Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Шлях становлення санітарно-епідеміологічна служби Полтавщини
Українські реферати - Охорона здоров’я
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Шлях становлення санітарно-епідеміологічна служби Полтавщини

Курсова робота - «Діяльність державної санітарно-епідеміологічної служби України»

ЗМІСТ

Вступ
Розділ 1. Історичні етапи становлення санітарно–епідеміологічної служби України
1.1. Історія державної санітарно-епідеміологічної служби України
1.2. Шлях становлення санітарно-епідеміологічна служби Полтавщини
Розділ 2. Санітарно–епідеміологічна служба України
2.1. Мережа та кадри санітарно–епідеміологічної служби
2.2. Основні напрямки діяльності державної санітарно–епідеміологічної служби України
Висновки
Список літератури
Обсяг роботи - 32 сторінки

Для получения услуги выполните следующее:

Отправь SMS с текстом на номер ...
Стоимость SMS - ... с НДС. Текст действителен для 1 SMS.

Отправьте SMS в течение минут секунд
Время отправки SMS вышло! Сгенерировать еще один текст SMS

Для получения услуги необходимо отправить 1 SMS.

Технический провайдер: «СМС Биллинг Украина»
Информ. служба провайдера: с 10:00 до 18:00 в будние дни, тел.: +38-048-771-12-36(Скорочений текст роботи для ознайомлення)

Шлях становлення і розвитку санітарно-епідеміологічної служби на Полтавщині, в основному, подібний до історії інших регіонів в Україні. Хоча санітарні організації в Полтавській губернії були організовані дещо пізніше ніж в Херсонській та Катеринославській губерніях (на тепер Дніпропетровська область), проте полтавські земські лікарі своїми теоретичними розробками одні із перших в тодішній Російській імперії зробили вагомий внесок в обгрунтуванні профілактичного напрямку діяльності земської медицини.

З Полтавщини вийшли не лише "теоретики" профілактичного направлення земської медицини, а й відомі "практики" санітарної справи. Це стосується перш за все Веніаміна Йосиповича Португалова (1835-1896 роки), який вважається другим санітарним лікарем Росії (губернським санітарним лікарем В'ятської губернії). Першим же санітарним лікарем, як відомо вважається Меллісон Іван Іванович (губернський санітарний лікар Пермської губернії). Він народився в Полтаві і в кінці своєї лікарської діяльності працював декілька років в Пирятинському повіті Полтавської губернії, а потім в Полтаві. Останні ж роки жив і працював в м. Самарі. Це була неординарна особистість і зразок справжнього санітарного лікаря тих часів. Приводимо деякі його біографічні дані. Учився він на медичних факультетах Харківського і Київського університетів, але був виключений за участь в студентських заворушеннях, та все ж з великими труднощами йому вдалося закінчити медичний факультет Казанського університету. По приїзді на Полтавщину, як уже згадувалось, він деякий час (біля 2-х років) працював в Пирятинському повіті і в Полтаві санітарним лікарем. В 1862 р. був знову заарештований за революційну діяльність і ув'язнений в Петропавловську фортецю, звідки через деякий час його вислали в Пермську губернію. Там він працював спочатку міським гірничозаводським санітарним лікарем, а згодом, в 1874 році, він був запрошений у В'ятську губернію працювати губернським санітарним лікарем.

В. И. Португаловим була розроблена програма діяльності санітарних лікарів та обґрунтована пропозиція про необхідність їх спеціальної підготовки. Ним опубліковано більше 200 статей і ряд монографій, присвячених в основному санітарно-гігієнічним питанням з яскраво вираженим соціальним напрямком. Він незаперечне доводив, що головна причина високої захворюваності і смертності населення - тяжкі умови праці і побуту, злидні і антисанітарія.
На Полтавщині в 1928 р. було організовано 4 міжрайонні санітарні станції: Полтавська, Кременчуцька, Лубенська і Гадяцька.

В жовтні 1937 року, тобто в рік утворення Полтавської області на базі Полтавської міжрайонної станції була організована обласна санітарно-епідеміологічна станція.
Новостворена обласна санітарна організація була слабка, як у кадровому відношенні (в більшості завідуючими райСЕС були фельдшера), так і в матеріально-технічному (транспорт лише гужевий, обмаль дезапаратури, деззасобів). Малопотужним СЕС надавали необхідну допомогу відповідні міськрайСЕС.

1937 рік був також роком повальних арештів інтелігенції органами НКВС по безпідставним доносам. Не минуло це лихо і санітарну службу. У письмових спогадах ветеран санепідслужби області Олена Іванівна Світлова (1899-1993 р.р.) відмічала, що весь персонал Кременчуцької і Лубенської міжрайонних санстанцій від завідуючого до санітарки був арештований. В Полтавській міській санстанції були арештовані головний лікар і санлікар по харчовий гігієні. Довелось заново укопмлектовувати міжрайонні СЕС.

Першим завідуючим обласної санстанції, організованої в 1937 р. був Олексій Омелянович Сахно, тоді вже маючий великий досвід санітарної роботи. Він працював до січня 1941 р., а опісля був переведений Наркомздоров'я України в Київ на посаду головного лікаря новозбудованої дезстанції.
Одночасно з організацією обласної санстанції були організовані обласні малярійна та промислова санітарна станції, держсанінспекція, обласний будинок санітарної освіти.

Під час окупації і в повоєнні роки знову виникли спалахи висипного, зворотного черевного тифів, дифтерії, скарлатини. Епідемія висипного тифу наростала і в січні 1945 року реєструвалось більше 100 випадків в день. Для тимчасових інфекційних госпіталів пристосовувались адміністративні і інші приміщення. Все ж через рік тобто в 1946 р. захворюваність тифами та іншими інфекціями різко зменшилась. Цьому сприяла і велика організаційна протиепідемічна робота працівників санслужби області.

Для боротьби з інфекціями була організована обласна надзвичайна протиепідемічна комісія з виключно великими повноваженнями її головою був голова облвиконкому, секретарем Світлова Олена Іванівна. Тоді ж вона була на посаді головного держсанлікаря області, заступником завідуючого облздороввідділу. В тому ж рот вона була нагороджена двома значками "Отличнику здравоохранения", один як держсанінспектору за зниження інфекційної захворюваності, другий - за велику роботу по відбудові лікувально-профілактичних закладів з області. Під керівництвом НПК приймались невідкладні протиепідемічні заходи і кількість інфекційних захворювань протягом 2-х років різко зменшилась.

Починаючи з 1986 року держсанепідслужбу області очолює Заслужений лікар України, кандидат медичних наук Валентин Федорович Шаповал. За цей час завдяки активній позиції працівників санепідслужби та допомозі органів місцевої влади. навіть за умов сучасної економічної скрути. вдалося поліпшити матеріально-технічну базу багатьох санепідзакладів: побудовано або капітально відремонтовано приміщення і лабораторії 9 санепідустанов. СЕС обладнані сучасною апаратурою і засобами зв'язку, активно запроваджується комп'ютерізація.

 

 
загрузка...