Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!



Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизация



загрузка...
Loading
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Уроки математики в початкових класах
Українські реферати - Педагогіка
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал, а також оформлення роботи будуть доступні після завантаження реферату (скачати реферат)

Уроки математики в початкових класах

Додатки до курсової роботи - Створення та використання дидактичних засобів у процесі навчання математики у початковій школі

Урок - Додавання і віднімання чисел у межах сотні
Урок - Вимірювання і порівняння довжин відрізків
Урок - Перевірка додавання відніманням. Задачі на знаходження невідомого зменшуваного
Урок - Додавання і віднімання виду 38 + 2, 50 - 3. Поняття про взаємно обернені задачі. Розв'язування рівнянь
Урок - Додавання і віднімання виду 36 + 7, 73 - 8. Задачі, які включають дворазове збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць
Обсяг роботи - 17 сторінок

Для получения услуги выполните следующее:

Отправь SMS с текстом на номер ...
Стоимость SMS - ... с НДС. Текст действителен для 1 SMS.

Отправьте SMS в течение минут секунд
Время отправки SMS вышло! Сгенерировать еще один текст SMS

Для получения услуги необходимо отправить 1 SMS.

Технический провайдер: «СМС Биллинг Украина»
Информ. служба провайдера: с 10:00 до 18:00 в будние дни, тел.: +38-048-771-12-36

 

Додаток А

(Рис.1.)
Процентний склад рівнів активності учнів 3-А класу

Додаток Б

(Рис.2.)
Процентний склад рівнів активності учнів 3-Б класу

Додаток В

Розробка уроку з математики

Урок. Додавання і віднімання чисел у межах сотні.
Ознайомлення з деякими буквами латинського алфавіту (№15-21)
Мета. Закріплювати обчислювальні навички, а саме: додавання і віднімання чисел у межах сотні. Ознайомити учнів з деякими буквами латинського алфавіту.
Обладнання. Таблиця з назвами букв латинського алфавіту, таблиця для усних обчислень, картки із завданнями для індивідуального опитування.

Хід уроку

І. Усні обчислення.

(Таблиця)

II. Перевірка домашнього завдання.
1. Учні зачитують результати обчислень у завданні 12.
2. Індивідуальне опитування. Робота на картках.
Картка № 1. Виконати обчислення.
37+1 72-2 40 + 2
48-20 54 + 6 23-9
Картка №2. Розв'язати задачу. На ставку плавало 30 гусей, а качок — на 3 більше. Скільки всього гусей і качок плавало на ставку?

III. Додавання і віднімання чисел у межах сотні.
1. Завдання 13.
2. Завдання 14. Два останні вирази обчислити самостійно.
3. Завдання 15. Виконати обчислення з коментуванням.
4. Фізкультхвилинка.
Раз, два! Пострибали!
Три, чотири! Рівно стали.
Лапки вліво, лапки вправо.
Лапки вгору підняли.
Всі тихесенько присіли,
Потім знову підвелися.
Обтрусились, усміхнулись
Й за науку знов взялися.

IV. Ознайомлення з деякими буквами латинського алфавіту.
На дошці прикріплена таблиця. Учитель пояснює, що числа, величини, геометричні фігури позначають буквами латинського алфавіту. Звертає увагу, що букви є великі й малі. Великими буквами позначають геометричні фігури, а числа, величини — малими. Букви є друковані й рукописні. Запис у зошитах рукописних букв: А а, В b, C c, D d, Ее, І і, К А, М т, 0 о, Хх. Учитель повідомляє, що ці букви вживаються найчастіше. Щоб учні не забували їхніх назв, написання, у підручнику (завдання 16, с. 5) є допоміжна таблиця.

V. Розв'язування задач.
1. Задача 17.
— Скільки вовни настригли з однієї вівці? (б кг.) А із двох інших? (По 5 кг із кожної.) Про що запитується в задачі? (Скільки кілограмів вовни на стригли із трьох овець?) Чи можемо одразу відповісти на запитання задачі? (Не можемо.) Чому? (Бо спочатку потрібно дізнатися, скільки вовни на стригли із двох інших овець.) Як про це дізнатися? (Дією додавання або дією множення.) Потім зможемо дізнатися, скільки кілограмів вовни настригли із трьох овець? (Зможемо)
Після детального аналізу задачі та розв'язку діями, учні складають вираз, записують його на дошці та в зошитах: 5-2 + 6 = 16 (кг).
2. Складання за виразом: 3-4+7 аналогічної задачі.
3. Завдання 18. Учні самостійно вимірюють сторони й обчислюють периметр трикутника.
4. Завдання 19. Це задача з логічним навантаженням. Якщо учням важко самостійно розв'язати задачу, то можна виконати її практично: викликати хлопчика і дівчинку, роздати їм силуетні зображення риб.

VI. Домашнє завдання.
1. Завдання 20. Обчислити кругові приклади.
2. Завдання 21.
3. Завдання 16. Вивчити напам'ять букви латинського алфавіту.

VII. Підсумок уроку.
— Що нового вивчили на уроці? Що позначають буквами латинського алфавіту? Як знайти результати дій: 43 + 14; 47 - 25?

Додаток Г

Розробка уроку з математики

Урок. Вимірювання і порівняння довжин відрізків.
Буквене позначення точок, відрізків, многокутників. Складання задач за коротким записом (№22-32)
Мета. Формувати в учнів уміння вимірювати і порівнювати довжини відрізків. Вчити по значати буквами точки, відрізки, многокутники. Удосконалювати навички і вміння складати задачі за коротким записом.
Обладнання. Таблиця «Многокутники».

Хід уроку

І. Розумова розминка.
- Із паличок склали фігуру, у якій 5 квадратів. Забрати 3 палички так, щоб залишилося 3 квадрати.

Відповідь: (Таблиця) 

- У фігурі з п'яти квадратів забрати 4 палички так, щоб залишилося З квадрати.

Відповідь: (Таблиця)

II. Перевірка домашнього завдання.
1. Учні ланцюжком зачитують кругові приклади (завдання 20).
2. Кілька учнів розказують умову складеної задачі 21.
3. Перевірити, як учні засвоїли назви латинських букв: учитель називає букви, учні записують їх у зошитах: Mm, Dd, Bb, Хх, Оо, Сс, Кк

III. Вимірювання і порівняння довжин відрізків.
1. Завдання 23.
2. Самостійне виконання завдання: накреслити один відрізок завдовжки 7 см, а інший — 4 см. Порівняти їх довжини.

IV. Буквене позначення точок, відрізків, многокутників.
І. Завдання 22. Учні називають точки, які лежать поза кругом, усередині круга. Учитель пояснює, що точки на малюнках позначають великими бук вами латинського алфавіту. Звертає увагу на те, що у попередньому завданні великими латинськими буквами позначені відрізки. Демонструє таблицю «Многокутники», вершини яких теж позначені буквами.
Висновок: точки, відрізки, многокутники позначають великими буквами латинського алфавіту.
2. Завдання 29. Усне виконання. Доцільно накреслити на дошці аналогічний рисунок. Спочатку вчитель, а потім викликаний учень показують три кутники ABM, AMD, ВСМ, чотирикутники ABCD, ABCM, ABMD.

V. Удосконалення обчислювальних навичок.
1. Завдання 24. Пояснити прийоми обчислень значень виразів на додавання і віднімання чисел у межах 20 з переходом через десяток.
2. Завдання 25. Виконати обчислення з поясненням.
3. Завдання 26. Самостійно.
4. Фізкультхвилинка.
Щось не хочеться сидіти,
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз.
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки,
Всі зробіть чотири кроки.
Вище руки підніміть,
А тепер їх опустіть.
Плигніть, діти, кілька раз.
За роботу, все гаразд.

VI. Складання задач за коротким записом.
1. Завдання 27. Скласти задачі за коротким записом і розв'язати їх. Розглянувши перший запис, учні доходять висновку, що можна скласти задачу про тканину (стрічку, дріт тощо), тобто про такі предмети, довжини яких можна вимірювати метром і які можна різати. Задачу можна розв'язати кількома способами.
Розв'язання задачі записують діями з поясненням:
1) 4 + 7 = 11 (м) — відрізали;
2) 16- 11 = 5 (м) — залишилося. Сильніші учні можуть скласти вирази:
(16 - 4) - 7 = 5 (м)                    (16-7)-4 = 5(м)
Відповідь. Залишилося 5 м тканини.
Біля чисел другої задачі не вказано жодних найменувань. Тому діти самі визначають, про що складати задачу (наприклад, про овочі). Розв'язання другої задачі: 1)6+7 = 13 (кг) — було; 2) 13 + 4 = 17 (кг) — стало. Вирази:
(6 +7) +4 = 17 (кг)     (6 + 4) + 7 - 17 (кг)     (7 + 4) + 6 = 17 (кг)
Відповідь. Стало 17 кг овочів.
2. Задача 28.
— Яка маса свіжовикопаної глини? (11 кг.) Коли її маса зменшилась до 7 кг? (Коли глину висушили.) Про що запитується в задачі?
Учні розв'язують задачу самостійно.
Зразок запису:
11-7 = 4(кг)
Відповідь. Містилося 4 кг води.
3. Завдання 30. Самостійно.

VII. Домашнє завдання.
1. Виконати завдання 31.
2. Розв'язати задачу 32.

VIII. Підсумок уроку.
— Що нового дізналися на уроці? Який вид роботи був найцікавіший?

Додаток Д

Розробка уроку з математики

Урок. Перевірка додавання відніманням. Задачі на знаходження невідомого зменшуваного (№33—40)
Мета. Повторити прийоми перевірки додавання відніманням. Формувати вміння
розв'язувати задачі на знаходження невідомого зменшуваного. Обладнання. Таблиця «Хто швидше приземлиться?».

Хід уроку...

Додаток Е

Розробка уроку з математики

Урок. Додавання і віднімання виду 38 + 2, 50 - 3. Поняття про взаємно обернені задачі. Розв'язування рівнянь (№50-59)
Мета. Повторити способи додавання і віднімання для зазначених випадків. Ознайомити
учнів із взаємно оберненими задачами. Обладнання. Силуетні зображення помідорів.

Хід уроку...

Додаток Є

Розробка уроку з математики

Урок. Додавання і віднімання виду 36 + 7, 73 - 8. Задачі, які включають дворазове збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць (№60-68)
Мета. Повторити прийоми додавання і віднімання для вказаних випадків. Працювати над розв'язанням задач, які включають дворазове збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць.
Обладнання. Таблиця для усних обчислень.

Хід уроку...

 

 
загрузка...