Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Дефектологія. Діти з порушенням зору, слуху
Українські реферати - Дефектологія
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Діти з порушенням зору, слуху   


ЗМІСТ

Вступ
1. Слух в розвитку дитини, його особливості
2. Категорії дітей з порушенням зору
Висновки
Список використаної літератури
Обсяг роботи - 19 сторінок

Для получения услуги выполните следующее:

Отправь SMS с текстом на номер ...
Стоимость SMS - ... с НДС. Текст действителен для 1 SMS.

Отправьте SMS в течение минут секунд
Время отправки SMS вышло! Сгенерировать еще один текст SMS

Для получения услуги необходимо отправить 1 SMS.

Технический провайдер: «СМС Биллинг Украина»
Информ. служба провайдера: с 10:00 до 18:00 в будние дни, тел.: +38-048-771-12-36


(Скорочений текст роботи для ознайомлення)

Дефектологія - наука про психофізіологічні особливості розвитку дітей з фізичними і психічними недоліками (глухих, слабочуючих, сліпих, слабозрячих, розумово відсталих, логопатів, з порушенням рухів і ін.), закономірностях їх виховання, освіти і навчання. Характер і рівень розвитку дефектології визначається соціально-економічними умовами суспільства, станом суміжних наук (природознавства, медицини, фізіології, філософії, психології, техніки і ін.), досягненнями в області всебічного вивчення аномальних дітей, їх компенсаторних процесів, наукової обґрунтованості системи виховання і навчання дітей з порушенням розумового і фізичного розвитку.
Виховання і навчання аномальних дітей — складна соціальна і педагогічна проблема. Різні аномалії розвитку по-різному відбиваються на формуванні соціальних зв'язків дітей, на розвитку їх пізнавальних можливостей і трудової діяльності. Залежно від характеру порушення одні дефекти в розвитку дитини можуть повністю долатися, інші — лише коригуватися, а деякі — компенсуватися.
Характер порушення фізичного і розумового розвитку дитини впливає на весь хід і кінцевий результат розвитку його пізнавальної діяльності.
Можливості пізнання у аномальних дітей різні. Одні з них можуть оволодіти лише елементарними знаннями, інші мають в цьому відношенні необмежені можливості. Тому необхідно з'ясувати структуру дефекту, визначити компенсаторні можливості і шляхи розвитку аномальної дитини, розкрити об'єктивні закономірності фізичного і розумового розвитку.
Аномальний характер фізичного і розумового розвитку вносить значна своєрідність в процес становлення дитини як особи.

Кардинальні зміни, що відбуваються в наший країні, роблять істотний вплив на рівень і якість життя населення.
Явним віддзеркаленням непродуманих перетворень служить падіння матеріального рівня більшої частини сімей (коли, наприклад, вагітна жінка не може отримати весь комплекс послуг медико-генетичного плану); падіння загальної культури поведінки; алкоголізм і наркоманія; патогенна екологія. Все це не може не вплинути на збільшення кількості дітей з різною формою патології, зокрема, з порушеннями зору (слабозрячість, косоокість і амбліопія), слуху, інтелекту і так далі.
В даний час існує ряд дошкільних установ, в яких створені групи для дітей з косоокістю і амбліопією.
Термін «косоокість» об'єднує різні за походженням і локалізації поразки зорової і окорухової систем, що викликають періодичні або постійні відхилення (девіацію) очного яблука.
Косоокість характеризується постійним або періодичним відхиленням одного з очей від сумісної точки фіксації і порушенням функції бінокулярного зору. Залежно від того, куди відхилено око, спостерігається внутрішня (що сходиться), зовнішня (що розходиться) косоокість, косоокість догори і донизу.
Терміном «амбліопія» позначають такі форми поразки зору, які не мають видимої анатомічної або рефракції основи. Найбільш частою причиною амбліопії у дітей буває косоокість, або страбізм — непаралельність оптичних осей ока; при цьому в 85 — 90% випадків косоокості спостерігається різний ступінь зниження зору, тобто поява амбліопії.
Слабозрячі діти не завжди адекватно усвідомлюють свій дефект. Труднощі і невдачі, що виникають в спілкуванні з однолітками і дорослими, при участі в іграх, при спілкуванні неправильно оцінюються ними, кривдять і дратують. З'являється грунт для виникнення порушень в емоційно-вольовій сфері — агресивності, ворожості, тривожності, страхів і тому подібне.

Останніми роками зростає кількість дітей з порушеннями психоемоційного розвитку: психофізичний інфантилізм, емоційна нестабільність, відхилення в поведінці, невротичні розлади та інші. Їх причини криються не тільки в екологічному і економічному неблагополуччі, соціальній нестабільності суспільства, що негативно впливають на особу дитини, що росте і формується. Негативний вплив роблять також причини соціально-педагогічного генезу, пов'язані з недоліками сімейного і суспільного дошкільного виховання. В той же час вихователі дошкільних установ слабо озброєні методами і прийомами психологічної корекції подібних порушень.
Під емоційним неблагополуччям дитини з порушенням зору розуміється його негативне самопочуття в різних соціальних ситуаціях. Воно викликається багатьма причинами. Головною виступає незадоволеність дитини спілкуванням з дорослими, перш за все з батьками і з однолітками. Недолік тепла, ласки, розлад між членами сім'ї, відсутність тісних емоційних контактів з батьками приводять до формування у дитини з поразкою зору тривожно-песимістичних особових очікувань, і, як наслідок, невпевненості малюка, відчуття незахищеності, іноді страху у зв'язку з прогнозованим негативним відношенням дорослого.
Таке відношення дорослого провокує у дитини з очною патологією упертість, небажання підкорятися вимогам батьків, тобто є серйозним «психологічним» бар'єром між дорослими і дітьми, тоді як тісні, насичені емоційні контакти, при яких дитина є об'єктом доброзичливого, але вимогливого оцінного відношення як особа, формують у нього упевнено-оптимістичні особові очікування. Для них характерне переживання можливого успіху, похвали, схвалення з боку близьких.
Емоційне неблагополуччя, пов'язане з утрудненнями в спілкуванні з однолітками і іншими дітьми, може приводити до двох типів поведінки.
До 1-ої групи відносяться діти з порушенням зору неврівноважені, легко збудливі; нестримність емоцій часто стає причиною дезорганізованості їх діяльності. При виникненні конфліктів з однолітками емоції даної категорії дітей часто виявляються в афектах: спалахах гніву, образі, нерідко супроводжуються сльозами, грубістю, бійками. Спостерігаються супутні вегетативні зміни: почервоніння шкіри, посилення потовиділення і тому подібне. Негативні емоційні реакції: швидко спалахуючи, швидко згасають.
2-у групу складають діти з дефектами зору із стійким негативним відношенням до спілкування. Як правило, образа, незадоволеність, неприязнь і так далі надовго зберігаються в їх пам'яті, але при їх прояві діти стриманіші. Такі діти з поразкою зору характеризуються відособленістю, уникають спілкування. Емоційне неблагополуччя часто зв'язане з небажанням відвідувати дитячий сад, з незадоволеністю відносинами з вихователями або однолітками. Гостра сприйнятливість дитини, його надмірна вразливість можуть привести до внутрішньоособового конфлікту.

 

 
загрузка...