Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Фізична реабілітація при захворюваннях і травмах центральної і периферійної нервової системи
Українські реферати - Фізична реабілітація
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал, а також оформлення роботи будуть доступні після завантаження реферату (скачати реферат).

Фізична реабілітація при захворюваннях і травмах центральної і периферійної нервової системи   

Курсова робота


ЗМІСТ

Вступ
Розділ 1. Захворювання і травми центральної і периферійної нервової системи
1.1. Травми і захворювання центральної нервової системи
1.2. Травми та захворювання периферійної нервової системи
Розділ 2. Фізична реабілітація при захворюваннях і травмах центральної і периферійної нервової системи
2.1. Використання фізіотерапії при травмах та захворюваннях центральної та периферійної нервової системи
2.2. Масаж при травмах і захворювання нервової системи
Висновки
Список використаної літератури
Обсяг курсової - 45 сторінок

Для получения услуги выполните следующее:

Отправь SMS с текстом на номер ...
Стоимость SMS - ... с НДС. Текст действителен для 1 SMS.

Отправьте SMS в течение минут секунд
Время отправки SMS вышло! Сгенерировать еще один текст SMS

Для получения услуги необходимо отправить 1 SMS.

Технический провайдер: «СМС Биллинг Украина»
Информ. служба провайдера: с 10:00 до 18:00 в будние дни, тел.: +38-048-771-12-36


Тема курсової роботи:
«Фізична реабілітація при захворюваннях і травмах центральної і периферійної нервової системи».

Мета курсової роботи - розкрити особливості фізичної реабілітації при захворюваннях і травмах центральної і периферійної нервової системи.
Завдання курсової роботи:
1. Розглянути травми і захворювання центральної та периферійної нервової системи;
2. Охарактеризувати можливості використання фізіотерапії при травмах та захворюваннях центральної та периферійної нервової системи;
3. Розглянути використання масажу при травмах і захворювання нервової системи.


(Скорочений текст роботи для ознайомлення)

РОЗДІЛ 1. ЗАХВОРЮВАННЯ І ТРАВМИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ І ПЕРИФЕРІЙНОЇ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ

1.1. Травми і захворювання центральної нервової системи   

До лікарів часто звертаються хворі зі скаргами на головний біль, млявість, головокружіння, що з'являються після травми голови. Іноді симптоми можуть зберігатися протягом багатьох місяців навіть після, здавалося б, легкої травми.
Ушкодження самого вуха звичайно стають явними з анамнезу і можуть бути підтверджені зниженням функції лабіринту. Однак у деяких хворих після травми не виявляється ніяких фізичних ознак ушкодження, і з цього приводу в літературі існують суперечливі думки. Одні автори вважають, що симптоми носять органічний характер, тоді як інші схильні відносити їх за рахунок розвитку психологічного посткоммоційного синдрому. Плутанина ще більше ускладнюється через можливу агравацію хворим своїх симптомів.

Центральні механізми головокружіння
Посткоммоційний синдром - стан, що виникає після легкої ЧМТ. Основні симптоми: головний біль, головокружіння, зниження уваги і пам'яті, сповільненість психічної діяльності, швидка стомлюваність, порушення сну, дратівливість, тривога, депресія, афективна лабільність, апатія, вегетативна дисфункція.
Посткоммоційний синдром - результат складної взаємодії органічних змін у головному мозку, обумовлених найчастіше легким  аксональним ушкодженням, і соціально-психологічними факторами.
З'ясувалося, що навіть після легкої ЧМТ у мозку тривалий час зберігаються структурні і функціональні зміни, який можна виявити за допомогою методів функціональної нейровізуалізації (SPECT і ПЭТ), кількісної ЭЭГ, дослідження викликаних потенціалів, розгорнутого нейропсихологічного дослідження. Ці зміни, головним чином, відбивають дисфункцію інтеграційних структур лобової і скроневою часткою і регресують протягом декількох місяців.
Субдуральна гематома виникає при ЧМТ внаслідок розриву вен, що впадають до венозних синусів. Хронічна субдуральна гематома може розвитися через кілька тижнів і навіть місяців після травми голови, що іноді буває настільки незначною, що хворий встигає забути про неї. Розвитку гематоми сприяють алкоголізм, епілепсія, порушення зсілості крові, низький внутрічерепний тиск, церебральна атрофія. Особливо часто хронічна субдуральна гематома виникає в дітей раннього віку та літніх пацієнтів. Головокружіння при гематомі пов'язано з внутрішньочерепною гіпертензією і, відповідно, підвищенням тиску внутрішньолабіринтових рідин.

Периферичні причини головокружіння
Травми середнього вуха.
Ушкодження тільки середнього вуха до головокружіння не приводять. Велика перфорація перетинки може приводити до калоричної стимуляції лабіринту, наприклад, під час плавання, коли у вухо попадає вода. Ушкодження кісточок, наприклад, зсув стремена з ніші овального вікна, може викликати серйозне ушкодження лабіринту, про що мова йтиме нижче.

Травми внутрішнього вуха.
* Переломи скроневої кістки можуть приводити до ушкодження кісткового лабіринту і повній втраті лабіринтових функцій.
* Практично будь-яка ЧМТ супроводжується струсом лабіринту і порушенням гідродинаміки його рідин, що заповнюють,
* Посттравматична перилімфатична фістула може виникати при травмах голови внаслідок різкого підвищення тиску спинномозкової рідини і, відповідно, тиску перилімфи. Так само фістули часто розвиваються при баротравмі й ушкодженні слухових кісточок.
* Доброякісне пароксизмальне позиційне головокружіння (BPPV) може розвиватися внаслідок черепно-мозкової травми.
* Ряд авторів говорить про те, що при травмі порушується мікроциркуляція у внутрішнім вусі, що приводить до розладу функції сенсорних клітин.

Ушкодження VIII пари черепно-мозкових нервів.
VIII черепний нерв може бути ушкоджений при переломі внутрішнього слухового проходу. При цьому разом з кохлеовестибулярним пошкоджується і лицьовий нерв. Звичайно це буває при серйозних травмах голови, що приводять до посттравматичного коматозного стану. У хворих розвивається параліч лицьового нерва з відсутністю сльозовиділення на ураженій стороні. Після виходу з коми хворі можуть скаржитися на глухоту, втрата функції вестибулярного апарата звичайно виявляється тільки після того, як вони стають мобільними і виявляють порушення рівноваги.

Ушкодження шийного відділу хребта
Хлистова травма - часта причина головокружінь. У більшості випадків виникає при автомобільних аваріях, коли при  гальмуванні чи ударі машини голова різко відхиляється  вперед чи назад. При цьому спочатку відбувається сильне напруження,  потім різке розслаблення в шийному відділі хребта, внаслідок цього пошкоджується зв'язковий апарат і міжпозвонкові суглоби шийного відділу хребта.

(Рис. 1.1. Ушкодження шийного відділу хребта)

Труднощі діагнозу в цьому випадку полягають у тому, що симптоми головокружіння з'являються не в гострому періоді, а через 1-2 тижня після травми. До того ж травма виникає при відсутності видимих ушкоджень шиї. Причиною такого головокружіння є патологічна пропріоцептивна імпульсація, пов'язана з травмою м'яких тканин шиї і суглобів хребта [12, 35].
Для діагностики хлистової травми потрібна консультація невропатолога, рентгенографія шийного відділу з функціональними пробами.
Лікування звичайно полягає в проведенні сеансів масажу, фізіотерапії і носінні спеціального фіксуючого коміра.

Хвороби центральної нервової системи

Пухлина мозку (tumor cerebri), Розростаючись всередині черепа, здавлювати мозок і викликає поступове підвищення внутрішньочерепного тиску, що проявляється наступними загальними мозковими симптомами. Жорстокі головні болі мають місце при всякій пухлини мозку; відзначаються приступи блювоти, не пов'язані з прийомом їжі, як наслідок подразнення блювотних центру в зв'язку з підвищенням внутрішньочерепного тиску.
Запаморочення, запаморочення свідомості, судоми і зміна зорового нерва (що виявляється при дослідженні ока з допомогою особливого очного дзеркала, так званого офтальмоскопа) доповнюють картину хвороби: Картина хвороби різна в залежності від того, який ділянку мозку зазнав здавлення або руйнування: качающаяся походка - ознака пухлини мозжечка; судоми і паралічі кінцівок вказують, що сдавлені рухові центри кори мозку, розташування яких відомо з анатомії; розлад мовлення буває при пухлини лівій лобовій або вискової області; пухлина підстави черепа викликає множинний параліч черепних нервів.

Хорея - хвороба, що зустрічається, головним чином, у дівчаток шкільного віку. Вона проявляється мимовільними безладними рухами в різних м'язових групах: посмикування м'язів обличчя і кінцівок. Тривалість хвороби від 1 до 3 місяців. Вважається одним з проявів ревматизму.

Енцефаліт - запалення речовини головного мозку. З групи енцефалітів ми опишемо тут епідемічний енцефаліт. Збудник його - фільтр вірус, який міститься в клітинах центральної нервової системи.
Розрізняють декілька форм епідемічного енцефаліту. Форма, вперше описана лікарем економії, але клінічній картині гострого періоду одержала назву летаргічного енцефаліту. Захворювання починається з підвищення температури та сонливоті (безперервний сон триває іноді 2-3 тижні і більше); трапляється, що під час їжі хворий засипає з недожованою їжею у роті; у дітей хвороба може початися з безсоння; крім того, відзначається ураження окорухливого нерва, що викликає звичайно подвоєння в очах і інші розлади зору; спостерігається також сильне слиновиділення.

Запалення оболонок головного мозку (менінгіт - meningitis, від грецького слова «meninx» - «оболонка»). З групи менінгітів насамперед опишемо епідемічний цереброспінальний (черепно-спинномозковій) менінгіт.
Це - гнійне запалення мозкових оболонок, яке викликається особливим мікробів (менінгококів). Його нерідко знаходять у носоглоточной слизу, де для нього є найбільш підходящі умови температури, вологості, харчування та сприятливе для нього відсутність світла .. Якщо опірність організму ослаблена, мікроби з носоглотки з током крові і рідше по лімфатичних шляхах проникає в порожнину черепа, поселяється на мозкових оболонках головного мозку і тут розмножується. Передача хвороби іншої людини походить від хворого, але частіше через бацілоносії шляхом крапельної інфекції при розмові, чханні і т. п. Окремі випадки зустрічаються всюди, але іноді, особливо серед дітей, хвороба приймає характер епідемії (звідси назва). Інкубаційний період від 1 до 3 днів.

Крововилив в мозок (мозкова апоплексія, або мозкової удар, або інсульт; haemorrhagia cerebri) спостерігається у людей з болісно зміненими мозковими посудинами при артеріосклерозу або в третинному періоді сифілісу. Хворий падає, як оглушений, втрачаючи свідомість.

Захворювання головного мозку. Розлади мозкового кровообігу
При місцевому недокрів'ї мозку може наступити непритомність. Гіперемія мозку супроводжується відчуттям приливу до голови (відчуття жару, дзвін у вухах, мелькання в очах, биття судин, гіперемія сполучних оболонок очей та ін.)

Множинний або розсіяний склероз - досить часто зустрічається, але ще нез'ясованого походження невиліковна хвороба. При цій хворобі, що відрізняється звичайно повільним перебігом, в білій речовині спинного (а також і головного) мозку виявляються численні розсіяних в різних місцях ущільнені гнізда.
Хвороба найчастіше спостерігається у віці 20-25 років. Ознаки: ритмічні посмикування очних яблук, так званий ністагм, подвоєння в очах, своєрідне порушення мови і тремтіння рук при довільних рухах, похитування при ходьбі; часто також спостерігаються паралічі, розлад сечовипускання.

Гострий поліоміеліт - запалення сірої речовини спинного мозку
Часте захворювання (іноді у вигляді епідемії) спостерігається частіше тільки в ранньому дитячому віці (до 4 років) - звідси назва «дитячий спинномозковій параліч».
Збудник хвороби - фільтр вірус, що потрапляють через носоглотки по лімфатичних шляхах в спинний мозок.

Спина сухотка, або табес (tabes dorsal is), представляє хронічне переродження переважно задніх корінців і підіймаються (по задніх стовпів спинного мозку) чутливих волокон, тому в картині хвороби переважають розлади чутливості і рефлекторний діяльності.

 

 
загрузка...