Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Перфоровані документи
Українські реферати - Документознавство
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   
Таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал, а також оформлення роботи будуть доступні після завантаження реферату (скачати реферат)

Перфоровані документи

Контрольна робота | реферат

ЗМІСТ

Вступ
1. Загальна характеристика перфорованого документа
2. Кодування інформації на перфорованому документі
3. Перфокарта
4. Перфострічка
Висновки
Список використаної літератури
Обсяг роботи - 24 сторінки

Для получения услуги выполните следующее:

Отправь SMS с текстом на номер ...
Стоимость SMS - ... с НДС. Текст действителен для 1 SMS.

Отправьте SMS в течение минут секунд
Время отправки SMS вышло! Сгенерировать еще один текст SMS

Для получения услуги необходимо отправить 1 SMS.

Технический провайдер: «СМС Биллинг Украина»
Информ. служба провайдера: с 10:00 до 18:00 в будние дни, тел.: +38-048-771-12-36(Скорочений текст роботи для ознайомлення)

Загальна характеристика перфорованого документа 

На перфорованому документі інформація записана шляхом перфорування (пробивки) отворів (перфорацій) або вирізки відповідних ділянок матеріального носія.
Для нанесення інформації в перфорованих документах пробивають (іноді вирізують) в різних комбінаціях певну кількість отворів в заданій послідовності. Кожна перфорація містить в собі інформаційну одиницю, а сума прорізів або пробивок — повну інформацію, яка може складатися з тисячі і більш за одиниці (якщо використовуються поєднання декількох отворів).

Перфоровані документи отримали свою назву завдяки пробитим або вирізаним отворам, які називаються перфорацією. Для отримання інформації удаються до допомоги перфоратора — пристрою для запису інформації за допомогою пробивки отворів в перфокартах і перфострічках. Для стрічкових і карткових перфораторів як носій інформації використовується перфораторна стрічка і перфораторна карта, що виготовляються з паперу, пластмаси, капрону або з яких-небудь інших матеріалів.

Залежно від призначення документи на перфоносіях підрозділяють на три типи:
1) для управління автоматичними пристроями при виконанні різних операцій в процесі виготовлення і контролю спроектованих виробів;
2) для управління, обробки, перетворення інформації при проектуванні виробів на ЕОМ;
3) для використання в процесі обробки і перетворення.
Запис інформації на перфорованих документах може бути виконаний на безперервній стрічці або на картках, що є як би відрізками такої стрічки, або на площині, на якій запис інформації проводиться способом перфорування. Тому по матеріальній конструкції носія перфоровані документи ділять на карткових (перфокарти, апертурні карти) і стрічкових (перфострічки).

Перфокарти і перфострічки можна згрупувати у види по наступних ознаках:
по каналу сприйняття — перфокарти і перфострічки відносяться до візуальних документів;
по матеріальній основі — штучні, паперові (найчастіше), рідше пластмасові (перфокарти) і целулоїдні або лавсанові (перфострічки);
по призначенню для сприйняття розрізняють машиночитаємі (перфокарти машинного сортування) і людиночитаємі (перфокарти ручного сортування);
по розташуванню матриці розрізняють перфокарти з краєвою і внутрішньою перфорацією;
за способом кодування — вирізні з перфорацією, що вирізується в процесі кодування, і пробивні з перфорацією, що отримується при кодуванні;
за способом обробки — перфокарти ручного і машинного сортування;
за цільовим призначенням перфоровані документи можуть бути розділені на облікові, довідкові, бібліографічні, інформаційні, діагностичні, учбові.

Перша перфокарта з'явилася в 1780 р., коли Ж. Жакар (Франція) винайшов контрольну карту для ткацьких верстатів. Вона містила інформацію, необхідну для подальшого відтворення малюнка в процесі тієї, що виробляє тканини. У 1848 р. Ч. Бабиджем була створена перша аналітична машина, що використала перфокарти для статистичних цілей. У 1880 р. Г. Холлерит (США) винайшов перфоратор і електричний табулятор, що враховував, які використовували для обробки матеріалів перепису населення. Створене їм в 1911 р. підприємство поклав початок одному з найбільших концернів по виробництву обчислювальних машин під назвою Інтернаціональна корпорація ділових машин (International Business Machines Corporation). У наший країні перфокарти і рахункові машини фірми «Холлеріт» з'явилися вперше в 1897 р. у зв'язку із спробою механізованої обробки результатів першого загального перепису населення. Проте, тільки з 1936 р. в Центральному Статистичному Управлінні СРСР, а потім на всій території країни почалося дійсне застосування рахунковий-обчислювальних машин, що працюють з перфокартами.

Перфокарти ручного сортування як засіб запобігання втратам часу (із-за попадання карти в картотеці не на своє місце) з'явилися в 1904 р. Вироблена система передбачала прорізання нижнього краю картки відповідно до розділу картотеки, би якою повинна поміщатися кожна карта. Застосування спиці, насадженої на рукоятку і протягнутої через основне картосховище, дозволяє вмить витягувати карти з невідповідними даному розділу картотеки вирізами.

Перфострічка вперше з'явилася в текстильній промисловості, де вона вже на початку XIX в. стала використовуватися для управління роботою ткацьких верстатів. У телеграфії вона стала застосовуватися з 1870 р. Першим технічно придатним телеграфним апаратом, пристосованим для запису буквених знаків на стрічку, є винайдений в 1856 р. апарат Юза, який використовувався поштовими установами. Після нього з'явився букводрукувальний телеграфний апарат Сименса (у 1874 р.) і ін.

Поява швидкодіючих букводрукувальних телеграфних апаратів (Бодо — 1874 р., Сименса — 1912 р., Муррея — в 1944 р.) дозволила значно підвищити об'єм передаваної інформації. Ці апарати працюють з швидкістю до 1000 знаків в хвилину. Подальше збільшення швидкості виявляється практично нездійсненним. Забезпечити інтенсивність використання телеграфної мережі вдалося завдяки застосуванню багатократного одночасного телеграфування змінними струмами різної частоти (у 1925 і 1934 роках). Цим була закладена основа для розвитку нового телеграфного апарату.

З часом з'явився букводрукувальний апарат нового типу, схожий на звичайну машинку, що пише. Його можна використовувати скрізь, де тільки є телеграфний зв'язок. Він, як і телефон, може бути встановлений у кожного абонента, що дозволяє організувати між користувачами письмовий зв'язок. Основна перевага букводрукованого телеграфування полягає в тому, що воно дає можливість передавати письмову інформацію, а не тільки знаки Морзе. Це дозволяє контролювати посиланий текст і отримувати письмовий документ для потреб підприємств і для подальшого використання так само, як і при звичайному поштовому зв'язку.

Перфокарта   

Перфораційна карта, перфокарта (ПК) — це перфорований носій інформації у вигляді прямокутної картки з тонкого картону, щільного паперу або пластмаси, призначеної для запису інформації шляхом пробивки отворів (перфорацій) або вирізки її відповідних ділянок.
Перфокарти застосовуються, в основному, для введення і виведення даних в ЕОМ, а також як основний носій запису в перфораційних обчислювальних комплексах.
Існує велике число видів перфокарт, що розрізняються формою, розмірами, об'ємом інформації, що зберігається, формою і розташуванням отворів.

По конструкції перфокарти діляться на: ПК з краєвою перфорацією; з внутрішньою перфорацією, а також змішані або комбіновані ПК. Залежно від кількості рядів отворів — на одно-, дворядні, щілисті (перфокарти з кількістю рядів більше двох). Існують ПК візуальні, картки типу «ZATO»; карти-грати, рейтерні і звідні карти. По призначенню для сприйняття вони бувають двох видів: машиночитаєми і людиночитаємі.

Найчастіше використовуються перфокарти, що виготовляються з щільного картону завтовшки 0,18 мм у вигляді прямокутника із сторонами 187,4 і 82,5 мм. Для зручності підбірки і укладання верхній лівий кут карти зрізаний. Колонки розмічають упоперек карти, уподовж карта розбивається на 12 рядків (10 основних і 2 додаткові). На одній перфокарті можна записати до 80 знаків (приблизно 10—15 слів). Швидкість обробки машинних перфокарт досягає 2000 карт в хв. Відтворення (зчитування) інформації здійснюється за допомогою електромеханічних зчитувачів або фотоелементів. За кордоном застосовують також перфокарти з 90, 40 і 21 колонкою з би, 12 і 10 рядками відповідно.
Пробивані отвори мають діаметр 3 мм і знаходяться один від одного, а також від зовнішнього краю картки на відстані 3 мм.
Середнє поле картки залишається вільним, на нього можна наносити різні дані: текст, креслення, формули. При написанні на картку, перфоровану по краях, певного смислового поняття відповідний йому отвір вирізують разом з краєм картки.

Перфокарти не вимагають якої-небудь порядкової розстановки, потрібну з них завжди можна знайти, в якому б місці картотеки вона не знаходилася; нові ПК можна розташовувати на початку, кінці або середині картотеки. На обох сторонах неперфорованої частини картки друкується або пишеться уручну різний текст, наприклад, на бібліографічній картці — анотація статті, на картці обліку кадрів — особисті дані про співробітника і т.д. В середню частину картотеки можна помістити навіть мікрофільм. Останній вкладається в наклеєну кишеню або ж приклеюється безпосередньо до картки, причому вільна частина картки, залишена під мікрофільм, вирізується.
Різні ознаки наносяться на периферію карти або вирізкою, вироблюваною з отвору до самого краю, або вирізкою простору між двома пробивками. Подібна відмітка ознак при сортуванні спицями дозволяє швидко витягувати з картотеки необхідні картки.

Відмітка ознак — вирізка отворів — проводиться в установленому порядку. Кожній групі ознак відведено своє поле, тобто певне місце в перфорованій частині картки. Для спрощення вирізки в полі друкується знак ознаки. В порівнянні з будь-якою звичайною картотекою робота за допомогою перфокарт дає до 90% економії часу.
У міжнародній практиці розрізняють картки трьох форматів: К4=297х207 мм; К5=207х147 мм; К6=147х105 мм. Найбільше застосування знайшов формат К5.

Перфокарти ручного сортування часто називають «ручними» перфокартами. Вони діляться на карти з внутрішньою і зовнішньою перфорацією.
Карти із зовнішньою перфорацією можуть мати отвори по одній, двом, трьом або всім сторонам. Існують перфокарти з одним, двома, трьома і більше рядами перфораційних отворів. Найбільш поширені одно- і дворядні перфокарти.

Ручні ПК дають можливість за допомогою найпростішого і дешевшого устаткування приблизно вдесятеро швидше проводити такі трудомісткі операції, як сортування, угрупування і підбір інформації. Вони застосовуються в самих різних галузях господарства, можуть використовуватися у всіх картотеках, де відбір інформації проводиться по декількох ознаках — у відділах кадрів, постачання, збуту, в бухгалтеріях, поліклініках, бібліотеках, інформаційних службах, школах і т.д.
До перфокарт ручного сортування відносять: рейтерні, щілисті, карти-грати, суперпозиційні (просвітні), комбіновані, клясерні, апертурні, вільні фотографічні карти і т.д. ПК ручного сортування є людиночитаємим видом документів.
Застосування рахунково-перфораційних машин спричинило за собою створення ПК машинної обробки (сортування).

На відміну від інших видів ПК вони мають міжнародний формат 187,4x82,5 мм. Верхній лівий кут зрізаний. Все поле, за винятком верхнього краю, заповнене розрядними колонками цифр від 0 до 9, співвідношуваних з позиціями. Дві додаткові позиції (11 і 12) доводяться на вільну смугу верхнього краю, при їх використанні взагалі не залишається місця для текстової інформації. Інформаційний об'єм матриці визначається шириною колонок.

Розрізняються перфокарти: 80-колонковые, найбільш поширені, з прямокутними отворами по контуру цифр; 45-колонковые, 65-, 90- і 100-колонковые. Устаткування для обробки цих карт відповідно розрізняється кількістю колонок. У ЕОМ, в основному, використовуються ПК-80, що мають високу щільність запису. На кожній перфокарті записується до 12 шестирозрядних шифрів документів.
За зовнішнім виглядом ПК розрізняються цифровою сіткою, пристосованою для фіксації 45 або 80-колонних розрядів чисел в десятковій системі числення. Звичайна перфокарта має цифрову сітку, що дозволяє по її координатах встановити величини зафіксованих значень ознак або числових величин. На цифровій сітці розрізняють колонки, тобто стовпці цифр від 0 до 9 в кожному, і позиції — значення пробивки в колонці. При цьому позиція (рядок) по всіх колонках перфокарти має одне і те ж значення.

Перфокарта (ПК-80) містить 80 колонок, пронумерованих зліва направо від 1 до 80. Кожна колонка є стовпцем цифр, яким при читанні зверху вниз привласнені номери 12, 11, 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9. Горизонтальні ряди з однаковими цифрами утворюють рядки. Позиції (координати) пробивки визначаються перетином рядка перфокарти з її колонкою, на якій робиться пробивка отвору прямокутної форми. Можливе число пробивок на ПК-80 складає 80x12=960. При використанні коду ПК-12 (код перфокарти 12-розрядний) кожен символ на перфокарті представляється 12-розрядним числом, при цьому в позиціях 1—7 кожної колонки повинно бути не більш за одну пробивку. Над нульовою і між восьмою і дев'ятою сторонами перфокарти нанесені цифри, що позначають номери колонок. На проміжних рядках може бути дана буквено-цифрова розшифровка пробивок.

Будучи дублікатом первинного документа, що містить в закодованому вигляді за допомогою пробивок всі підраховувані дані, ПК по своїх фізичних властивостях володіє ізоляційними і механічними якостями. Переміщаючись між валом і щітками в сприймаючому механізмі машини, вона пропускає електричний струм тільки в листах пробивки. Різне розташування пробивок в перфокартах впливає на черговість і час проходження імпульсів струму в електроланцюгах, які примушують спрацьовувати виконавчі механізми машини і виконувати властиві ним операції.

Для визначення, які дані отперфорирувані на ПК, числа повинні розташовуватися в певній системі. На початку ПК розміщують постійні дані, однакові для групи перфокарт. Розподіл колонок перфокарт між окремими реквізитами з урахуванням їх значущості називається макетом перфокарт або схемою перфорації. Макет є постійним для конкретної роботи, по ньому перфоруються всі однорідні документи. Зміни в нім викликають зміни настройки машин, а іноді і методу обробки інформації. В деяких випадках схема макету друкується на перфокарті друкарнею шляхом — це маркетування ПК.

При перфорації частина даних фіксується в прийнятих одиницях вимірювання: кг, т, шт., година, хв., крб., коп., т. ін., інша — в закодованому вигляді. Використання перфокарти як спеціального машинного носія інформації обумовлено застосуванням різних видів ПЕВМ для обробки даних. ПК машинного сортування виконані на картонному матеріальному носієві.
Розташування і розміри граф основного напису документа, виконаного на перфокарті, стандартизовані.
Основний напис документа виконується на оборотній стороні ПК, що не містить перфораційних отворів.
До основних реквізитів ПК відносяться: позначення документа, назва виду документа, порядковий номер зміни, номер перфокарти, спеціальні відмітки.

Перфострічка   

Перфораційна стрічка, перфострічка (ПС) — носій інформації у вигляді стрічки (паперовою, целулоїдною або лавсановою), на яку дані наносяться певною послідовністю кодових комбінацій отворів. Кожна кодова комбінація кодує один знак і розміщується на стрічці перпендикулярно напряму її руху.
Як вже наголошувалося, запис інформації на ПС вперше був здійснений в XIX в. з метою управління ткацьким верстатом. Декілька пізніше за ПС почали використовуватися в телеграфії. Перфострічка виникла раніше перфокарти і вважається прародителькою останньої. В кінці 1940-х років ПС і пристрої, що використовують її, стали широко застосовуватися для механізації різного роду рахункових робіт.

Переважного поширення набули перфострічки з щільного паперу, шириною 17,5; 20,5; 22,5 і 25,4 мм і завтовшки близько 0,1 мм. Ширина і товщина перфострічки, форма отворів і їх розташування зазвичай визначаються матеріалом, з якого виготовлена стрічка, і конструкцією перфоратора.
Інформація наноситься на ПС шляхом пробивки круглих інформаційних і транспортних отворів на кодових доріжках (позиціях).
Пробивки в поперечному напрямі утворюють рядки. У кожному рядку записується один символ, відповідний коду цифри, букви або знаку. На ПС можуть записуватися цілі тексти. У середній частині перфострічки є безперервна послідовність отворів, призначених для переміщення перфострічки по тих, що направляють пристрої введення або для синхронізації зчитування інформації. Ці отвори перфоруються на кожному етапі автоматично одночасно з перфоруванням основних кодуючих отворів.

ПС має від 5 до 8 інформаційних доріжок і одну (зазвичай посередині) транспортну з незвичною дрібнішою перфорацією. Число доріжок відповідає кількості елементів коду (двійкових розрядів), одночасно записуваних або зчитуваних із стрічки.
Інформація наноситься на ПС механічно або електромеханічно перфораторами з швидкістю до 300 рядків в секунду; відтворення (зчитування) інформації здійснюється електромеханічно або за допомогою фотоелементів з швидкістю до 3000 рядків в секунду. ПС служить для тривалого зберігання і багатократного відтворення інформації.
Суть ПС полягає в автоматичному і стабільному записі даних, які фіксуються за допомогою заздалегідь розробленого коду (тобто комбінації отворів) на перфострічку.

Папір для ПС виготовляється з наступних марок:
А — високоміцна з антистатичною обробкою для перфораційної стрічки багатократного використання в пристроях введення-виводу систем обробки інформації і устаткуванні з ЧПУ;
Б — з антистатичною обробкою для перфораторної стрічки, використовуваної в зовнішніх пристроях засобів обчислювальної і інформаційної техніки;
В — без антистатичної обробки для перфораторної стрічки одноразового використання в пристроях введення-виводу систем обробки інформації і телеграфних апаратах;
Г — промаслена для ПС, використовуваною в пристроях введення-виводу швидкісного фотонабору і в телеграфі.

Перфострічку можна використовувати:
а) при передачі або прийомі телеграфних депеш;
б) при роботі на обчислювальних машинах і іншій організуючій техніці (що пише, підсумовує, бухгалтерською, фактичною і т. д.), на спеціальних дешифраторах або у вихідному пристрої ЕОМ;
в) як запис інформації наукового і технічного характеру і т.д. на різних машинах і пристосуваннях.

Отперфоровані на стрічці дані можуть служити для: перекладу їх в звичайний текст; повторної репродукції стрічки; складання нової стрічки з декількох первинних стрічок; автоматичної передачі інформації по телеграфу; управління іншими машинами, наприклад, перфораторами карт; введення-виводу інформації в ЕОМ.
ПС мають ряд достоїнств: можливість за допомогою ПС об'єднувати різні рахункові і обчислювальні машини і комплекси, під'єднувати до них периферійне устаткування; простота обробки інформації, нанесеної на ПС (сортування, розподіл, об'єднання, корекція і т. д.); можливість нанесення інформації на ПС автоматично, паралельно з основними процесами без істотних додаткових витрат; чимала накопичувальна ємкість стандартних рулонів ПС при невеликих їх габаритах і вазі; можливість багатократного використання інформації, записаної на ПС; невисока вартість устаткування, що використовує ПС в порівнянні з іншими пристроями введення-виводу інформації; можливість передачі інформації, записаній на ПС, по лініях зв'язку.

 

 
загрузка...