Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Дитячі ігри в процесі виховання
Українські реферати - Педагогіка
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Дитячі ігри в процесі виховання

Спілкування з дитиною в процесі гри - справа тонка і надзвичайно цінна як для дитини, так і для дорослого. Адже, ніщо так не зближує, так міцно не пов'язує, переплітаючи думки і почуття, як зацікавлена спільна гра батьків з сином чи донькою, вихователя з підопічними. Подаровані хвилини захоплюючої співдіяльності з дорослим малий ніколи не забуде, і вони, ці хвилини, згодом не раз прислужаться у житті.

Які ж закони діють у грі? Чи справді, взявши на себе роль дорослого, дитина переходить в якийсь особливий уявний світ, непідвладний законам дійсності? Ні, це не так. Спробуйте старшим дошкільникам, які у ролі лікаря роблять лялькам щеплення, запропонувати спочатку зробити укол, а після цього, потерти те місце ваткою, що ніби змочена у спирті. Діти не захочуть робити так. Одні протестуватимуть усім своїм виглядом, інші здивовано знизуватимуть плечима (мовляв, що за нісенітниця), а треті голосно будуть заперечувати: «Так не буває!».

Ось у цьому «так не буває» і криється секрет. Дитина не зраджує реальності, вона може порушити дійсну логіку дій, якщо погано обізнана з нею, або ж цю логіку продиктують самі особливості ігрового предмета. Разом з тим, ігрова дія вільна від тих способів використання предметів, які існують в реальній дійсності, наприклад, можна їхати верхи на палиці або на стільці, почуваючи себе вершником на коні; можна годувати ляльку тістечками з піску; можна крутити коліщатком як кермом літака...

Важливою формою керування дитячими іграми є вибір часу і місця для гри. Тут слід врахувати об'єктивні і суб'єктивні моменти. До перших належать характер гри (рухлива, настільна), чергування   її   з   іншими   видами   дитячої   діяльності.   Кілька рухливих ігор, проведених одна за одною, або довгі ігри, що вимагають сидіння на місці, однаково сильно можуть втомити дитину. Тривала одноманітна гра також небажана. Найоптимальніший варіант - це чергування спокійних ігор з веселими, рухливими і навпаки. Дуже важливо враховувати тривалість гри. Якщо вона ще не скінчилась, а вже час переходити до заняття або іншого режимного моменту, слід подбати про продовження цієї ж гри пізніше (навіть наступного дня).

Не можна переривати або грубо припиняти гру. Дитина не здатна швидко переключатися з однієї діяльності на іншу. До того ж, вона настільки входить у гру, зливається зі своєю роллю, що не завжди може миттєво з неї вийти. Тому завжди слід обумовлювати з дітьми тривалість гри до її початку. Наприклад, вихователька пропонує завершити сьогоднішню гру будівництвом висотного будинку, а вдома подумати, як прокласти до нього трамвайну колію, чи тролейбусну лінію, щоб завтра зробити це у садку. Так у хлопчиків і дівчаток процес ігрової творчості не переривається до наступного дня.

Суб'єктивні фактори, що дають себе знати у грі, це - загальний стан, ступінь утоми на даний момент, настрій дитини, її індивідуальні уподобання при виборі сюжету, симпатії або антипатії до партнерів. Чимось засмученій або сором'язливій дитині важко відразу включитися у гомінку групу однолітків, їй краще якийсь час постояти осторонь, відчути ритм дії, перейнятися настроєм, а вже потім включатися у гру.

Коли дитина почувається погано, або ослаблена внаслідок перенесеного захворювання, їй краще запропонувати спокійну діяльність - з будівельним матеріалом, мозаїкою, або іншими настільними іграми. Хлопчики, звичайно, надають перевагу машинам, але дехто з них охоче возиться і з ляльками. Будівельні ігри, ігри-інсценізації люблять усі діти. Одні при цьому охоче погоджуються на будь-яку роль, інші обирають більш звичну для себе. Все це вихователь мусить враховувати, організовуючи ігри на прогулянці, у груповій кімнаті.

 

 
загрузка...