Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку
Українські реферати - Педагогіка
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал, а також оформлення роботи будуть доступні після завантаження реферату (скачати реферат).

Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку

Курсова робота з педагогіки


ЗМІСТ

Вступ
Розділ І. Теоретичні засади розвитку творчих здібностей особистості
1.1. Психологічні особливості дітей дошкільного віку
1.2 Творчість у навчально – виховній діяльності дітей дошкільного віку
1.3. Засоби розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку у навчально – виховній діяльності
1.4. Сюжетно-рольова гра
Розділ ІІ. Дослідження впливу сюжетно-рольових ігор на розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку
Висновки
Список використаної літератури
Обсяг курсової роботи - 29 сторінок

Для получения услуги выполните следующее:

Отправь SMS с текстом на номер ...
Стоимость SMS - ... с НДС. Текст действителен для 1 SMS.

Отправьте SMS в течение минут секунд
Время отправки SMS вышло! Сгенерировать еще один текст SMS

Для получения услуги необходимо отправить 1 SMS.

Технический провайдер: «СМС Биллинг Украина»
Информ. служба провайдера: с 10:00 до 18:00 в будние дни, тел.: +38-048-771-12-36


Дивіться також:
Курсова робота - Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку на заняттях малювання
Курсова робота - Формування здібностей у молодших школярів

ВСТУП

Творчий розвиток особистості зумовлює все її особисте життя. Прагнення людини до творчих досягнень викликане різними потребами:
- фізіологічними (у їжі, одязі, відпочинку тощо);
- в особистій безпеці (захист від насильства та загроз);
- у спілкуванні;
- прихильності та любові;
- у повазі довколишніх; адекватному самооцінюванні, у самостійності, в успіхові;
- у реалізації своїх здібностей, у самовизначенні.
Розвитком творчої особистості важко керувати. Є багато чинників, що впливають на інтелектуальний розвиток, серед них умови, у яких формується дитина, середовище, що її оточує. Однак найважливішим для творчого розвитку особистості є характер її навчальної діяльності. Моделювання творчої діяльності у навчанні потребує осмислення самого поняття «творчість».
З'ясуємо суть поняття творчість. Під творчістю найчастіше розуміють створення нових матеріальних або духовних цінностей. Творча діяльність є антиподом наслідування, копіювання, діяльності за шаблоном, готовим узірцем, правилом, алгоритмом. Творчість має такі основні ознаки:
1. У процесі творчої діяльності відбувається перетворення явищ, речей, процесів діяльності або їх зразків, чуттєвих чи розумових.
2. Продукти творчості, нової ідеї, систем дій, невідомих закономірностей тощо містять у собі новизну, оригінальність.
На сучасному етапі розвитку науки про творчість уточнюється саме поняття новизни творчого продукту. Так, відомий психолог Л. Виготський, визначаючи поняття творча діяльність, підкреслював, що творчий тип діяльності дійсно спрямований на створення «нового», утім, це «нове» може бути не лише витвором нової речі зовнішнього світу, а й побудовою розуму чи почуття, що живуть і виявляються лише у самій людині, і є новим відносно її системи знань, способів дій, оцінкових орієнтацій тощо. На основі такого підходу виділяється навчально-творча діяльність, якій притаманна суб'єктивність «новизни». Творчим може бути не лише результат діяльності, а й прийоми та операції, за допомогою яких вона здійснюється.
Гра як основний вид діяльності дітей дошкільного віку, розвиваючи психічні, фізичні сили малюка (увагу, мислення, пам'ять, організованість, спритність тощо), сприяючи освоєнню ним навколишнього світу і людських взаємин, пробуджує, задіює його творчий потенціал. На підставі того, якими іграшками грається і в які ігри грає дитина, можна зробити певні висновки про її задатки, нахили, окреслити програму їх розвитку в найближчій і віддаленій перспективі.
Особливо активним є розвиток дітей під час ігор, які вони самі придумують. Такі ігри вважають творчими, оскільки ігрова діяльність у них має яскраво виражений самодіяльний і творчий характер.
Зважаючи на актуальність даної проблеми темою курсового дослідження обрано питання «Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку під час сюжетно-рольової гри»
Мета курсового дослідження – теоретично та практично обґрунтувати важливість та необхідність розвитку творчого потенціалу під час сюжетно-рольової гри підростаючого покоління.
Предметом курсового дослідження є педагогічні умови розвитку творчих здібностей у дітей дошкільного віку під час сюжетно-рольової гри.
Об’єкт курсового дослідження - процес формування формування сюжетно-рольової гри дітей дошкільного віку.
Гіпотеза – використання сюжетно-рольових ігор сприяє активізації всього дитячого колективу, тобто дає можливість ввести всіх діток в навчально-виховний процес.
Для  вирішення  поставленої мети необхідно виконати  наступні  завдання:
1. Опрацювати  наукову та методичну  літературу  з поставленого питання;
2. Визначити основні теоретичні аспекти творчості та творчого процесу;
3. З’ясувати  методичні  розробки  для  визначення рівня  творчого потенціалу  дітей дошкільного віку;
4. Провести  експериментальне  дослідження з поставленого питання.
У процесі дослідження  використано наступні  форми  наукового пізнання:
- робота з літературними джерелами;
- бесіда;
- спостереження;
- аналіз.

ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ СЮЖЕТНО-РОЛЬОВИХ ІГОР НА РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

Дослідження проводилися  на базі дитячого садочку  № 21 з дітьми молодшої групи. Експериментальна  група складалася з 10 чоловік.
Для визначення впливу сюжетно-рольової гри на творчі здібності, з дітьми експериментальної групи було проведено заняття без використання сюжетно-рольової гри.
Гра «Листочок до мене лети»
Мета: Знаходити листочки, схожі між собою.
Обладнання: Осіннє листя.

Хід гри:
Вихователь пропонує дітям зібрати листя, потім піднімає по черзі листочок і говорить: У кого такий листочок – лети до мене!»
Якщо дитина помилилась, вихователь дає свій листочок для порівняння.
Проводячи дану гру ми спостерігали за дітьми і виявили, що не всі діти приймали участь у грі.
В таблиці 2.1. наведено результати активності дітей.

(Таблиця 2.1)

Отже, у проведеній грі приймало участь 60% дітей експериментальної групи.

Для доведення гіпотези, з дітьми  групи була проведена наступна сюжетно-рольову гра.
Розвиток мови – це один із компонентів творчих здібностей, тому як чітко визначена мовленнєва діяльність дітей дошкільного віку надає можливість висловлювати сої думки, краще виражати свою особистість, а це є одним із компонентів творчої особистості. тому з дітьми провели наступну гру.
Тема: сюжетно-рольові ігри для розвитку мови
Матеріал: пластмасові й гумові фігурки тварин, іграшкові машини.

Хід гри:
Візьміть декілька фігурок тварин із гуми або пластмаси.
Варіант 1
Вихователь пересуває їх одночасно з тим, як імітує їхні звуки.
Наприклад, берете порося, пересуваєте його по столі, і говорите «рох- рох». Є певна категорія дітей, які не пов'язують звук з об'єктом без кінетичного компонента.
Варіант 2
Наступна гра дуже допомагає розвитку мовлення маляти. Мета — зібрати всі наявні в групі машинки (вагончики), всіх дрібних звірів, і фати у вокзал: саджати разом з дитиною звіра в транспорт і відправляти: «ту-тууууу!», «би-биииии!», «покаааа!», і так — раз десять підряд. А потім ви тільки саджаєте звіра й штовхаєте вагончик — дитина неодмінно в якийсь момент практично рефлекторно скаже те саме «ту-туууу».
Активність дітей наведено в таблиці 2.2.

(Таблиця 2.2)

Отже, в сюжетно-рольовій грі приймало участь 90% дітей.
У процесі дослідження ми виявили, що використання сюжетно-рольових ігор сприяє формуванню творчих здібностей у дітей, тому як усі діти колективу охоплені в процесі гри.

 

 
загрузка...