Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Електричний опір. Закон Ома для однорідної ділянки кола
Українські реферати - Фізика
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Відповіді для підготовки до уроків з фізики 9 клас, державної підсумкової атестації (ДПА), ЗНО - зовнішнього незалежного оцінювання.

Електричний опір. Закон Ома для однорідної ділянки кола


У 1826 році німецький вчений Георг Ом помітив, що чим більша напруга в колі, тим більшою буде сила струму. Величину, яка пов’язує напругу та силу струму, називають електричним опором.

Електричний опір — величина, яка характеризує протидію провідника електричному струму. Електричний опір позначається літерою R та вимірюється в омах.

1 ом — це опір такого провідника, в якому при напрузі на кінцях 1 вольт сила струму дорівнює 1 ампер.

Досліди показують, що опір провідника прямо пропорційний довжині провідника, обернено пропорційний площі його поперечного перерізу та залежить від речовини провідника.

Величину, яка характеризує матеріал, з якого виготовлено провідник, називають питомим опором провідника.

Питомий опір – це опір провідника із даної речовини довжиною 1 метр, площею поперечного перерізу 1 метр квадратний. Питомий опір провідника позначається літерою ρ та вимірюється в омах, помножених на метр (Ом · м).

Залежність сили струму та напруги названо законом Ома для ділянки кола:
сила струму прямо пропорційна напрузі й обернено пропорційна опору провідника:

I = U / R

I - сила струму
U - напруга
R - опір

Для того щоб із закону Ома знайти напругу, необхідно силу струму помножити на опір:

U = I · R

У багатьох випадках для регулювання сили струму в колі застосовують спеціальні прилади – реостати.

 

 
загрузка...