Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Розвиток логічного мислення на уроках математики в почаковій школі
Українські реферати - Педагогіка
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал, а також оформлення роботи будуть доступні після завантаження реферату (скачати реферат)

Розвиток логічного мислення на уроках математики в почаковій школі

Курсова робота з педагогіки


ЗМІСТ

Вступ
Розділ І. Теоретичні основи розвитку логічного мислення
1.1    Логічне мислення та його значення
1.2    Розвиток логічного мислення
1.3    Розвиваючі логіко – математичні ігри
Розділ ІІ. Експериментальна частина
2.1    База проведення експериментальної роботи
2.2    Опис проведення дослідження
2.3    Аналіз результатів
Висновки
Література
Додатки
Обсяг курсової роботи - 37 сторінок

Для получения услуги выполните следующее:

Отправь SMS с текстом на номер ...
Стоимость SMS - ... с НДС. Текст действителен для 1 SMS.

Отправьте SMS в течение минут секунд
Время отправки SMS вышло! Сгенерировать еще один текст SMS

Для получения услуги необходимо отправить 1 SMS.

Технический провайдер: «СМС Биллинг Украина»
Информ. служба провайдера: с 10:00 до 18:00 в будние дни, тел.: +38-048-771-12-36


Також дивіться:
Курсова робота - Використання інтерактивних завдань на уроках математики в початкових класах
Курсова робота - Використання народознавчого матеріалу на уроках математики в початковій школі
Курсова робота - Створення та використання дидактичних засобів у процесі навчання математики у початковій школі
Курсова робота - Психологічні особливості мислення молодших школярів

(Скорочений текст роботи для ознайомлення)

Удосконалення процесу навчання, зокрема  навчання дітей елементам математики, й забезпечення їх математичного розвитку детерміноване відповідним змістом, формами, засобами й методами навчання. Особливе значення в цьому  плані має саме зміст навчальної діяльності,  який є базою освітніх стандартів в педагогіці.
Одним із основних завдань педагога має бути завдання не просто накопичення знань дітей, а завдання навчити їх міркувати, грамотно обґрунтовувати свою точку зору, самостійно приймати рішення, не боятися завдань з багатьма варіантами розв'язку. Цій меті сприяє впровадження у навчання розвивальних курсів, які побудовані на основі нових інформаційних технологій.
На нашу думку, починати розвивати  логічне мислення дітей потрібно вже під час навчання в дитячому садку; потім (в старших класах школи) буде важко надолужити те, що втрачено, зробити мислення дітей нестандартним, навчити їх міркувати самостійно.
Освітянські стандарти представляють той соціально заданий “критерій”, на який орієнтується навчання і за якими оцінюється його ефективність. Вони задаються змістовно – як той обсяг знань, умінь та навичок, обсяг понять  та логічного взаємозв`язку, який повинен бути засвоєний у визначеному  віці.

Зважаючи на актуальність даної проблеми темою курсового дослідження обрано питання «Розвиток логічного мислення на уроках математики в почаковій школі».
Мета курсової роботи – науково обґрунтувати та експериментально перевірити вплив різних розвиваючих логіко – математичних ігор на рівень логіко – математичної компетентності молодших школярів.
Предмет курсової роботи – процес розвитку логічного мислення у молодших школярів на уроках математики.
Об’єкт дослідження – логічо-математичне мислення молодших школярів.
Гіпотеза дослідження. Ефективність процесу логіко – математичного розвитку молодших школярів підвищується в процесі чіткої систематичності і поступовості під час навчання та використання розвиваючих логіко – математичних ігор.
Для досягнення поставленої мети необхідно виконати  наступні  завдання:
1. Опрацювати наукову  та методичні  літературу з питання  дослідження;
2. Визначити науково-теоретичні засади логіко – математичного розвитку молоших школярів;
3. З’ясувати методичні аспекти проведення логіко – математичних ігор на уроках математики;
4. Провести формуючий та контрольний експерименти.

Велике значення в розвитку мислення у дітей має накопичення ними чуттєвого досвіду, розвиток зв'язного мовлення і різноманітна самостійна діяльність: гра, праця, малювання тощо. Особливе значення має спостереження за життям природи і людей, слухання оповідань, бесіди про побачене і почуте, запитання і відповіді дорослих. Мислення молодшого школяра має переважно дієвий характер. [13, 150]
Школяр середніх класів уже здатен виділити дійсно суттєві ознаки предметів і явищ, встановити основний зв'язок між ними і на цьому ґрунті, виділяючи ті ж ознаки в інших явищах, зробити правильний умовивід. Розвиток мислення у дітей виявляється як у перебудові його змісту, так і в зміні всього розумового процесу.
Переходячи від оперування конкретними предметами й одиничними образами до загальних уявлень і понять, школяр засвоює і все більше удосконалює методи розумової діяльності.
Увесь процес розвитку мислення людини є перебудовою її відносин з чуттєвим пізнанням (образами), з мовою і практичною діяльністю. Застосування теоретичних знань у практичній роботі створює умови для розвитку мислення. Формування мислення можна стимулювати груповими формами інтелектуальної роботи. Було встановлено, що колективна робота допомагає чергуванню і критичному відбору творчих ідей. Одна з методик називається "брейнстормінг" (буквально "мозковий штурм")...

Розвиваючі логіко – математичні ігри  

Для розвитку у дітей логіко-математичного мислення проводяться ігри логіко – математичного напрямку  з предметами, з картинками і моделями, словесні.
Організовуючи ігрову діяльність дітей, треба керуватися словами відомого психолога О.В. Запорожця: «Нам необхідно добиватися того, щоб дидактична гра була не лише формою засвоєня окремих знань і вмінь, а й сприяла б загальному розвитку дитини, служила формуванню її здібностей».
Як зразок використання ігор подаємо зразки розвиваючих логіко – математичних ігор.

Дидактична гра «Підгодуємо звірят»
Мета. Закріплювати поняття «більше», «менше», «порівну», «однаково». Заохочувати до самостійного пошуку шліхів порівняння двох множин прийомами накладання.
Обладнання. Роздаткове: смужка для викладання, по 3 силуетні зображення зайчиків та білочок, по 2 силуетні зображення морквинок, горішків. Додаткове: по 1 силуетному зображенню морквинок та грішків на кожну дитину.
Ігрові дії. Вихователь повідомляє, що після таночка білочки і зайчики стомились, їх треба підгодувати (з’ясовують, кого і чим саме годуватимуть). Далі діти по черзі «підгодовують» кожного зайчика морквинкою (прийомом накладання), з’ясовують, що не вистачає морквинок. Вихователь заохочує до пояснення, чого більше, менше, що треба зробити, щоб стало порівну (дає додаткову морквинку «голодному» зайчику). Аналогічні дії проводяться з білочками та горішками.

Дидактична гра «Порівняй та поміркуй»
Мета. Вчити визначати, в якій групі більше (менше) предметів прийомами накладання і прикладання. Позначати рівність або нерівність кількості предметів в групах словами «більше», «менше», «порівну», «однаково». Знаходити два варіанти досягнення рівності предметів в групах: надавати перевагу одному з них, відповідаючи на проблемні запитання.
Обладнання. Фланелеграф; силуетні зображення жіночих фігурок, квітів, дерев, паростків розсади, лунок (в межах 5).
Ігрові дії. Дітям пропонується визначити рівність або нерівність предметів в групах («квіти для мами», «на квітучій галявині: дерева та квіти», «посадимо розсаду на городі») шляхом накладання або прикладання. Визначити шляхи досягнення рівності в групах, відповідаючи на проблемні запитання:
- Кому і що ти подаруєш зайву квітку?
- Чому не можна «рубати дерево» заради того, щоб дерев та квітів на галявині стало порівну?
- Чим дерево відрізняється від квітки?
- Що зробити доцільніше: викопати ще одну лунку, чи викинути паросток розсади?...

 

ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ЧАСТИНА   

База проведення експериментальної роботи   

Після  теоретичного  дослідження ми приступили  до практичної апробації  отриманої  інформації. Ми провели урок з математики, з використанням завдань для виявлення рівня логіко-математичного мислення.
Експериментальне дослідження проводилося в страшій групі ЗОШ № 8 в 2 класі. В дослідженні брало участь 20 дітей.
З дітьми експериментальної групи був проведений урок для визначення рівня логічного мислення.  Завдання наведене в додатку А. Опрацювавши результати визначили рівень логічного мислення дітей

(таблиця 2.1)

Отже, високий рівень мають 15% дітей, середній – 55%, низький – 30%.

Опис проведення дослідження   

Для підвищення рівня логічного мислення на уроках математики були використанні наступні ігри (додаток Б).
Гра „Засвітило сонечко - виглянь у віконечко”
Хід гри „Засвітило сонечко - виглянь у віконечко”
Обладнання: картки із завданнями на додавання і віднімання. Після знака дорівнює замість результату намальоване віконце.
Набори цифр для дітей; зображення сонця.
Картки із завданнями лежать перед гравцями записом вниз. Піднімаючи зображення сонця, ведучий каже: „Засвітило сонце!”. Учні перевертають картки. „Виглянь у віконце!”- продовжує ведучий. Гравці розв’язують приклад і кладуть на віконце одержане число. Сигналом до закінчення є слова: „Сонечко заховалось за хмари”. Учень, який розв’яже 3-5 прикладів стає ведучим.

Аналіз результатів 

Після занять, які проводилися, знову визначили рівень логічного мислення дітей. Результати занесені в таблиці 2.2.

(Таблиця 2.2)
Стан рівня логічного мислення на кінець експерименту

Отож рівень логічного мислення дітей змінився (таблиця 2.3.)
(Таблиця 2.3)
Результати розвитку  логічного  мислення

При регулярному проведенні ігор, вправ на розвиток логічного мислення, при активній участі дітей на уроках,  можливо досягти динаміки, при тому зауважимо позитивної, в  рівні  логічного мислення.

 

 
загрузка...