Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Біржова діяльність. Товарна біржа
Українські реферати - Банківська справа
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал, а також оформлення роботи будуть доступні після завантаження реферату (скачати реферат).

Біржова діяльність. Товарна біржа

Курсова робота

ЗМІСТ

Реферат
Вступ
1. Поняття товарної біржі, класифікація. Функції діяльності
1.1. Поняття, історія і передумови виникнення бірж
1.2. Види бірж, критерії їх класифікація
1.3. Принципи особливості і структура товарних бірж
1.4. Функції товарних бірж
2. Правові засади створення і діяльності товарної біржі
2.1. Учасники торгів на товарних біржах
2.2. Організація торгів на товарних біржах
Висновки
Список використаної літератури
Обсяг курсової - 42 сторінки

Для получения услуги выполните следующее:

Отправь SMS с текстом на номер ...
Стоимость SMS - ... с НДС. Текст действителен для 1 SMS.

Отправьте SMS в течение минут секунд
Время отправки SMS вышло! Сгенерировать еще один текст SMS

Для получения услуги необходимо отправить 1 SMS.

Технический провайдер: «СМС Биллинг Украина»
Информ. служба провайдера: с 10:00 до 18:00 в будние дни, тел.: +38-048-771-12-36


Також дивіться:
Курсова робота - Фондова біржа

РЕФЕРАТ

Біржова діяльність пройшла кілька ступнів свого становлення і розвитку.
Головна причина виникнення біржової торгівлі товарами - це розвиток великого виробництва, який вимагає ринку, здатного реалізувати великі партії товару на регулярній, повторюваній основі, на базі цін, які складаються в залежності від реального співвідношення попиту та пропозиції на товар.
Первісна, найпростіша форма торгівлі виникла як караванна торгівля. Вона характеризувалася відсутністю визначеного місця торгівлі і нерегулярністю її проведення. Така торгівля велася без якого-небудь кодексу правил.
На зміну караванній торгівлі вже в середні віки прийшла ярмаркова торгівля. Стали виникати як невеликі, так і досить великі ярмарки, час і місце проведення яких було точно позначено і про проведення яких учасники попередньо оповіщалися. Саме слово «ярмарок», у перекладі з німецької, яке означає «щорічний ринок», свідчить про регулярність і організованість цієї форми торгівлі. [4, 125]
На ярмарках у Європі ХІІ - ХІІІ ст. проводилися угоди з наявним товаром, як з негайною оплатою, так і з відстрочкою платежу. На деяких ярмарках були розроблені стандартні вимоги до якості різної продукції, а потім і введено практику торгівлі за зразками, а не тільки конкретними наявними партіями товару.
Ярмаркова торгівля того часу велася за жорсткими розробленими внутрішніми правилами. Наприклад, англійські кодекси поведінки купців регулювали порядок взаємин між контрагентами угод, установлювалися стандартні форми для товарних контрактів, векселів, складських квитанцій й інших документів. Купець, який порушив кодекс і не виконав своїх обов'язків, міг бути виключеним з торгового співтоваристві.
У той же час з'явився і прообраз сучасного арбітражу - ярмарковий суд, покликаний вирішувати спірні питання.
Для ярмарків була характерною наявність торгових рядів, які спеціалізувалися на певних товарах. Завдяки цьому пошук товарів уже не був настільки тривалим, тому що спеціалізація продавців сприяла прискоренню пошуку.
У XVI ст. зміцнення капіталізму в Європі, бурхливий розвиток міжнародної торгівлі приводить до появи перших бірж. «Ярмаркова періодичність» уже не влаштовує ні купців, ні покупців.
Перші біржі виникали як спеціалізовані торгові центри, у своєму роді оптові магазини. [5, 250]
Термін «біржа», відповідно до однієї з версій, має наступне походження. У бельгійському місті Брюгг, котре знаходиться на перетинанні багатьох європейських торгових шляхів, була площа, на якій збиралося для торгів купецтво. Площа звалася «де бурсі» за іменем великої маклерської контори пана Ван де Бур’є, який володів тут великим будинком. Власник контори надав свій будинок для збирання купців і, можливо, дав і назву цій формі торгівлі.
Слід помітити, що оптова торгівля - це не просто зміна місць організації торгівлі і правил їхнього проведення, а новий спосіб ведення торгового процесу.
Торгова операція - це з'єднання попиту та пропозиції на певний товар, а метод, який здійснює це з'єднання, свідчить про ступінь розвиненості ринкових відносин.
У караванній торгівлі спостерігається найпростіша форма ринку - базар. Торговий процес організований у такий спосіб: сидячі продавці чекають покупців. Покупець шукає пропозицію, а якщо згадати про епізодичність і неорганізованість караванної торгівлі, то пошук може йти тривалий час.
При ярмарковому типі торгівлі пропозиція покликана уловлювати попит, а спеціалізація продавців - сприяти прискоренню пошуку. Сторони мають певні ролі, які не змінюються. Як тільки обсяги операцій багаторазово зростають, ярмарок починає переростати в біржу.
Біржу відрізняють:
1) моментальність зустрічі попиту та пропозиції;
2) змінюваність ролей;
3) різке прискорення процесу укладання угод.
Першими біржами, які виникли в період первісного накопичення капіталу, були товарні біржі. За деякими даними, вони з'явилися в Італії (Венеція, Генуя, Флоренція), і їхня поява була пов'язана з виникненням там великих мануфактур і ростом міжнародної торгівлі.
До числа перших бірж відносять виниклу в 1531 році біржу в Антверпені. Цю біржу, яку сучасники називали «нескінченним ярмарком», можна вважати і першою міжнародною, тому що в торгах на ній брали участь купці і товари з багатьох країн Європи. Ця біржа мала власне приміщення, над входом до якого було встановлено напис на латині «для торгових людей усіх народів і мов».
У 1549 р. виникають біржі в Ліоні і Тулузі (Франція), а потім - біржа в Лондоні (1556 г). У Японії біржа з торгівлі рисом з'явилася в 1790 р., а в США перша біржа виникла в 1848р. у Чикаго.
Велике значення мала Амстердамська товарна біржа, що виникла в 1608 р. На амстердамській біржі вперше було введено торгівлю за зразками і пробами товарів, а потім були встановлені середні якісні норми для товарів, що дозволило вести торгівлю без представлення самої продукції на біржу.
Амстердамська біржа була першою біржею, на якій проводилися операції з цінними паперами. Торгівля велася облігаціями державних позик Голландії, Англії, Португалії акціями Голландської і Британської Ост-Індської, а пізніше - Вест-Індської торгових компаній. Усього на цій біржі котирувалися цінні папери 44 найменувань. [4, 127]
У Росії перша справжня регулярна біржа з'явилася тільки в 1730 р. у Санкт-Петербурзі.
У 1705 р. Петро Великий спорудив для неї особливу будівлю перед новими торговими рядами й установив годинник для збирання в ній купецтва, давши їй зовнішнього вигляду, якого вона не мала на початку свого існування. Ця перша в Росії біржа була створена за прикладом Амстердамської. Однак Росія того часу ще не була готова для сприйняття такого інституту, як біржа. Друга така біржа виникла в Одесі не раніше 1796 р., а третя у Варшаві не раніше 1816р. Четвертою за рахунком біржею була московська, яка одержала в 1837 році правила для біржового комітету. У 1842 році відкривається рибінська біржа. Потім у 1848 році виникає нижегородська ярмаркова біржа.
У шістдесятих роках XIX в. відкривається відразу кілька бірж, а саме: в Іркутську (1866 р.), Тулі (1866 р.), Казані (1866 р.), Ризі (1866 р.), Самарі (1869 р.) і Києві (1869 р.) У сімдесятих роках відкривалося ще шість бірж. Серед них біржа в Харкові (1876 р.). У 1885 р. - біржа в Миколаєві.
Переважно біржі виникали в центрах хлібної торгівлі. У 1913 році їх було 115, у т.ч. 11 в Україні: у Києві, Харкові, Одесі, Кременчуці, Катеринославі, Запорожжі, Миколаєві, Херсоні, Маріуполеві, Бердянську. Усі вони були товарними. На Одеській, Київській і Харківській біржах здійснювалися також операції з цінними паперами. У Києві основна маса біржових операцій проводилася з цукром і акціями цукрових заводів, в Одесі - із зерном і іноземною валютою. На долю Київської біржі приходилося більш 30% об'єму цукру Російської імперії і більше половини об'ємів України. [4, 129]
Перші радянські товарні біржі (Саратовська, Пермська, В'ятська, Нижегородська) виникли в 1921 році з ініціативи місцевих кооперативних організацій - на той період найбільш значних учасників ринкового обороту. На 1 жовтня 1928 року (вершина розвитку біржової торгівлі в колишньому СРСР) у країні нараховувалося 114 товарних бірж, асортимент біржових товарів нараховував більш 400 видів. Надалі в умовах згортання НЕПу і курсу на жорстке централізоване керування народним господарством почала послідовно проводитися лінія на ліквідацію товарних бірж. У грудні 1926 р. було прийнято рішення по скороченню числа бірж до 14, а в лютому 1930 року - на їхню повну ліквідацію.
Відродження бірж у СРСР пов'язане з прийняттям курсу на перехід до ринкової економіки і почалося в 1990 році. Першою була організована Московська товарна біржа, зареєстрована 19 травня 1990 р. У листопаду 1991 р. на території СРСР нараховувалося близько 500 бірж. У тому числі, у Москві - 80, в Україні - 50.
Найбільш великими українськими біржами були: Українська аграрна біржа (УАБ. м. Київ); Українська Універсальна товарна біржа (УУТБ, м. Київ); Київська Універсальна товарна біржа (КУТБ, м. Київ). [7, 202]
Починаючи з 1992 року, ситуація в біржовій торгівлі змінилася, тому що ринкові відносини охоплювали процес ціноутворення на всі товари. Це вплинуло на число біржових угод, що в остаточному підсумку привело до зменшення кількості товарних бірж. Біржова торгівля перестала бути єдиним і неповторним символом ринку. Вона почала наближатися до того, щоб займати саме те місце, яке властиве їй у всіх країнах з розвинутою ринковою економікою. Зароджується ф'ючерсний ринок. Біржа поступово відмовляється від невластивих її природі угод з наявним товаром.

ВСТУП

Залучення економіки України до світового ринку не буде реальним без створення сучасного строкового ринку, ринку форвардних та ф'ючерсних біржових контрактів. Щоби у системі біржової торгівлі брала участь достатня кількість продавців та покупців, необхідно відпрацювати чіткий механізм, пов'язаний із захистом інтересів усіх його учасників. Вони мають бути впевненими, що ліквідність біржових угод є максимальною, а ризик непоставок або неплатежів мінімальний.
Сьогодні навіть на Українській аграрній біржі (м. Київ) виконується лише  35-70%  укладених під час торговельних сесій угод. І це на біржі, де гарантом на початку торгів виступає державний орган (Міністерство агропромислового комплексу, сьогодні Міністерство аграрної політики)3. Загалом по-іншому за умови поставки ЕХW, DАР і бути не може, адже перевірити виконання укладених контрактів практично неможливо, як неможливо змусити контрагентів виконати умови цих контрактів без відпрацьованої системи клірингових розрахунків за біржовими угодами. [7, 205]
Зарубіжний досвід свідчить, що державний контроль біржової діяльності полягає у дотриманні таких принципів:
* громадська користь;
* гласність та відкритість біржових торгів;
* довіра;
* саморегулювання;
* гарантія прав учасників біржової торгівлі.
Зважаючи на актуальність даної проблеми темою курсового дослідження обрано питання “Правові засади створення і діяльності товарної біржі”.
Мета курсового дослідження – теоретичне обґрунтування правової діяльності товарної біржі.
Предмет курсового дослідження - актуалізація теоретичних надбань з питання створення та діяльності товарної біржі.

Для досягнення поставленої мети необхідно виконати наступні завдання:
1. опрацювати наукову та методичну  літературу з поставленого питання;
2. надати загальну характери тиску  принципам, особливостям і структурі товарних бірж.
У процесі теоретичного дослідження використано наступні форми
наукового пізнання:
1. робота з літературними джерелами;
2. бесіда;
3. спостереження;
4. аналіз;

 

 
загрузка...