Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Авіаційна промисловість
Українські реферати - Авіація
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Авіаційна промисловість

ЗМІСТ

Вступ
1. Виникнення авіакосмічної техніки в Україні
2. Авіаційна промисловість сьогодні
Висновки
Список використаної літератури

ВСТУП

Авіаційна промисловість - це галузь народного господарства, призначена робити літальні апарати для задоволення потреб населення, народного господарства й оборони країни. Авіаційна промисловість сьогоднішнього дня - на жаль, це невелика галузь народного господарства країни. Її особливістю є швидкі темпи впровадження науково-технічних досягнень і, як наслідок, випуск нових, більш досконалих типів літаків. А це жадає від виробництва літаків визначеної гнучкості, здатності швидко перебудовуватися, уводити нові технологічні процеси, підвищувати рівень професійної підготовки кадрів.
Колінчатий вал навантажений періодично діючими зусиллями від тиску газів і сил інерції що поступально рухаються й обертаються мас. Складна конфігурація вала приводить до появи в окремих місцях концентрації напруг, що є причиною початку руйнування. Прикладом колінчатого вала багатоциліндрового дизеля може служити вал дизелів Д6 і Д12. Цей вал уніфікований для рядного шестициліндрового двигуна Д6 і V-образного 12-циліндрового двигуна Д12. Тому що дизелі Д6 і Д12 є високооборотними форсованими двигунами, їхній колінчатий вал випробує великі навантаження, і щоб уникнути концентрації напруг у місцях мікротріщин, що утворяться на поверхні при штампуванні, його обробляють навкруги.

1. Виникнення авіакосмічної техніки в Україні

У царській Росії існувало 12 літакових і 8 моторних заводів з чисельним складом робітників близько 700 чоловік на літакових і 180 - на моторних заводах. Ці заводи в основному робили літаки, двигуни іноземних конструкцій, у які вносилося багато поліпшень.
Однак у Росії будувалися і вітчизняні літаки, наприклад „русский витязь", “Илья Муромець”. Під час першої світової війни з усіх воюючих країн тільки Росія мала ескадри чотиримоторних літаків „Илья Муромець", що піднімали понад 1200 кг бомби і наводивши неабиякий страх на супротивника. У цей час заводи Росії випускали на місяць до 230...250 літаків. Після революції, наприкінці 1918 року при ВРНГ (Вищій Раді Народного Господарства) був створений центр по керівництву авіаційною промисловістю - Головне керування об'єднання авіаційних заводів. Потім авіаційна промисловість підкорялася Народному комісаріатові важкої промисловості - народним комісаром якого був Серго Орджонікідзе.
Після початку Великої Вітчизняної війни треба було в короткий термін евакуювати заводи на Схід, у Заволжя, на Урал, у Сибір, Середню Азію. Авіаційна промисловість у Великій Вітчизняній війні не тільки вистояла, але і набрала необхідний темп виробництва для перемоги. За військовий період було випущено 125655 літаків. Німеччина за цей період випустила тільки 80000 літаків.
Цього вдалося досягти, у першу чергу, за рахунок героїчної праці робітників та службовців, усього радянського народу, за рахунок упровадження нових методів праці, зокрема, організації зборки на потоці, а також за рахунок застосування прогресивної технології.
В післявоєнні роки авіаційна промисловість перебудовується на мирний лад, а також освоює нові типи літаків і двигунів. Прийшов час реактивної техніки. Авіаційна промисловість у 1946 році випустила перші реактивні винищувачі Мить-9, Ла-150, Як-15, а потім Мить-15, Ла-15 і ін. У п'ятидесятих роках були випущені бомбардувальники Ту-16, Мул-28. Був створений перший радянський надзвуковий винищувач Мить-19 і налагоджена його серійне виробництво. Будуються вертольоти в ОКБ Камова і Миля. У ці ж роки в ОКБ Мясищева і Туполева створюються важкі бомбардувальники. Будуються літаки вертикальних злету і посадки.
Одночасно з бойовими машинами створюються і пасажирські, наприклад Ту-104, Мул-18, Ан-10. Подальший розвиток пасажирської авіації ілюструється випуском літаків Ту-114, Ту-124, Ан-24.
В даний час освоєні авіаційною промисловістю і працюють на лініях цивільної авіації літаки Мул-62, Ту-134, Як-40, Як-42, Ту-154, вертольоти Мі-8, Мі-2, Ка-26 і літаки нових конструкцій Мул-76, Мул-86. На цьому закінчимо коротку історію авіаційної промисловості.

2. Авіаційна промисловість сьогодні

Авіаційна промисловість сьогоднішнього дня - це велика галузь народного господарства країни. Її особливістю є швидкі темпи впровадження науково-технічних досягнень і, як наслідок, випуск нових, більш досконалих типів літаків. А це жадає від виробництва літаків визначеної гнучкості, здатності швидко перебудовуватися, уводити нові технологічні процеси, підвищувати рівень професійної підготовки кадрів.
В авіаційну промисловість входять літакобудівні, вертольотобудівні, двигунобудівні, агрегатні, приладові, металургійні й інші підприємства й об'єднання, а також всі ОКБ і галузеві науково-дослідні інститути. Керівництво авіаційною промисловістю здійснює окреме міністерство - Міністерство авіаційної промисловості СРСР, скорочено МАП СРСР. Міністр, що очолює МАП СРСР, є членом уряду.
Розвиток авіаційної техніки привело до появи спеціалізованих авіаційних заводів. Перші літаки виготовлялися кустарним способом у погано пристосованих приміщеннях із застосуванням простого інструмента. Так, для викочування свого літака з приміщення, де він збирався, молодому авіаконструкторові А.Н. Туполеву довелося проломити стіну. Авіаконструктор А.С. Яковлев свої роботи починав у ліжковій майстерні. Спочатку багато труднощів було у всіх авіаконструкторів, але вони були оптимістами, великими ентузіастами, хотіли бачити своє дітище якомога швидше. Це допомагало їм переборювати всі труднощі.
Перші російські важкі літаки „русский витязь", „Илья Муромець" будувалися на вагонному заводі (Російсько-Балтійськом вагонному заводі). Тут використовувався накопичений машинобудівний потенціал.
За короткий історичний термін картина різко змінилася. Зараз наша країна володіє могутньою авіаційною промисловістю, що має багато заводів, що спеціалізуються на випуску різних літаків: важких, легких, спеціальних.
Людині, не обізнаній і перший раз потрапивши на завод, багато чого відразу здається незрозумілим. Як з маси деталей: гнучких, тонких аркушів, профілів, прутків виходить складний і красивий літак.
Щоб зробити літак, потрібно багато чого. Потрібна науково-конструкторська база, що представляють, як правило, підрозділу ОКБ, що розробляють конструкторську документацію. Необхідна сировина, матеріали, напівфабрикати у виді аркушів, профілів. Це роблять металургійні заводи. Потрібно устаткування, прилади, радіотехнічні засоби - це роблять спеціалізовані заводи авіаційної й іншої галузей промисловості. Потрібні двигуни, їх роблять двигунобудівні заводи. І, нарешті, необхідний аеродром для проведення заводських літних іспитів тільки що зібраного літака. Усе це і багато чого іншого повинен мати сучасний авіаційний завод. Те, що виробляється на заводі, називається об'єктом виробництва. Об'єкт виробництва визначає профіль спеціалізації заводу, його потужність, склад устаткування, виробничі площі, необхідні енергоджерела й інші особливості.
Літак у порівнянні з іншими об'єктами виробництва машинобудування володіє поруч специфічних особливостей, розглянемо деякі з них.
1. Велика номенклатура деталей планера. Число деталей, з яких складається літак, досягає сотень тисяч і більш. Для легких літаків ця цифра може бути трохи менше, для важких - значно більше.
2. Велика номенклатура використовуваних матеріалів. Це і чорні, і кольорові метали, пластмаси і багато інших матеріалів. Для різних матеріалів необхідно створювати різні технологічні процеси обробки, у яких враховуються особливості цих матеріалів.
3. Складність просторових форм. Форма літака - це обтічні, каплевидні, як правило, криволінійні поверхні. Прості, прямолінійні форми викликають великий опір, тому вони для літака не підходять. Для одержання кривих поверхонь необхідно складне устаткування, спеціальні оснащення й інструмент. Ці поверхні створюються спеціальними методами, властивими тільки літаковим конструкціям. Деталі обшивань у первісному виді до постановки їх на місце не тримають свою форму. Вони деформуються під дією власної ваги. Про такі деталі говорять, що вони не мають власної твердості. Нежорсткі деталі збирають у спеціальних пристосуваннях, називаних стапелями.
4. Високі вимоги до якості виготовлення літака. Дефект при виробництві може привести в експлуатації до аварії, катастрофи. Тому недбале відношення до роботи тут виключається.
5. Велика трудомісткість виготовлення, у тому числі, складальних, монтажних, регулювальних, налагоджувальних, контрольних і іспитових робіт.
6. Швидке моральне старіння літаків, що випускаються. Це викликано стрімким розвитком науки і техніків, зростаючими вимогами народного господарства й оборони країни. У зв'язку з чим постійно потрібне відновлення, модернізація заводів для випуску нових зразків літальних апаратів.
Існують різні авіаційні заводи: малі, середні, великі. Великий завод - це завод, на якому працюють понад 10 тисяч чоловік. Заводи розділяються на досвідчені, серійні, крупносерійні і заводи масового виробництва. Досвідчений завод - це той завод, що робить перший досвідчений зразок (екземпляр) нового літака. Звичайно такий завод знаходиться при ОКБ головного конструктора - розроблювача літака. Серійні авіазаводи - це такі заводи, де літаки випускаються партіями - серіями. Заводи масового виробництва - це заводи, що масово випускають, наприклад, нормалі, стандартні вузли й агрегати й ін.
В авіаційній промисловості існують літакобудівні, двигунобудівні, агрегатні, приладові й інші заводи як досвідчені, так і серійні і масові. Крім того, на авіацію працюють і інші галузі промисловості: електронна, радіотехнічна, хімічна, нафтова.
Авіаційний завод - це насамперед колектив зі своїм життям, специфікою, місцевим колоритом, підлеглий єдиної мети - будівництву авіаційної техніки.
При будівництві авіаційних заводів враховується ряд факторів. Головні з них: наявність трудових, енергетичних і інших ресурсів. Економічні, стратегічні фактори також мають велике значення при будівництві нового заводу. Сучасний авіаційний завод - це насамперед підприємство з закінченим технологічним циклом. На завод надходять матеріали, напівфабрикати, а виходить із заводських воріт готова продукція. Літаки, вертольоти, двигуни, прилади для них і т.д. - усе це створюється руками робітників.
На сьогоднішній день авіаційна техніка України представлена лише двома заводами , які розташовані в містах Харкові та Київській області.

ВИСНОВКИ

Авіаційна промисловість сьогоднішнього дня - це велика галузь народного господарства країни. Її особливістю є швидкі темпи впровадження науково-технічних досягнень і, як наслідок, випуск нових, більш досконалих типів літаків. А це жадає від виробництва літаків визначеної гнучкості, здатності швидко перебудовуватися, уводити нові технологічні процеси, підвищувати рівень професійної підготовки кадрів.
В авіаційну промисловість входять літакобудівні, вертольотобудівні, двигунобудівні, агрегатні, приладові, металургійні й інші підприємства й об'єднання, а також всі ОКБ і галузеві науково-дослідні інститути. Керівництво авіаційною промисловістю здійснює окреме міністерство - Міністерство авіаційної промисловості СРСР, скорочено МАП СРСР. Міністр, що очолює МАП СРСР, є членом уряду.
Розвиток авіаційної техніки привело до появи спеціалізованих авіаційних заводів. Перші літаки виготовлялися кустарним способом у погано пристосованих приміщеннях із застосуванням простого інструмента. Так, для викочування свого літака з приміщення, де він збирався, молодому авіаконструкторові А.Н. Туполеву довелося проломити стіну. Авіаконструктор А.С. Яковлев свої роботи починав у ліжковій майстерні. Спочатку багато труднощів було у всіх авіаконструкторів, але вони були оптимістами, великими ентузіастами, хотіли бачити своє дітище якомога швидше. Це допомагало їм переборювати всі труднощі.

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Негреба В.А., Маркин Л.В. Самолет и твоя профессия, Москва: Машиностроение, 1991
2. Моргус А.И. Двигатели внутреннего сгорания, Москва, 1987

 

Скачати реферат:
Скачать этот файл (avaczjna-promislovst.doc)avaczjna-promislovst.doc57 Kb
 
загрузка...