Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Образотворча діяльність дошкільників. Методика зображувальної діяльності в дитячому садку
Українські реферати - Педагогіка
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Образотворча діяльність дошкільників. Методика зображувальної діяльності в дитячому садку

Дошкільна педагогіка


ЗМІСТ

Вступ
1. Мета та завдання зображувальної діяльності в різновікових групах дошкільного закладу
2. Методика проведення занять по образотворчій діяльності з дітьми різновікової групи
Практична частина. Методика зображувальної діяльності в дитячому садку (конспекти занять)
Висновки
Список використаної літератури
Обсяг роботи - 17 сторінок

Для получения услуги выполните следующее:

Отправь SMS с текстом на номер ...
Стоимость SMS - ... с НДС. Текст действителен для 1 SMS.

Отправьте SMS в течение минут секунд
Время отправки SMS вышло! Сгенерировать еще один текст SMS

Для получения услуги необходимо отправить 1 SMS.

Технический провайдер: «СМС Биллинг Украина»
Информ. служба провайдера: с 10:00 до 18:00 в будние дни, тел.: +38-048-771-12-36


(Скорочений текст роботи для ознайомлення)

ВСТУП

У формуванні особистості дитини неоціниме значення мають різноманітні види художньо-мистецької діяльності: малювання, ліплення, вирізання з паперу фігурок і наклеювання їх, створення різних конструкцій з природних матеріалів і так далі. Такі заняття дарять дітям радість пізнання, творчості. Відчувши це відчуття одного разу, малюк прагнутиме в своїх малюнках, аплікаціях, виробах розповісти про те, що дізнався, побачив, пережив.
Дитяча образотворча творчість може успішно розвиватися тільки за умови цілеспрямованого керівництва з боку педагога. Таке керівництво можливе у тому випадку, коли вихователь знає, чому і як (програмний зміст і методика) учити дітей, має необхідну підготовку в області мистецтва, сам володіє образотворчими навиками і уміннями.
Образотворча діяльність дошкільників як вид художньої діяльності повинна носити емоційний, творчий характер. І педагог створює для цього всі умови: він перш за все забезпечує емоційно-образне сприйняття дійсності, формує естетичні відчуття і уявлення, розвиває образне мислення і уяву, учить дітей способам створення зображень, засобам їх виразного рішення.
Процес навчання повинен бути направлений на розвиток дитячої образотворчої творчості, на творче віддзеркалення вражень від навколишнього життя, творів літератури і мистецтва.
Ціль кожного заняття – розвивати їх творчі потенціальні можливості.

1. Мета та завдання зображувальної діяльності в різновікових групах дошкільного закладу   

У системі суспільного дошкільного виховання групи, укомплектовані дітьми різного віку, називають різновіковими. У таких групах можуть спільно виховуватися діти двох, трьох і навіть чотирьох різних віків.
Різновікові групи типові для сільських і міських малокомплектних дитячих садків, для виховних установ «Школа — дитячий сад», для національних дитячих садків і груп з цілодобовим перебуванням дітей.
У роботі з дітьми різного віку в дитячих садах здійснюють три форми навчання:
* заняття з кожною віковою підгрупою;
* одночасні заняття з віковими підгрупами, але по різних видах діяльності;
* одночасні заняття з віковими підгрупами в одному виді діяльності, але з різним програмним змістом.
Ці форми навчання мають і переваги, і недоліки. Позитивна сторона: вихователь більше, ніж при фронтальному навчанні всієї групи, приділяє увагу деяким дітям, враховуючи їх вікові і індивідуальні особливості. Безпосередній контакт з дорослим полегшує дитині рішення поставленої перед ним задачі. Крім того, поетапний контроль дозволяє педагогові відразу ж вносити корективи до процесу навчання. Негативна сторона: по-перше, під час навчання всі діти знаходяться в групі. Шум, що виникає під час гри, відволікає тих, хто займається. По-друге, вихователь значно більше часу витрачає на заняття з підгрупами, ніж зі всіма дітьми одночасно. По-третє, індивідуальні форми керівництва не формують у дітей навиків роботи в колективі, наприклад уміння самостійно приймати і  утримувати  учбове  завдання,  контролювати свої  дії.
Навчання по підгрупах доцільно в тому випадку, якщо більшість різновікової групи діти одного віку і декілька дітей — іншого. Тоді вихователь має можливість повністю використовувати традиційні форми і методи роботи з дітьми по образотворчій діяльності.
Друга, поширеніша форма навчання — одночасні заняття з віковими підгрупами, але по різних видах діяльності, скажімо, образотворча і формування елементарних математичних уявлень або розвиток мови.
Така форма, економить час навчання, але завдає труднощів вихователеві. Педагог вимушений постійно приділяти увагу двом групам, що займаються різною діяльністю. Проте рівноцінно керувати обома підгрупами він не може, оскільки заняття по розвитку мови або по формуванню елементарних математичних уявлень вимагають його участі більшою мірою, ніж образотворча діяльність. Тому навчання дітей малюванню, ліпленню або аплікації в цьому випадку відбувається при недостатньому керівництві і контролі з боку вихователя. В результаті скорочується і загальний час занять, більш того, у дітей можуть закріпитися неправильні уміння і навики.
Найбільш ефективна форма організації навчання дітей образотворчої діяльності в умовах різновікової групи — за одною темою заняття в одному виді діяльності, але з різним програмним змістом для кожної вікової підгрупи. Їх перевага — в тому, що вихователь має можливість зосередити свої зусилля на одному виді діяльності. Крім того, полегшується підготовка дидактичних матеріалів і устаткування, скорочується загальний час, відведений в режимі дня на проведення занять.
Аналіз «Програми виховання і навчання в дитячому садку» по зображувальній діяльності показує: впродовж дошкільного дитинства діти зображають одні і ті ж предмети і явища навколишній дійсності, але на різному рівні вирішення образотворчих завдань. Так, яблуко можуть намалювати діти і четвертого, і п'ятого, і шостого, і сьомого років життя. Але якщо чотирилітні діти узагальнено передають його форму і колір, то шестирічні вже відзначають характерні особливості форми і відтінки кольору, відповідні натурі.
Отже, побудова програми по образотворчій діяльності дозволяє в процесі навчання дітей різного віку використовувати зображення одних і тих же предметів і явищ навколишній дійсності, але з різним програмним змістом. Так, завдання навчання на заняттях ліпленням в старшій різновіковій групі по темі «Огірки» можна диференціювати таким чином: дітей п'ятого року життя вихователь знайомить з овальною формою і пропонує виліпити огірки.  Діти  шостого  року  життя  продовжують  освоювати ліплення овочів з натури, добиваючись передачі характерних деталей за допомогою заготовок. (При ліпленні огірків вихователь показує, як зображають поверхню огірків за допомогою заготовок.)
Плануючи заняття по образотворчої діяльності, вихователь може вирішувати програмні завдання для кожної вікової підгрупи по декількох напрямах. По-перше, обмежує заняття одним змістом для всіх вікових підгруп, але висуває різні вимоги до виразної технічної сторони малюнка, ліплення або аплікації. Так, малюючи листя і квіти, молодші діти використовують прийом докладення кисті до паперу навзнаки, старші передають характерну форму певного листя, квітів. На занятті по ліпленню молодші діти просто ліплять пташку, старші передають образ декоративної пташки по мотивах народної глиняної іграшки, використовуючи для її прикраси наліпи. Або ж ліплять декілька пташок у годівниці (одна клює зернятка, інша збирається відлетіти), прагнучи передати схожість з тими птахами, за якими вони спостерігали на прогулянці.
Використовує різні образотворчі матеріали. Якщо молодші діти малюють гуашшю, старші застосовують складніший матеріал — акварель або пастель. Розглядаючи роботи, діти мають можливість пізнавати виразні властивості кожного матеріалу.
По-друге, пропонує малювати (ліпити або виконувати аплікації) різні предмети, об'єкти, що мають певну спільність, логічний зв'язок. Наприклад, дітям третього року життя пропонує малювати яйце, четвертого року — курчат, старшим — курей і півника. Пропонує малювати (ліпити або виконувати аплікації) на одну тему, але варіюючи сюжет: діти третього року життя малюють сніжки і сніжинки, четвертого року — веселих сніговиків, старші — зимові розваги дітей, красу зимової природи і тому подібне Для кожної підгрупи види занять малюванням — наочне, сюжетне або за задумом можуть бути і загальні і різні.
По-третє, пропонує виконати завдання на одну тему, але в різних видах діяльності, відповідних кожному віку. Наприклад, малюючи на тему по казці «Колобок», молодші діти отримують завдання: зобразити ліс і дорогу, по якій котиться колобок; старші ліплять звірів, які зустрілися колобку. Така методика відкриває дітям більш повно художньо-образні можливості кожного виду мистецтва.
По-четверте, розглянуті вище завдання педагог вирішує за допомогою виразних засобів: форми, ритму, об'єму, ліній, композиції, пластичності ліпного образу, силуетів, колірного ладу, гармонії, симетрії. На кожному віковому етапі діти оволодівають виразними засобами по-різному. Тому і програмні вимоги для кожного віку різні. Так, малюючи на тему «Зимовий ліс», вихователь учить дітей п'ятого року передавати в малюнку засніжений ліс, використовуючи форму і ритм, а дітей шостого року — колорит і композицію.

ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА

Методика зображувальної діяльності в дитячому садку

(Конспекти занять)

Малювання
Тема: «Пішов дощ і виросли овочі»
Мета заняття: Виховувати у дітей інтерес до занять малюванням.
Дітей четвертого року життя учити ритмом штрихів зображати дощ. Продовжувати учити правильно тримати олівець, несильно стискаючи його.
Дітей п'ятого року життя вправляти в зображенні коротких штрихів. Учити малювати хмари, тучу за уявленням і закрашувати акуратно в одному напрямі з однаковою силою натиску.
Матеріал: Листи паперу із зображенням грядки, іграшки-овочі або зображення овочів на папері, кольорові олівці, іграшковий заєць.
Попередня робота: Догляд за овочами на ділянці, дидактичні ігри з овочами.

Хід заняття...

Ліплення
Тема: «Багато зайчиків веселих — і великих і маленьких»
Мета заняття:
Дітей п'ятого року життя учити конструктивним способом ліпити зайця.
Дітей шостого року життя учити ліпити зайців в русі.
Матеріал: Глина, стеки.
Попередня робота: Ліплення зайців з снігу на ділянці, розгляд скульптури малих форм, що зображає зайців.

Хід заняття...

 

 
загрузка...