Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Інноваційна діяльність підприємства. Інноваційний процес
Українські реферати - Маркетинг
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал, а також оформлення роботи будуть доступні після завантаження реферату (скачати реферат).

Інноваційна діяльність підприємства. Інноваційний процес

ЗМІСТ

Вступ
1. Інноваційна політика в маркетингу
2. Модель поведінки покупця товарів виробничого призначення
Практичне завдання
Висновки
Список використаної літератури

Для получения услуги выполните следующее:

Отправь SMS с текстом на номер ...
Стоимость SMS - ... с НДС. Текст действителен для 1 SMS.

Отправьте SMS в течение минут секунд
Время отправки SMS вышло! Сгенерировать еще один текст SMS

Для получения услуги необходимо отправить 1 SMS.

Технический провайдер: «СМС Биллинг Украина»
Информ. служба провайдера: с 10:00 до 18:00 в будние дни, тел.: +38-048-771-12-36


Дивіться також:
Курсова робота - Інноваційна діяльність. Управління інноваційними процесами на підприємстві
Курсова робота - Ефективність інноваційної діяльності фірми
Курсова робота - Інновації - формування попиту на інновації

ВСТУП

Інноваційна діяльність підприємства - це такий вид діяльності, який сприяє перетворенню досягнень науково-технічного прогресу в реальні нові технології, товари, послуги, методи організації та управління виробничими процесами підприємств.
Науково-технічні розробки виступають як проміжний результат науково-виробничого циклу та через практичне застосування перетворюються в науково-технічні інновації - кінцевий результат. Отже, науково-технічні інновації підприємства повинні:
1) нести в собі новизну;
2) задовольняти ринковий попит;
3) приносити прибуток виробнику.
Розрізняють три логічні форми інноваційних процесів підприємства: прості внутрішні, прості міжорганізаційні та розширені міжорганізаційні.
Простий внутрішній процес передбачає створення та використання інновацій всередині одного і того ж підприємства. Інновація в цьому випадку не набуває безпосередньо товарної форми. При простому міжорганізаційному інноваційному процесі нововведення виступає як предмет купівлі-продажу. Тут відбувається розподіл функції виробництва та функції споживання нововведення.

1. Інноваційна політика в маркетингу  

У найзагальнішій формі інноваційний процес визначається як створення, поширення й застосування продукції і технологій, яким притаманна науково-технічна новизна і які задовольняють нові суспільні потреби. Початковою стадією інноваційного процесу є фундаментальні дослідження, спрямовані на вивчення теоретичних засад певних процесів чи явищ. Поштовхом до їх проведення є виникнення певної гіпотези, яка потребує підтвердження. Світовий досвід показує, що фундаментальні дослідження можуть дати позитивний результат лише в 10 % випадків. Дещо більший вихід позитивних результатів буде, якщо дослідження мають цілеспрямований (пошуковий) характер, у ході якого висуваються ідеї щодо матеріалізації наявних теоретичних знань. Вони завершуються обґрунтуванням та експериментальною перевіркою нових методів задоволення суспільних потреб. І фундаментальні, і пошукові наукові Дослідження здійснюються у спеціалізованих наукових закладах і фінансуються здебільшого за рахунок державних коштів. На жаль, в Україні за останнє десятиліття значно зменшився накопичений науковий потенціал, і фундаментальні дослідження за наявних умов фінансування не можуть давати відчутної віддачі.
Другим етапом інноваційного процесу є визначення напрямів прикладного застосування знань, отриманих лід час фундаментальних досліджень. Результатом прикладних науково-дослідних робіт можуть бути нові технології, нові матеріали, нові системи. Ці роботи також потребують значних інвестицій, є ризикованими й виконуються, як правило, на конкурсній основі галузевими науково-дослідними інститутами чи вищими навчальними закладами на замовлення держави або за рахунок великих промислових компаній, акціонерних товариств, інноваційних фондів тощо.
На третьому етапі виконуються дослідно-конструкторські та проектно-конструкторські роботи, спрямовані на розробку, проектування, виготовлення та випробовування дослідних зразків нової техніки, технології чи нового продукту. Ці роботи вже можуть здійснюватися силами самих організацій (за наявності відповідних лабораторій, конструкторських бюро, експериментального виробництва) або, за їхнім замовленням, у ВНЗ чи спеціалізованих КБ. Фінансування цих робіт, як правило, здійснюється заінтересованими фірмами за власний рахунок (у тому числі на пайових засадах).
Четвертий етап передбачає комерціалізацію нововведення, тобто його запуск у виробництво, розробку програми маркетингу й виведення нового продукту на ринок. Інвестиції на цьому етапі є не менш ризикованими, ніж на попередніх, їх, як правило, бере на себе суб'єкт господарювання, акумулюючи для цього кошти у спеціальних фондах, а також використовуючи позичковий капітал (банківські кредити). Далі до ринкового освоєння новинки можуть приєднатися інші фірми, придбавши ліцензію на її виробництво. Відбувається так звана дифузія (трансферт) нововведення. Інвестування у придбання нововведень є найменш ризикованим, тому багато фірм долучаються до інноваційного процесу саме на цій стадії. Найтиповішими щодо дифузних процесів є технологічні нововведення, оскільки їм притаманна найбільша інваріантність здатність збереження незмінними отриманих кількісних характеристик (наприклад основних техніко-економічних та експлуатаційних параметрів нової продукції) щодо перетворень та змін у зовнішньому середовищі. Багато фірм економлять значні кошти на первинних дослідженнях, використовуючи як базове нововведення прототип. Особливо в цьому плані слід вирізнити японські корпорації. Масово закуповуючи ліцензії й поліпшуючи їх, вони зуміли вирватися вперед у багатьох високотехнологічних галузях. Так, придбавши в Радянського Союзу ліцензію на конверторний спосіб виплавки сталі, Японія нині використовує його на більшості своїх підприємств, значно економлячи на енергоспоживанні. Отже, дифузія і вдосконалення новації є також складовою інноваційного процесу, вони дають змогу поширювати новацію не тільки в даній галузі, але і в інших. Зокрема, штучне волокно «нейлон», винайдене працівниками фірми «Duроn», спершу використовувалося для виготовлення парашутів, потім — у трикотажній, швейній і текстильній промисловості (панчохи, нейлонові сорочки, плащі типу «болонья», куртки з наповнювачем тощо), далі знайшло застосування в автомобілебудуванні як корду для автомобільних покришок. Значний розвиток у різних галузях економіки отримали результати наукових досліджень, здійснених у рамках космічних програм (наприклад антипригарне покриття з тефлону). Особливо великою була віддача від «космічних» розробок у США. Саме програма «Аполлон» дала змогу Сполученим Штатам вийти на перше місце у світі з виробництва комп'ютерів. Методи автоматичної перевірки, розроблені для ракети-носія «Сатурн», стали застосовуватися для оцінки ступеня забруднення атмосфери автомобільними викидами і для сортування посилок на пошті.
Таким чином, у структуризації інноваційного процесу можна дотримуватися загальноприйнятої схеми: «фундаментальні дослідження - прикладні дослідження - конструкторські та експериментальні розробки - дослідження ринку - конструювання - ринкове планування - дослідне виробництво - ринкове випробування - комерційне виробництво».
Інноваційний процес доходить кінця, коли нововведення перестає бути корисним, старіє і знімається з виробництва. Тут важливо своєчасно зрозуміти, що продукт став безперспективним, і не запізнитися з його заміною на новий.

Таблиця 1.
Етапи формування інноваційної моделі на підприємстві


Наведена модель дає змогу встановити послідовність дій менеджменту фірми щодо ліквідації проблем, які виникають перед нею у процесі функціонування. Ці проблеми зумовлюються безперервним розвитком науки й техніки, появою нових знань, які формують нові потреби і пропонують кращий спосіб їх задоволення. Усвідомлення того, що відсутність належної уваги до інноваційної діяльності гальмуватиме розвиток фірми, призведе її до технологічного відставання, ослабить її ринкові позиції, є дійовим стимулом для вищого керівництва. Тільки за рахунок систематичного новаторства, цілеспрямованого і організованого пошуку змін і аналізу можливостей, які надає середовище господарювання, своєчасного і обґрунтованого залучення нововведень можна постійно поліпшувати діяльність організації, підвищувати її престиж і конкурентоспроможність. Для пошуку інноваційних ідей необхідно використовувати як потенціал підприємства, так і сигнали зовнішнього середовища. Зокрема, П. Друкер радить звертати увагу на такі джерела інноваційних можливостей:
•  несподівані для фірми чи галузі події (успіх чи провал, певна зовнішня подія);
•  невідповідність між реальністю та уявленнями про неї;
•  інновація внаслідок потреби технологічного процесу;
•  зміни в структурі галузі промисловості чи ринку, не усвідомлені всіма;
•  демографічні зміни;
•  зміни у сприйняттях та значеннях;
•  нові знання.
Розширений міжорганізаційний інноваційний процес проявляється в порушенні монополії першого винахідника нововведення та в утворенні нових його виробництв, що сприяє конкуренції та вдосконаленню якості винайденого товару, технології чи послуги.
Отже, на нашому підприємстві простий інноваційний процес переходить в товарний через дві фази: перша - створення нововведення, друга - його розповсюдження.
Перша фаза - це послідовні етапи наукових досліджень, дослідно-конструкторських робіт, організації дослідного виробництва і збуту інноваційного продукту.
До першої фази відносять також розповсюдження інформації про новий продукт через інформаційно-комунікаційні канали.
На другому етапі проходить розповсюдження інновації в нових умовах та в нових місцях використання. В результаті другого етапу зростає кількість як виробників інноваційного продукту, так і його споживачів. Для швидкого розповсюдження інновації необхідна розвинена інфраструктура.
Інновації можна класифікувати за рядом ознак. Залежно від технологічних параметрів інновації поділяють на продуктові і процесові. Продуктові інновації включають використання нових матеріалів, нових напівфабрикатів і комплектуючих, отримання принципово нових продуктів.
Процесні інновації означають нові методи організації виробництва, нові технології, нові методи управління виробництвом.
Процесні інновації можуть бути пов'язані з створенням нових організаційних структур в складі підприємства.
За типом ринкової новизни інновації поділяються на: нові для світових ринків, нові для національних ринків, нові для конкретного підприємства або групи підприємств.
У виробничому процесі  досліджуємого підприємства розрізняють такі інновації:
•  інновації на вході виробничого процесу підприємства (зміни у виборі і використанні виробничих ресурсів підприємства);
•  інновації на виході виробничої діяльності підприємства (нові вироби, нові види послуг, методів управління та організації виробництва, що є предметом реалізації на зовнішній ринок);
•  інновації системної структури підприємства (управлінської, виробничої, технологічної).
Відповідно до ступеня внесених змін розрізняють інновації радикальні, покращуючі, модифікаційні.
Американський досвід організації пошукових науково-дослідних розробок породив своєрідну форму підприємництва - венчурний (ризиковий) бізнес.

Результати інноваційної діяльності підприємств

Результати інноваційної діяльності виражаються в інноваційній продукції, яка може бути у вигляді речової форми або без неї (наприклад „ноу-хау") та підлягає юридичному захисту.
Основне завдання правового захисту результатів інтелектуальної діяльності - це надання авторам технічних рішень, вченим, винахідникам на певний термін як винагороду за свою працю виключного права розпоряджатися своїм винаходом. Законодавчий захист винаходів гарантує автору, що результат його творчої діяльності не будуть безкоштовно використовуватись третіми особами. В цьому випадку виникає таке юридичне поняття як інтелектуальна власність. Основними вважаються три типи інтелектуальної власності:
- патенти, які закріпляють за автором право на винахід;
-  авторське право, яке поширюється на інтелектуальний продукт у сфері науки, літератури і мистецтва;
-  товарний знак, який дає змогу віднести конкретний вид виготовленого товару до його виробника.
Патент - це документ, який видається компетентним державним органом, підтверджує визнання науково-технічного винаходу та засвідчує право патентовласника виготовляти та реалізувати продукцію, яка втілила винахід або використовувати технологічні процеси, які є винаходом, на монопольній основі.
Таке право власності на винахід дозволяє власнику патента у випадку порушення його прав звернуться в суд та вимагати компенсації своїх збитків.
Товарні знаки дозволяють ідентифікувати продукцію окремого виробника. Вони служить орієнтиром під час вибору товару. При тому і виробник і продавці можуть мати свої окремі товарні знаки.
Товарний знак виконує такі функції:
•  служить орієнтиром при виборі товару;
•  вказує на відповідність певному рівню якості товарів;
•  рекламує товар, ним забезпечує виробнику популярність.
Товарний знак входить в склад нематеріальних активів та на рівні з патентом є предметом ліцензійних угод.
Результатом ліцензійної угоди є ліцензія, яка є дозволом власника технології чи прав промислової власності на використання особою чи організацією винаходу, науково-технічного досягнення, технічних знань та виробничого досвіду, необхідного для організації виробництва, а також торгової марки протягом певного періоду часу за обумовлену в угоді винагороду.
Розрізняють патентні ліцензії та „ноу-хау" - ліцензії. Патентна ліцензія надає право використання винаходу, захищеного патентом. „Ноу-хау" ліцензії дають дозвіл на використання технічних знань, практичного досвіду, технічну, комерційну, управлінську інформацію, які мають комерційну цінність та не захищені патентами.
Наслідком інноваційної діяльності є також нові дизайнерсько-художні рішення зовнішнього виду виробу - промислові зразки.
Промислові зразки відображають єдність технічних, функціональних та естетичних властивостей виробу, які також входять до складу нематеріальних активів і є предметом ліцензійних угод та об'єктом охорони промислової власності.
Загалом, результатом інноваційної діяльності є підвищення конкурентоспроможності виготовленої продукції, успішна її реалізація на внутрішньому та зовнішньому ринках, що стосується  елементів  інноваційної діяльності  на нашому  підприємстві, ми зазначимо лише  один  винахід - комп’ютерний відділ розробив  комп’ютерну  програму для вдосконалення ведення бухгалтерського обліку та  керуванням  витратами  підприємства.

2. Модель поведінки покупця товарів виробничого призначення   

Для визначення  свого місця на  будь - якому ринку (споживчому, чи ринку організацій – споживачів) виробник повинен його ретельно проаналізувати. Дослідження та аналіз ринку - це не самоціль, а джерело інформації для прийняття менеджером із маркетингу  ефективного управлінського рішення. Аналіз ринку починається х дослідження поведінки покупців та  з’ясування  основних мотивів  придбання ними товарів та послуг. Адже покупці по – різному  використовують  товари, а головне – купують їх, керуючись  різними мотивами. Тому  виробникам варто поділити ринок на  певні  сегменти за  цими мотивами та іншими ознаками, а  вже потім пропонувати цільовим  споживачам  товар, вироблений із максимальним урахуванням цих ознак.
До проблем, що їх розглядають  у ході комплексного дослідження ринку, належать визначення місткості ринку та окремих його сегментів, кон’юнктурні  та прогнозні дослідження обсягів збуту, аналіз практики діяльності конкурентів та ін. У ході дослідження важливо визначити привабливі напрямки  майбутніх маркетингових зусиль підприємства, а також окреслити зони  підвищених  ризиків і небезпек, яких треба  уникнути.
Суттєво впливають на поведінку покупця особистісні фактори. Протягом  життя смаки людини можуть змінюватися. Тому фахівцю з маркетингу важливо врахувати середній вік цільової групи споживачів та їхній сімейний статус. Сім'я на кожному етапі життя має певні потреби. Та новостворена сім'я є основним покупцем пральних машин, телевізорів, продукт дитячого харчування, іграшок тощо. Роль окремих членів сім'ї, їх вплив на рішення щодо купівлі товарів можуть змінюватись на різних етапах життєвого циклу.
Впливають на потреби споживача і професія та рівень освіти. Фахівці з маркетингу повинні намагатися досліджувати взаємозв'язок між професійними групами людей та їхньою зацікавленістю у придбанні конкретних товарів та послуг. Рівень доходів визначає можливість споживача придбати товар.
Люди однієї професійної приналежності, рівня доходів чи віку можуть дотримуватись доволі різного стилю життя.
Наприклад, одна категорія споживачів проводить свій відпочинок за книжкою, інша надає перевагу активному відпочинку в горах. Спосіб життя людини певною мірою зумовлений її приналежністю до певного типу особистості. Широко відомий поділ людей за типами особистості на холериків, сангвініків, флегматиків та меланхоліків.
Поведінку споживача при покупці товару переважно визначають і фактори соціокультурного впливу. Зокрема, суттєвий вплив мають референтні групи. Референтні групи — це групи людей, які безпосередньо або опосередковано впливають на поведінку споживача.
Так звані членські або первинні колективи, до яких належать друзі, сусіди, колеги на роботі, здійснюють на людину вплив при особистому контакті, або безпосередній вплив. Різного роду суспільні організації належать до вторинних колективів та опосередковано впливають на поведінку споживача. Референтні групи впливають на ставлення людини до того чи іншого товару, на її уявлення про саму себе, оскільки вона намагається відповідати вимогам цієї групи. Чим згуртованіший колектив, чим ефективніше налагоджений у ньому процес комунікації, чим краще ставлення індивіда до колективу, тим сильнішим буде вплив останнього на уявлення покупця щодо переваг товару.
Сильний вплив на поведінку покупця мають члени його сім'ї. Сім'я, яка наставляє, складається з батьків споживача. Від батьків людина отримує настанови щодо релігії, політики, економіки, самоповаги, кохання. Сім'я самого індивіда, тобто чоловік (дружина) і діти, має безпосередній вплив на щоденну поведінку покупця. Сім'я є об'єктом постійних досліджень менеджерів із маркетингу, їх цікавить роль і той вплив чоловіка, дружини та дітей, які вони мають на купівлю певних товарів та послуг. Так, дружина традиційно виступає у ролі основного покупця для сім'ї продуктів харчування, господарських дрібниць та основних предметів одягу. Щодо придбання вартісних товарів, таких, як телевізор чи меблі, то подружжя здебільшого приймає спільне рішення.
Людина є членом великої кількості соціальних груп, її становище в кожній з них оцінюють із погляду ролі і статусу. Скажімо, сорокарічний чоловік може бути сином та батьком, перебувати в шаховому клубі, бути членом товариства „Просвіта", обіймати посаду заступника директора підприємства тощо, Переплітаючись, ці ролі зумовлюють певний статус людини в суспільстві.
Важливо також з'ясувати, до яких суспільних класів належать представники цільового ринку.
До факторів-збудників, які визначають поведінку покупця, належать фактори ситуаційного впливу:
• зміни в макросередовищі, зокрема економічна ситуація у країні, рівень
науково-технічного прогресу, зміна форм власності тощо;
• зміни обставин у покупця, зокрема зміни його фінансового стану, зміни в ціні даного товару, виникнення необхідності іншої покупки, зміни настрою покупця тощо
• атмосфера в магазині, дії інших покупців, які можуть і стимулювати акт купівлі і протидіяти його здійсненню.
Співпрацюючи з організаціями-споживачами, доцільно пам’ятати про такі особливості цього ринку:
- на ньому значно менша кількість покупців, адже підприємств, організацій та установ завжди набагато менше, ніж індивідуальних споживачів;
- організації-споживачі переважно фінансово потужніші за індивідуальних споживачів, вони закуповують товари великими партіями і на значні суми;
- попит на товари, що їх закуповують організації-споживачі, значною мірою залежить від попиту на товари широкого вжитку;
- покупці товарів промислового призначення, як звичайно, концентруються у великих промислових центрах;
- придбання товарів для організації-споживача – складний процес, що його здійснює професійно підготовлений персонал;
- здебільшого потрібне залучення багатьох фахівців для колегіального прийняття рішення;
- з погляду професіоналів, які представляють організацію-споживача, велике значення мають раціональні мотиви придбання, тоді як кінцеві споживачі часто купують товари під впливом моди чи емоцій.

ПРАКТИЧНЕ ЗАВДАННЯ   

В результаті маркетингових досліджень прогнозується збільшення частки фірми на ринку з 14 до 18% при ємності ринку 52 млн. шт. продукції. Розрахувати додатковий прибуток фірми в наступному році, якщо прибуток на один виріб складає 1400 грн., а ємність ринку не змінюється. Витрати на маркетингові зусилля в розрахунку на рік складають 65 млн. грн.

Ємність ринку у 52 млн. (Розрахунки)
Прибуток на один  виріб складає (Розрахунки)
Витрати складають  65 млн. грн..
Отже додатковий  прибуток буде  складати (Розрахунки)

ВИСНОВКИ

Інноваційною є діяльність підприємства зі створення на основі досягнень науково-технічного прогресу інноваційних продуктів: нових виробів, нових технологій, управлінських та організаційних рішень...

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Бобров В. Я. Основи ринкової економіки і підприємства Київ: Вища школа, 2003
2. Бухгалтерський облік в Україні: Навч. Посібник /За ред. Р.Л. Хомяка. – Львів, “Інтелект-Захід”, 2001
3. Економіка підприємства: Підручник/ За ред. С.Ф. Про кропивного. – Вид. 2-ге. – К.: КНЕУ, 200.
4. Економіка підприємства: Навч. Посібник/ А.В. Шегеда, Т. М. Литвиненко, М. П. Нахаба та ін. За ред. А.В. Шенеди. – К.: Знання-Прес, 2001.
5. Крайник О.П.,. Барвинська Є.С Економіка підприємства Львів 2003
6. Кулішов В.В. Економіка підприємства; теорія і практика: Навчальний посібник. – К.: Ніка-центр, 2002.
7. Фінанси підприємства: Підручник за ред. А.М. Поддєрьогіна, 3-тє. Вид – К.: КНЕУ, 2000.

 

 
загрузка...