Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Ціноутворення при здійсненні експортно - імпортних операцій
Українські реферати - Ціноутворення
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал, а також оформлення роботи будуть доступні після завантаження реферату (скачати реферат).

Ціноутворення при здійсненні експортно - імпортних операцій

ЗМІСТ

Вступ
1. Формування цін на експортно-імпортну торгівлю
2. Мито та його врахування у складі ціни
3. Правила “Інкотермс – 90”
4. Індикативні ціни та порядок їх встановлення
5. Світові ціни
Висновки
Список використаної літератури

Для получения услуги выполните следующее:

Отправь SMS с текстом на номер ...
Стоимость SMS - ... с НДС. Текст действителен для 1 SMS.

Отправьте SMS в течение минут секунд
Время отправки SMS вышло! Сгенерировать еще один текст SMS

Для получения услуги необходимо отправить 1 SMS.

Технический провайдер: «СМС Биллинг Украина»
Информ. служба провайдера: с 10:00 до 18:00 в будние дни, тел.: +38-048-771-12-36


ВСТУП

У міжнародній торгівлі застосовуються два основних види цін: розрахункові і ті, що публікуються. Розрахункові ціни індивідуально визначаються фірмами-експортерами на конкретні види промислових товарів відповідно до різних методик. Ціни, що публікуються, це ціни, які повідомляються в спеціальних і фірмових джерелах інформації. Вони, як правило, відображають рівень світових цін. До них відносяться:
- довідкові ціни;
- біржові котировки;
- ціни аукціонів;
- ціни товарів;
- ціни фактичних операцій;
- ціни – пропозиції великих фірм.

Одним з найбільш відомих світових показників, що застосовуються в міжнародній торгівлі, є довідкові ціни, що являють собою ціни товарів у внутрішній оптовій і зовнішній торгівлі промислово розвинених країн. Довідкові ціни регулярно публікуються практично за всіма основними видами продукції, що реалізовується на світовому ринку. Довідкові ціни в більшості випадків являють собою так звані базисні ціни, тобто ціни товару певної кількості і якості в тому або іншому заздалегідь встановленому географічному пункті (базисному пункті).

1. Формування цін на експортно-імпортну торгівлю

Певні особливості має ціноутворення при здійсненні експортних та імпортних операцій. Відповідно до ч. ; ст.. 189 ГК та ст.. 11 Закону України «Про ціни та ціноутворення» у розрахунках із зарубіжними партнерами застосовуються контрактні (зовнішньоторговельні) ціни, що формуються відповідно до цін і умов світового ринку та індикативних цін
Важливе значення для впорядкування ціноутворення при здійсненні експортно-імпортних операцій суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності України має Указ Президента України від 10 лютого 1996 р. «Про заходи щодо вдосконалення кон’юнктурно-цінової політики у сфері зовнішньоекономічної та затверджене ним Положення про індикативні ціни у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
За загальним правилом контрактні ціни у сфері зовнішньоекономічної діяльності визначаються її суб’єктами на договірних засадах з урахуванням попиту та пропозиції, а також інших факторів, які дільб на відповідних ринках на час укладання зовнішньоекономічних угод (контрактів).

2. Мито та його врахування у складі ціни

Найпоширенішим інструментом протекціоністської політики є тариф або мито (ввізне мито), вивезені (вивезене мить) або провезенні товарів через країну (транзитне мито). Найпоширенішим є ввізне мито. Якщо тариф вводиться лише для того, щоб добути гроші для держави, він називається фіскальним. Якщо тариф введено для скорочення або усунення імпорту, то такий тариф називається протекціоністським.
Податок на імпорт може стягуватись різними способами. У зв’язку з цим виділяють вартісний тариф і специфічне мито.
Вартісний тариф – це податок, представлений у вигляді відсотка від вартості товару. Наприклад, вартісний тариф розміром в 10% від ціни імпортованого автомобіля в 3000 доларів становитиме 300 доларів.
Специфічне мито – це податок, який стягується у відповідності з фізичною величиною імпорту. Так, податок за кожну тонну імпортованої пшениці є специфічним митом.
На відміну від митних зборів, які є своєрідною формою оплати послуг, що надаються митним органом, мито віднесено до загальнодержавних податків і зборів, кошти від сплати якого повністю перераховуються до Державного бюджету України.
Оподаткуванню митом підлягають товари та інші предмети, що ввозяться на митну територію України і вивозяться за межі цієї території.
В Україні застосовують такі види мита
Адвалорне – нараховується у відсотках до митної вартості товарів та інших предметів, які обкладаються митом.
Специфічне – нараховується у встановленому грошовому розмірі на одиницю товарів, або інших предметів, які обкладаються
Комбіноване – поєднує обидва види мита наведеного вище
Експортне – нараховується на товари та інші об’єкти при їх ввезені на територію України
Імпортне - нараховується на товари та інші об’єкти при їх вивезені за територію України
Спеціальне – застосовується, як засіб захисту українських виробників при ввезені на митну територію України товарів, що завдасть шкоди, або створює загрозу для існування національному виробнику
Антидемпінгове – застосовується при ввезені на територію України товарів, які є об’єктом демпінгу.
Компенсаційне – застосовується у разі ввезення на територію України товарів, які є об’єктом субсидованого імпорту.
Митний тариф завжди вигідний виробникам товарів, що конкурують з імпортом, навіть якщо сукупний добробут нації при цьому знижується. Але це лише в тому випадку, якщо введення тарифу справді призводить до обмеження імпорту і підвищення внаслідок цього цін на вітчизняний товар або обсягу продаж, або того й іншого.
Митний тариф, якщо він не є заборонним, приносить дохід державі, може бути використаний на соціальні потреби, і тоді він слугуватиме зростанню добробуту нації.
Споживачі програють від введення імпортних мит. Вони втрачають більше, ніж отримують у сумі виробники і держава, в чий дохід потрапляють тарифні збори. Митний тариф, обмежуючи імпорт, призводить до погіршення споживчих можливостей: підвищення цін на імпортні і, як правило, вітчизняні товари, скорочення обсягу пропозицій. Тариф перерозподіляє доходи споживачів імпортованої продукції на користь інших суспільних груп.
У діяльності ГАТТ / СОТ одним з основних напрямів є організація переговорів по укладанню угод про скорочення митних тарифів.

3. Правила «Інкотермс – 90»

В ході здійснення міжнародної торгівлі склались певні торгівельні звичаї, котрі в сукупності і стали називатись базисними умовами поставки. Певною мірою це спростило обмін товарами, однак через різне тлумачення в окремих країнах між різними контрагентами нерідко виникали суперечності. Для уніфікації базисних умов поставок Міжнародна Торговельна Палата у 1936 р. вперше опублікувала збірник «Інкотермс». Пізніше, у 1953, 1967, 1976, 1980, 1999 і, нарешті, у 2000 р. були внесені зміни і доповнення з метою приведення переліку міжнародних правил у відповідність із сучасною міжнародною торговельною практикою. Причинами зміни правил стали:
- необхідність у приведенні їх до відповідності сучасної комерційної практики з урахуванням розповсюдження зон вільної торгівлі, збільшення використання електронних засобів передачі інформації;
- появою нових технологій транспортування (зростаюча контейнеризація вантажів, розширення інтермодальних перевезень на суднах типу «рол-он» та «рол-оф» з використанням автонавантажувачів і залізничних вагонів на «короткому морському плечі»).
Найновіша редакція «Інкотермс» містить нові умови, які охоплюють види транспорту, в тому числі найновіші, а також їх комбінації. Різні умови «Інкотермс» чітко визначають, яким чином продавець і покупець розподіляють відповідальність, витрати та ризики при здійсненні контракту. У відповідності з цим усі умови, включені в «Інкотермс» - 2000 (як і в редакції 1999 р. ), згруповані в чотири базисні категорії.

Таблиця 1

В «Інкотермс – 2000» використовуються чіткіші та прозоріші формулювання положень торговельних термінів для відображення існуючої торговельної практики. Так, у більшості торговельних термінів точніше визначаються обов’язки продавця та покупця стосовно навантаження / розвантаження товару.

4. Індикативні ціни та порядок їх встановлення

У ряді випадків Міністерство зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України може запроваджувати індикативні ціни на товари, які є обов’язковими до використання суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності усіх форм власності при укладанні та здійсненні зовнішньоекономічних угод.
Під індикативними розуміються ціни на товари, які відповідають цінам, що слалися чи складаються на відповідний товар на ринку експорту або імпорту на момент здійснення експортної (імпортної) операції з урахуванням умов поставки та умов здійснення розрахунків, визначених згідно з законодавством України.
Міністерство зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України може запроваджувати індикативні ціни на товари:
- щодо експорту яких застосовано антидемпінгові заходи або розпочато антидемпінгові розслідування чи процедури в Україні або за її межами;
- щодо яких застосовуються спеціальні імпортні процедури відповідно до ст.. 19 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність»;
- щодо експорту яких встановлено режим квотування, ліцензування;
- щодо експорту яких встановлено спеціальні режими;
- експорт яких здійснюється у порядку, передбаченому ст.. 20 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність»;
- в інших випадках на виконання міжнародних зобов’язань України.
Індикативні ціни розробляє Міністерство зовнішніх економічних зв’язків торгівлі України та уповноважені ним організації на базі результатів аналізу інформації, одержаної від митних, фінансових, статистичних державних органів, банківських, інформаційних та інших установ і організацій України, з інших джерел, за відповідними методиками. При цьому враховуються стандарти якості товарів, чинні в Україні та визнані у світовій практиці, передбачені законодавством України умови поставки і розрахунків, стан кон’юнктури зовнішніх та внутрішніх ринків, цінова інформація та прогнози щодо можливих цінових коливань, контрактна практика щодо відповідного товару на відповідному ринку та інша інформація кон’юнктурно-цінового характеру.
Рішення про запровадження індикативних цін на відповідні товари приймає та переліки індикативних цін затверджує Міністерство зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України.
Таке рішення та переліки індикативних цін публікуються Міністерством зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі Україні.
Таке рішення та переліки індикативних цін публікуються Міністерством зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України або уповноваженими ним організаціями в газеті «Урядовий кур’єр» не менш як раз на місяць.

5. Світові ціни

У міжнародній торгівлі застосовуються два основних види цін: розрахункові і ті, що публікуються. Розрахункові ціни індивідуально визначаються фірмами-експортерами на конкретні види промислових товарів відповідно до різних методик. Ціни, що публікуються, це ціни, які повідомляються в спеціальних і фірмових джерелах інформації. Вони, як правило, відображають рівень світових цін. До них відносяться:
- довідкові ціни;
- біржові котировки;
- ціни аукціонів;
- ціни товарів;
- ціни фактичних операцій;
- ціни – пропозиції великих фірм.
Одним з найбільш відомих світових показників, що застосовуються в міжнародній торгівлі, є довідкові ціни, що являють собою ціни товарів у внутрішній оптовій і зовнішній торгівлі промислово розвинених країн. Довідкові ціни регулярно публікуються практично за всіма основними видами продукції, що реалізовується на світовому ринку. Довідкові ціни в більшості випадків являють собою так звані базисні ціни, тобто ціни товару певної кількості і якості в тому або іншому заздалегідь встановленому географічному пункті (базисному пункті).
Виходячи з особливостей ціноутворення звичайно виділяють дві основні групи цін: на продукцію оброблювальної промисловості і на сировину.
Світовими цінами на продукцію оброблювальної промисловості звичайно є експортні ціни великих компаній – виробників і експортерів цієї продукції. Експортні ціни базуються на цінах цих компаній на внутрішньому ринку, які частіше за все розраховуються методом повних витрат або методом прямих витрат.
За методом прямих витрат підсумовуються всі витрати, пов’язані з виробництвом продукції, до них додається величина передбачуваного прибутку. Отриманий таким чином очікуваний прибуток від реалізації ділиться на кількість товарів, що виробляються за місяць. У результаті отримують фабричну ціну однієї одиниці виробу.
За методом прямих витрат спочатку визначають декілька варіантів передбачуваних цін і відповідні передбачувані об’єми продажу. З отриманої величини очікуваного прибутку віднімаються прямі (змінні) витрати. Тим самим визначається націнка – маржинальний прибуток на одиницю продукції і на весь об’єм продажу, що прогнозується. З отриманого маржинального прибутку віднімаються постійні витрати. Отриманий прибуток порівнюється за всіма варіантами, після чого визначається, яка з передбачуваних цін може принести максимальний прибуток.
Ціни розраховані за одним з двох методів, уточнюються за допомогою розгорненої системи знижок з ціни і надбавок до ціни в залежності від стану кон’юнктури.
У той же час визначити світові ціни на машини і обладнання досить складно. Певне значення можуть мати так звані питомі ціни, тобто ціни, розраховані на одиницю продуктивності, потужності тощо.
При встановлені світових цін на сировинні товари основну роль грають не внутрішні витрати і ціни, а співвідношення попиту і пропозиції на відповідних ринках. Для деяких видів сировинних товарів ціни встановлюються основними експортерами, а для інших – на основі біржових котирувань. Особливе значення при формуванні цін на багато які види сировинних товарів мають відповідні об’єднання країн-експортерів або виробників, що зовсім не характерно для ціноутворення на продукцію оброблювальної промисловості.

ВИСНОВКИ

Певні особливості має ціноутворення при здійсненні експортних та імпортних операцій. Відповідно до ч. ; ст.. 189 ГК та ст.. 11 Закону України «Про ціни та ціноутворення» у розрахунках із зарубіжними партнерами застосовуються контрактні (зовнішньоторговельні) ціни, що формуються відповідно до цін і умов світового ринку та індикативних цін
Важливе значення для впорядкування ціноутворення при здійсненні експортно-імпортних операцій суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності України має Указ Президента України від 10 лютого 1996 р. «Про заходи щодо вдосконалення кон’юнктурно-цінової політики у сфері зовнішньоекономічної та затверджене ним Положення про індикативні ціни у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Козак Ю. Г., Лук’яненко Д. Г. , Макогон Ю. В. та ін. Міжнародна економіка: Навчальний посібник. – Вид. 2-е, перероб. та доп. – Київ: Центр навчальної літератури, 2004. – 672 с.
2. Маслова С. О., Опалов О. А. Фінансовий ринок. Національний посібник. Друге видання, виправлене. – К.: «Каравела», 2003. – 344.
3. Щербина В. С. Господарське право: Підручник. – 2-е вид., перероб. і доп. – К.: Хрінком Інтер, 2005. – 592 с.

 
загрузка...