Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Місцеве самоврядування в системі народовладдя
Українські реферати - Конституційне право
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Місцеве самоврядування в системі народовладдя

Курсова з предмету «Конституційне право»


ЗМІСТ

Вступ
1. Поняття місцевого самоврядування
2. Основні принципи місцевого самоврядування в системі народовладдя
3. Система форм місцевого самоврядування в системі народовладдя
4. Організація роботи органів самоорганізації населення
Висновки
Список використаної  літератури
Обсяг курсової - 37 сторінок

Для получения услуги выполните следующее:

Отправь SMS с текстом на номер ...
Стоимость SMS - ... с НДС. Текст действителен для 1 SMS.

Отправьте SMS в течение минут секунд
Время отправки SMS вышло! Сгенерировать еще один текст SMS

Для получения услуги необходимо отправить 1 SMS.

Технический провайдер: «СМС Биллинг Украина»
Информ. служба провайдера: с 10:00 до 18:00 в будние дни, тел.: +38-048-771-12-36


ВСТУП

Із середини XIX століття місцеве управління за ініціативи прусського юриста Рудольфа Гнейста стало називатися «місцевим самоврядуванням». В інших країнах для передачі змісту цього важливого соціально-політичного явища використовуються й інші терміни: «муніципальне управління», «місцева автономія», «територіальна децентралізація», «комунальне управління» тощо.
В основу місцевого самоврядування кожної країни світу покладені національні теорії місцевого самоврядування. Найбільш поширеними з них є громадівська (Італія, Франція, Угорщина та ін.) державницька (Китай, Лівія та ін.) та змішана теорії. Зміст кожної з них визначається визнанням пріоритетного суб'єкта місцевого самоврядування — громади та держави або ж дуалізму їх пріоритетності.
Найбільшого поширення у світі набула громадівська теорія, сприйнята більшістю держав Європи. В основі громадівської концепції місцевого самоврядування лежить ідея природних прав територіальної громади, її своєрідного «суверенітету» стосовно держави, яка лише визнає та гарантує природні права територіальної громади. Прихильники цієї концепції розглядають громаду як самостійне джерело такої публічної влади, яка не належить державі, а є самостійною публічною владою, так званою «муніципальною».
Водночас, на базі громадівської теорії місцевого самоврядування сформувалося дві моделі місцевого самоврядування — англосаксонська (Австралія, Канада, США та ін.) і континентального права (Італія, Франція та ін.). Англосаксонська модель передбачає здійснення місцевого самоврядування виключно органами самоорганізації населення на місцях, без будь-якого втручання в цю сферу, а континентальна (романо-германська) — здійснення місцевого самоврядування як суб'єктами місцевого самоврядування, так і органами державної виконавчої влади на місцях, з мінімальним втручанням останніх у справи місцевого самоврядування.
В Україні на сьогодні реалізована саме континентальна громадівська модель місцевого самоврядування, основні принципи якої закріплені в Конституції та законах України.
Зокрема, «громадівське» розуміння місцевого самоврядування знайшло своє втілення в Конституції України (ст. 140), Європейській Хартії місцевого самоврядування 1997 р., згода на обов'язковість якої надана Верховною Радою України, а також у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні».
У першу чергу, громадівську концепцію місцевого самоврядування в Україні закріпив Основний Закон, який закріпив нормативне положення про те, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади — жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста — самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції та законів України.
Зокрема, основні ідеї громадівської теорії місцевого самоврядування були нормативно закріплені в Європейській Хартії місцевого самоврядування 1997 р., до якої приєдналася Україна. Зміст місцевого самоврядування за Хартією полягає в гарантуванні державою права та реальної здатності територіальних спільнот громадян (жителів) та обраних ними представницьких органів вирішувати самостійно, під свою відповідальність певне коло питань, діючи в межах Конституції і законів відповідної держави.   

Тема курсової роботи: «Місцеве самоврядування в системі народовладдя».
Мета курсової роботи – теоретичні та практичні аспекти місцевого самоврядування в системі народовладдя.

Предмет курсової роботи - місцеве самоврядування в системі народовладдя.
Для досягнення поставленої мети необхідно виконати наступні завдання:
1. Опрацювати наукову та юридичну літературу з поставленого питання;
2. Визначити поняття місцевого самоврядування;
3. Надати характеристику  основним принципам  місцевого самоврядування в системі народовладдя;
4. Сформувати уявлення про систему форм місцевого самоврядування в системі народовладдя;
5. З’ясувати організацію роботи органів самоорганізації населення.

 

 
загрузка...