Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Криміналістична трасологія. Сліди ніг
Українські реферати - Криміналістика
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал, а також оформлення роботи будуть доступні після завантаження реферату (скачати реферат)

Криміналістична трасологія. Сліди ніг   

Курсова робота з криміналістики


ЗМІСТ

Вступ
Розділ 1. Науково теоретичні засади трасології
1.1. Поняття трасології та її значення
1.2. Поняття сліду в трасології. Механізм слідоутворення
1.3. Класифікація слідів
Розділ 2. Огляд і фіксація слідів ніг 
2.1. Сліди ніг та взуття людини
2.2. Виявлення слідів ніг
Висновки
Список використаної літератури
Обсяг курсової роботи - 24 сторінки

Для получения услуги выполните следующее:

Отправь SMS с текстом на номер ...
Стоимость SMS - ... с НДС. Текст действителен для 1 SMS.

Отправьте SMS в течение минут секунд
Время отправки SMS вышло! Сгенерировать еще один текст SMS

Для получения услуги необходимо отправить 1 SMS.

Технический провайдер: «СМС Биллинг Украина»
Информ. служба провайдера: с 10:00 до 18:00 в будние дни, тел.: +38-048-771-12-36


Дивіться також:
Курсова робота - Сліди людини, знаряддя злому і інструменти


(Скорочений текст роботи для ознайомлення)

У процесі розслідування кримінальних справ про злочини суб’єкти криміналістичної діяльності досить часто виявляють сліди ніг (взуття), залишені злочинцем, потерпілими, свідками.
Сліди ніг (взуття) людини можуть бути статистичними і динамічними, об’ємними і поверхневими, локальними і периферичними. Сліди ніг можна також класифікувати на такі групи:
1) сліди босих ніг;
2) сліди ніг, взутих у шкарпетки або панчохи;
3) сліди взуття.
За слідами ніг можна ідентифікувати людину або її взуття. У поверхневому сліді ступні ноги відображаються, як правило, дві відносно великі ділянки, що з’єднані між собою смугою. Такими ділянками є п’ята і плесно.
Стопа ноги людини має папілярні лінії, завдяки їм і є можливою ідентифікація. Якщо при огляді місця події виявлено сліди ніг, взутих у панчохи, вони можуть бути придатні лише для групової ідентифікації. Сліди взутих ніг найчастіше потрапляють сферу криміналістичних досліджень.
Огляд і вивчення сліду взуття на місці події проводиться з метою:
1) з’ясування особливостей цього взуття;
2) вимірів, копіювання сліду та описання в протоколі результатів;
3) використання отриманих даних для оперативного пошуку злочинця.

Зважаючи на актуальність даної проблеми, темою курсової роботи обрано:
«Криміналістична трасологія. Сліди ніг».
Мета курсової роботи: охарактеризувати криміналістичну трасологію і сліди ніг.

Предмет курсової роботи: Криміналістична трасологія. Сліди ніг.
Завдання курсової роботи:
1. Надати поняття трасології, та визначити її значення;
2. Охарактеризувати поняття сліду в трасології та механізм слідоутворення;
3. Визначити класифікацію слідів;
4. Описати сліди ніг та взуття людини; 
5. З’ясувати виявлення слідів ніг.

Вивчення матеріально-фіксованих слідів (слідів-відображень) здійснює трасологія — криміналістичне вчення про сліди.
Трасологія — це галузь криміналістичної техніки, яка вивчає матеріально-фіксовані сліди, закономірності їх утворення і розробляє прийоми, методи та науково-технічні засоби їх виявлення, фіксації, вилучення і дослідження [12;125].
Трасологічні дослідження дають змогу вирішувати ідентифікаційні та діагностичні завдання.

Пошук слідів ніг проводять з урахуванням обстановки місця події, в думках моделюючи напрям руху і дії злочинця. При огляді місця події треба звертати увагу:
а) на шлях прибуття злочинця на місце події і відходу з нього;
б) на ділянки поблизу місця проникнення в приміщення (поріг дверей, частини підлоги біля нього, підвіконня, у підстави пожежних або приставних сходів, на даху біля горищного вікна і т. д.);
в) на предмети меблів, на які міг вставати злочинець (стільці, диван, тумбочка і т. д.);
г) на предмети одягу трупа (за наявності ознак того, що злочинець бив потерпілого ногами або наступав на його одяг);
д) на речі, розкидані на підлозі приміщення;
є) на місцевість, прилеглу до місця події (що поряд знаходяться пустир, город, стежини).
Іноді вдається судити про відносний час залишення слідів ніг. Так, якщо глибокий чіткий слід знаходиться в щільному ґрунті, можна припустити, що він залишений після дощу, якщо слід заледенілий, є підставу для припущення, що він був залишений у відлигу перед морозом.
Об'ємні сліди ніг (на запорошеній дорозі, вологому ґрунту, снігу) добре помітні і їх виявлення не представляє труднощі [3;46].
Слабовидимі поверхневі сліди ніг рекомендується виявляти за допомогою навкіснаправленого освітлення, оглядаючи під різними точками зору.
Невидимі поверхневі сліди (залишені за рахунок нашарування пилоподібних речовин, наприклад, на килимі, оббивці меблів) виявляють шляхом копіювання на дактилоплівку, зволоженому фотопапері або шорсткій гумі. Сліди ніг, утворені чистою підошвою гумового взуття на гладкій поверхні, наприклад, лінолеумі, виявляються шляхом обробки дрібнозернистим залізним порошком з подальшим відкопіюванням на дактилоскопічну плівку.
Такі ж сліди на нерівній поверхні рекомендується після запилення порошком заліза відкопіювати за допомогою силіконової пасти «У-4».
Зберігання слідів ніг з цією метою рекомендується:
а) сліди на відкритій місцевості прикрити (від дощу, снігу) коробкою, листом фанери або іншим предметом і при загрозі розмиву водою прорити навколо канавки, водовідведень;
б) доріжку слідів обгородити кілочками або протягнутим мотузком;
в) сліди на снігу для захисту від інтенсивної дії сонячних променів накрити дерев'яним ящиком, картонною коробкою або тазом і зверху засинати снігом.

Вилучення і фіксація слідів ніг.
Рекомендується по можливості вилучити сам предмет або його частину слідами ніг, а в інших випадках виготовити копії (моделі) слідів.
До вилучення і моделювання слідів ніг їх доцільно сфотографувати і зобразити на схемі.

Вимірювання слідів ніг.
У одиничному сліді босої ноги вимірюються: довжина (по осі сліду до перпендикуляра, що стосується відбитку першого пальця); ширина (відбитку плеснової частини в найбільш широкому місці, а відбитку зведення — в найбільш вузькому місці).
У одиничному сліді взуття вимірюються: загальна довжина — по лінії, що сполучає середину заднього краю каблука і середину переднього краю шкарпетки; довжина підметки — по осі сліду; ширина підметки — в найбільш широкому місці; ширина проміжної частини — в найбільш вузькому місці; довжина каблука — по осі і ширина каблука — в найбільш широкому місці.
Для вимірювання доріжки слідів доцільно:
а) через крапки у середини заднього краю каблука (п'яти), окремо для слідів кожної ноги протягнути подовжні шпагати;
б) протягнути поперечні шпагати — від заднього краю каблука правої ноги до лівого подовжнього шпагату і навпаки. Потім необхідно зміряти:
а) довжину кроку — між крапками у заднього краю двох сусідніх слідів лівої і правої ноги;
б) ширину кроку — наприклад, між крапкою у заднього краю сліду правої ноги і лівим подовжнім шпагатом;
в) кут розвороту кожної стопи — кут між подовжньою віссю сліду і лінією напряму руху.
Виготовлення гіпсових зліпків слідів Перед виготовленням зліпка необхідно:
а) очистити слід від сторонніх частинок (листя, камінчики і т. д.) які свідомо потрапили в нього після слідоутворення;
б) відсисати воду з дна сліду (медичним шприцом, трубкою, фільтрувальним папером, клаптем матерії);
в) навколо неглибокого сліду зробити борт з картону або землі;
г) заготовити деталі каркаса (поперечна і подовжня лучина) і картонну бирку з шпагатом.
При наливному способі гіпсову масу приготувати з розрахунку на 1 частину води 1 частина медичного або 1,25—1,5 частини штукатурного гіпсу (для одного зліпка потрібно 0,5 л води і 500—700 г гіпсу). Гіпс висипається у воду і ретельно розмішується до сметаноподібного стану. Потім масу обережно вливають в слід, починаючи заливку з боку відбитку каблука або шкарпетки і направляючи струмінь спочатку на поверхню біля сліду, а потім на край маси, що розтікається. Заповнивши слід масою приблизно на половину його глибини, треба покласти змочені водою деталі каркаса з прив'язаною до однієї з них картонною биркою і вилити масу, що залишилася. Через 20—30 хв. зліпок виймають з ґрунту (якщо ґрунт вологий, то через 1—2 години) і після сушки протягом 3—4 годин поверхню зліпка промивають водою.
При знаходженні сліду на прямовисній або похилій поверхні зробити форму у вигляді кишені, прикласти до поверхні і залити гіпсовою масою. Після затвердіння зліпка відокремити від сліду разом з формою [13;201].
При насипному способі (застосовується у випадку, якщо на дні сліду є вода або мокрий сніг) гіпс насипається через сито безпосередньо в слід, після його просочення вологою насипають новий шар, кладуть деталі каркаса — спочатку поперечні, потім подовжні, знову насипають гіпс до верху сліду, а потім через марлю або тонку тканину виливають воду до тих пір, поки вона не затримуватиметься.
При комбінованому способі спочатку застосовується насипний спосіб, а після утворення щільної кірки з гіпсу її змочують водою, кладуть деталі каркаса і заливають сметаноподібною гіпсовою масою.

Виготовлення зліпків слідів ніг на сипкому ґрунті.
Зліпки слідів ніг на сипкому матеріалі (придорожній пил, пісок, цемент і т. д.) виготовляються за допомогою розчину дакрила (або перхлорвинила) в ацетоні. Слід і прилеглу до нього поверхню шириною З—5 см (поле сліду) двічі, з інтервалом 3—5 хв., обприскують 3%-ним розчином вказаної речовини в ацетоні. Розчин наносять за допомогою пульверизатора-косинця (на грубозернистому матеріалі можна за допомогою піпетки), так, щоб частинки розчину вільно падали зверху і не ушкоджували сліду. Після утворення тонкої плівки на поверхні сліду його обробляють 6%-ным розчином вказаної речовини в ацетоні. Слід на дуже дрібнозернистому матеріалі (цемент, мука і ін.) рекомендується обробляти 3% розчином неодноразово, проводячи кожне наступне обприскування після повного висихання від попередньої обробки. Слід висихає приблизно протягом 30 хв. при температурі + 20 — +25СС. Є експрес-метод підсушування сліду шляхом випалювання ацетону. Нанісши на слід 50— 70 мл 3% розчину, через 3—5 хв. наносять 100—150 мл 6% розчину і до сліду обережно підносять засвічену лучину. Через 20—30 сек. полум'я гаситься сильним видихом. Через 2—3 хв. пари ацетону підпалюють знов і через 20—30 сек. знову гасять. Так роблять до повного висихання зліпка. Після того, як зліпок висохне і остигне, його підкопують і вилучають на металеву
пластинку, розміри якої повинні трохи перевищувати розміри сліду. Одержаний зліпок для кращого збереження слід вмурувати в гіпсову масу. Останню виливають на фанеру 25х40 см з бортами заввишки 5 см., зліпок обережно зрушують з поверхні пластини в розчин гіпсу, вдавлюють в нього і обмазують по краях. У гіпсову масу, що ще не загусла, вдавлюють картонну бирку з відповідним написом.
Слід, залишений на сипкому ґрунті, можна відтворити і за допомогою гіпсу. Для цього спочатку з метою закріплення слідоносія слід обпилюють лаком для волосся в аерозольній упаковці. Під впливом лаку слід покривається тонкою плівкою, після чого заповнюється гіпсовою масою. Після вилучення зліпка просочений лаком сипкий матеріал легко змивається водою. Виготовлення зліпків слідів ніг з силіконових компаундів Для отримання копій з фрагментів об'ємних слідів (наприклад, від металевих підків, головок цвяхів) використовуються силіконові компаунди К-18 і У-4-21. У пасту «К» додають 8% каталізатора № 18, а в пасту У-4 — 6% каталізатора № 21. Масу ретельно розмішують, наносять на копійований фрагмент сліду, з метою армування накривають шматком текстильної тканини, яку рівномірно притискують до поверхні компаунда. Можна також нанести компаунд на шматочок тканини і прикласти до фрагмента сліду. Для отримання контрастного зліпка в пасту У-4 можна додати порошок чорного кольору (саж, окисел міді).

Виготовлення зліпків слідів ніг на снігу.
Для виготовлення зліпків таких слідів застосовують гіпс. Спочатку для утворення тонкої крижаної скориночки, що не дозволяє пошкодити деталі сліду, над слідом розбризкують воду, охолоджену до 0°С, або бензол, охолоджений до температури не нижче +15°С. Охолоджений медичний гіпс змішується з водою, що має температуру 0°С в співвідношенні 1:1, в чашці, поміщеній в сніг. Коли гіпсова маса почне втрачати текучість, нею швидко за допомогою ложки заповнюють слід на 1,5—2 см, потім укладають зволожені деталі каркаса і заповнюють слід гіпсовою масою, що залишилася. Через 30 хв. зліпок може бути відокремлений від сліду. Його просушують при кімнатній температурі протягом доби.

Виготовлення копій з поверхневих слідів ніг.
Поверхневі сліди, утворені пилоподібною речовиною, наприклад на тканинах, килимах, оббивці меблів копіюють на дактилоплівку, зволоженому фотопапері, шорсткій гумці. При використанні фотопаперу лист зволожують, желатиновим шаром накладають на слід і щільно накочують валиком або притискують рукою. Потім обережно знімають папір із сліду і просушують, кладучи емульсійним шаром вгору. Для копіювання слідів, утворених світлою речовиною, використовують фотопапір чорного кольору (засвічену, проявлену, відфіксовану і промиту), а темних слідів — папір білого кольору (відфіксовану і промиту).
Листову підошовну гуму обробляють наждачним папером, одержаною бархатистою поверхнею накладають на слід і притискують до нього рукою. По миновании потребі в слідах, откопированных на гумку, вони можуть бути змиті і водою або бензином.
Сліди, залишене чистою гумовою підошвою взуття (наприклад, на папері, фарбованому і струганому дереві, керамічній плитці), можна виявити порошком карбонільного заліза і зафіксувати шляхом обробки парами йоду. При неможливості вилучення слідів із слідосприймаючим предметом або його частиною сліди після запилення залізним порошком відкопійовуються на дактилоплівку.

 

 
загрузка...