Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!



Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизация



загрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Розробки уроків з біології по темі «Кісткові риби»
Українські реферати - Біологія
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Розробки уроків з біології по темі «Кісткові риби»


ЗМІСТ

Вступ
1. Методологічні засади методики викладання біології
2. Клас Кісткові риби. Будова, розмноження, розвиток
3. Розробка уроків
Висновки
Список використаної літератури
Обсяг роботи - 22 сторінки

Для получения услуги выполните следующее:

Отправь SMS с текстом на номер ...
Стоимость SMS - ... с НДС. Текст действителен для 1 SMS.

Отправьте SMS в течение минут секунд
Время отправки SMS вышло! Сгенерировать еще один текст SMS

Для получения услуги необходимо отправить 1 SMS.

Технический провайдер: «СМС Биллинг Украина»
Информ. служба провайдера: с 10:00 до 18:00 в будние дни, тел.: +38-048-771-12-36


(Скорочений текст роботи для ознайомлення)

Розробка уроків   

Тема уроку: Клас Кісткові риби. Загальна характеристика класу.
Мета уроку: ознайомити учнів із загальною характеристикою класу Кісткові риби.
Обладнання та матеріали: фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволять ілюструвати основні характеристики класу Кісткові риби.
Базові поняття та терміни: риби, кісткові риби.
Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організаційний етап
II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності
Обговорення питання.
Як ви думаєте, чому хрящові риби не можуть жити в прісних водоймах зі стоячою водою?
Розповідь учителя з елементами бесіди.

1. Загальна характеристика класу Кісткові риби

Кісткові риби — це найчисленніша група хребетних тварин (понад 19 тисяч видів). Внутрішній скелет кістковий, у невеликої кількості — хрящовий, але в останньому випадку укріплений накладними покривними кістками. Зяброва щілина прикрита з боків зябровою кришкою. Є плавальний міхур. Запліднення в основному зовнішнє. У класі понад 40 рядів. (Саме наявність зябрових кришок і допомогла кістковим рибам заселити стоячі водойми).
Форма тіла в більшості кісткових риб більш-менш торпедоподібна, у найбільш швидких і невтомних плавців (тунець, макрель) наближена до ідеально обтічних контурів. Проте в багатьох риб, які ведуть інший спосіб життя» тіло має інакшу форму.
Тіло кісткової риби зовні розчленоване на голову, тулуб та хвіст; їхніми межами вважають зовнішню зяброву щілину й, зазвичай, місце розташування відхідникового (анального) отвору. Для регулювання положення тіла служать плавники: парні грудні й черевні та непарні спинний (їх буває від одного до трьох), хвостовий і анальний (буває один або два).
Основний орган руху — хвіст. Проте в деяких риб, наприклад у морської голки, місяця-риби, спинорогів, пересування здійснюється переважно за допомогою хвилеподібних рухів непарних плавників.
З обох боків тіла та на голові зазвичай видно пори бічної лінії — органа особливого, притаманного тільки водним тваринам відчуття сприйняття рухів води. Завдяки бічній лінії навіть осліплена риба не натикається на перешкоди й здатна ловити рухому здобич.
Майже у всіх риб спина темніша, аніж боки, а найсвітліша частина тіла — черево. Таке забарвлення має захисне значення, ховаючи рибу як при погляді з повітряного середовища на поверхню води, що здається темною, так і при погляді знизу, назустріч світлу небозводу. У прісноводних риб спина зазвичай бура або зеленувата, відповідно до жовтуватого відтінку прісної води. У риб відкритого моря (тунців, летючих риб, океанічного оселедця) спина темно-синя або фіолетово-синя. На глибині від 100 до 200 м перебувають сріблясті риби. Глибше, від 200 до 500 м, чимало риби із червонуватим або червоним забарвленням. Ще глибше їх заступають бурі, фіолетово-чорні та чорні риби. Нарешті, придонні риби дуже великих глибин нерідко бувають безбарвними. Зовсім не мають забарвлення також сліпі риби печерних вод.
Надзвичайне багатство та химерна різноманітність візерунків і яскравих фарб усіх барв веселки притаманна рибам, які живуть серед коралових рифів,—- в умовах яскравого сонячного освітлення й усіляких тіней, переважно в щетинозубих риб, риб-метеликів, губанів, рифових окунів та мурен.
Рот риби, як правило, озброєний зубами; зуби бувають не тільки на щелепах, але нерідко й на піднебінних кістках, на лемеші, на язиці, на кістках зябрового апарату (глоткові зуби).
Зябра є органом дихання риби. У риб двокамерне серце й лише одне коло кровообігу. Тільки у дводишних риб, у зв'язку з наявністю легенів, кровоносна система більш складна.
Нирки в риб мають вигляд темно:червоних стрічок, які розташовані відразу під хребтом і тягнуться вздовж усього спинного краю порожнини тіла. Між ними та кишечником міститься плавальний міхур, який у риб виконує функції гідростатичного апарата, а також органа, що регулює газообмін, а в деяких риб — функцію резонатора звуку.
Мозок у риб зазвичай зовсім невеликий і має дуже примітивну будову: кора переднього мозку в кісткових риб абсолютно нерозвинена.
Найбільші прісноводні риби: соми (довжина сягає 5м, вага 300кг); Калуга, амурський родич білуги (6м, 400кг), південноамериканська арапайма (4,6м, 200—400кг). Рекордсменом серед них є білуга (колись ловили білуг завдовжки до 8—9 метрів, вагою до 1,5 тонни). Морські кісткові риби не більші, аніж білуга: меч-риба — 4,5м, 400—500кг, зустрічаються із масою 700кг; марліни — 5м, 700 і навіть 900кг.

2. Спосіб життя кісткових риб

За способом життя риб поділяють на пелагічних, які плавають у верхніх шарах відкритого моря (оселедці, сардини, саргани, скумбрія, сайда тунці), на придонних та донних, які мешкають на дні або біля дна (тріска пікша, камбалові, бички тощо), а також на зграєвих та одиночних риб. Особливе угруповання становлять глибоководні риби.
За характером живлення розрізняють планктоноїдних риб, споживаючих планктон (дрібні рачки та інші організми, що «ширяють» у товщі води), бентосоїдних (бентос — організми, що живуть на дні) та хижих риб.
Узимку чимало риб припиняють їсти. Деякі види збираються в западинах дна, впадаючи в зимове заціпеніння. До них належать осетрові, коропоподібні, сом, камбала.
Зимове припинення живлення обумовлює щорічне зимове припинення росту, що позначається на кістках риб, зокрема на лусці, у вигляді ущільнених зон кісткової речовини — «зимових кілець».
Риби припиняють живлення також у період нересту (розмноження), нерідко сильно виснажуючись у цей час.
Статевого дозрівання риби досягають у віці від кількох місяців (тюлька) до 6—11 (тріска) та 16—20 (білуга) років. Дозрілі риби зазвичай нерестують щорічно, старі риби нерестують не кожного року й під кінець життя взагалі перестають розмножуватися.
Деякі види нерестують тільки один раз у житті, після чого гинуть (далекосхідні лососі, деякі оселедці, азовські та каспійські бички).
Плодючість риб коливається від кількох десятків ікринок (у деяких арктичних рогаток, у бичків) до 1—9 мільйонів ікринок (у камбалових та тріскових) і навіть до 28 мільйонів (у місяця-риби). Але із цієї величезної кількості ікринок тільки одиничні особини досягають дорослого стану. Деякі риби споруджують для відкладеної ікри спеціальні гнізда з водної трави.

IV. Узагальнення, систематизація й контроль знань та  вмінь учнів                                                 
•    Робота із зошитом.
Виконання завдань, поданих до теми уроку.
•    Робота з підручником.
Роботу з текстом підручника можна організувати в групах, запропонувавши кожній групі своє питання для обговорення.
•     Питання для повторення та обговорення.
1. Чим кісткові риби відрізняються від хрящових?
2. Які особливості кісткових риб дозволили їм заселити стоячі водойми?
3. Що ви знаєте про спосіб життя риб?

V. Самостійна робота учнів

Учні виконують у робочому зошиті завдання, подані до теми уроку.
Прочитати відповідний параграф підручника, відповісти на запитання, подані наприкінці параграфа. У робочому зошиті виконати завдання, додані до теми.
Школярі самостійно підбивають підсумок уроку, звертаючи увагу на ті нові знання, які вони отримали в ході уроку.

Тема уроку: Різноманітність кісткових риб.
Мета уроку: ознайомити учнів з різноманітністю кісткових риб.
Обладнання: фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволяють та матеріали: ілюструвати різноманітність кісткових риб.
Базові поняття та терміни: кісткові риби, різноманітність кісткових риб.
Тип уроку: комбінований.

Хід уроку...

 

 
загрузка...