Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Збагачення словникового запасу учнів на уроках української мови
Українські реферати - Педагогіка
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал, а також оформлення роботи будуть доступні після завантаження реферату (скачати реферат).

Збагачення словникового запасу учнів на уроках української мови     

Курсова робота з педагогіки


ЗМІСТ

Вступ
Розділ І. Збагачення словникового запасу - розширення кругозору та мовленнєвої діяльності
1.1. Значення словникового запасу для усного і писемного розвитку мовлення учнів
1.2. Джерела поповнення словникового запасу
1.3. Програмові вимоги щодо словникового запасу молодших школярів
Розділ ІІ. Методичні рекомендації щодо проведення вправ на збагачення словникового запасу
2.1. Вправи на збагачення словникового запасу учнів
2.2. Робота над словниковими словами
Розділ ІІІ. Методика діагностики рівня словникового запасу учнів
Висновки
Список використаної літератури
Додатки
Розробки уроків на збагачення словникового запасу учнів
Урок 1.
Урок 2.
Обсяг курсової роботи - 51 сторінка

Для получения услуги выполните следующее:

Отправь SMS с текстом на номер ...
Стоимость SMS - ... с НДС. Текст действителен для 1 SMS.

Отправьте SMS в течение минут секунд
Время отправки SMS вышло! Сгенерировать еще один текст SMS

Для получения услуги необходимо отправить 1 SMS.

Технический провайдер: «СМС Биллинг Украина»
Информ. служба провайдера: с 10:00 до 18:00 в будние дни, тел.: +38-048-771-12-36


Також дивіться:
Курсова робота - Розвиток мовлення у дітей дошкільного віку. Словниковий запас
Курсова робота - Словникова робота з учнями початкових класів

ВСТУП

Проблемі добору та класифікації вправ і відповідних методичних прийомів, спрямованих на формування комунікативно-мовленнєвих умінь, присвятили свої праці  Н. Бондаренко, О. Глазова, С. Караман, В. Мельничайко, М. Пентилюк, М. Стельмахович. Так, В. Мельничайко вправи з розвитку зв’язного мовлення пропонує поділити на дві групи: вправи на спостереження та аналіз готових зразків літературного мовлення; вправи, що потребують творчого відходу до мовного матеріалу. М. Пентилюк, аналізуючи комунікативну основу навчання мовлення, акцентує увагу на розмежуванні таких понять, як навчально-мовленнєві і комунікативні завдання, а також виокремлює з-поміж специфічних прийомів лінгвістичне й стилістичне експериментування, моделювання й конструювання. С. Караман у контексті комунікативних умінь виділяє низку  вправ і завдань роботи над текстом. Т. Донченко, В. Мельничайко виділяють мовленнєві вправи, виконання яких залежить від мовленнєвої ситуації.
Проте, проблема класифікації вправ залишається остаточно не розв’язаною, різні методисти беруть за основу виділення вправ  неоднакові критерії, серед яких: характер виконуваних учнями операцій, характер діяльності учнів, навчальна мета, місце формування навичок мовлення, лінгвістичний зміст, зміст текстового матеріалу, форма мовлення, кількість завдань, дидактична мета в структурі конкретного заняття.

Дитина виростає в соціумі. Спочатку коло оточення дитини зовсім вузьке, але починаючи говорити дитина всотує в себе як губка, все що чує від рідних та із засобів масової інформації, що є джерелами поповнення словникового запасу дитини. На цьому етапі все почуте сприймається неусвідомлено, просто відтворюється і запам’ятовується як номінальне значення того чи іншого предмета чи істоти. В міру того, як дитина зростає, вона починає всім цікавитися вже усвідомлено. Джерелом поповнення словникового запасу є вже і розповіді вихователя в дитячому садку, художня література, з якою дитину ознайомлюють батьки, вихователі. На етапі початкової школи дуже важливу роль (як і дитячому садочку) відіграє мова вчителя. Вона сприймається молодшими школярами як взірець, наслідування. Тому мова вчителя повинна бути чистою, багатою, цікавою, мовлення повинно логічно будуватися. Учитель повинен бути ерудованим з багатьох областей науки і техніки, щоб вміти дати правильну і точну відповідь (чи пояснення) вихованцю і, тим самим  збагачувати словниковий запас своїх учнів.  У підручниках для молодших школярів дуже багато незрозумілих слів. Вчитель повинен вчасно пояснити значення слів до теми. У підручниках багато нових слів пояснюється після вправ, завдань. Вчитель повинен звернути увагу учнів на ці пояснення,  щоб інформація сприймалась не розірвано, а в цілому і з розумінням. Вчитель повинен також навчити дітей правильно працювати з тематичними словниками, спонукати їх на уроках до роботи зі словником. Отже, джерелами поповнення словникового запасу молодших школярів  є: соціальне оточення дитини, мова вчителя та підручники та тематичні словники.

Не реалізовані можливості збагачення словника молодших школярів та застосування цих знань в усному і писемному мовленні, а також актуальність цієї проблеми на сучасному етапі вдосконалення змісту і методики навчання української мови в початкових класах зумовили вибір теми нашого курсового дослідження: "Збагачення словникового запасу учнів на уроках української мови".
Об’єкт курсового дослідження: розвиток мовлення у дітей молодшого шкільного віку на уроках української мови.
Предмет курсового дослідження: процес та особливості формування та збагачення словникового запасу школярів молодшого шкільного віку.

Мета дослідження: дослідити джерела збагачення словникового запасу молодших школярів на уроках української мови.
Завдання курсового дослідження:
1. Ознайомитися з особливостями словникового запасу молодших школярів та його значення у розвитку і вихованні дітей.
2. З'ясувати основні методи засвоєння словникового запасу молодших школярів на уроках української мови.
3. Розробити психолого-педагогічні рекомендації щодо програмових вимог.
Методи курсового дослідження: робота з науковою літературою, аналіз, синтез, експеримент дослідження.

ДОДАТОК А

Таблиця.
Результати за методикою

ДОДАТОК Б

Гра «Сказати і почути»
Для гри добираються слова різної складової структури.
Пошепки необхідно промовляти слова з одним складом.
Трохи голосніше — двоскладові слова.
Голосно — трискладові.
Дуже голосно — чотирискладові.
«Телеграф»
Мета: формувати у дітей навички складового аналізу та синтезу; активізувати й збагачувати словник; розвивати слухову увагу, пам'ять, елементарне логічне мислення, відчуття колективізму.

Хід гри...

Гра «Капітани»
Кораблі, назви яких починаються буквами, що позначають приголосні звуки (С «Сміливий», Л — «Лебідь» тощо), «причалюють» до портів А, О, У, И, І, Е. «Причаливши», корабель дає сигнал: са., су., со...
Під час гри учні користуються динамічним посібником. Визначається «капітан», який «веде» свій корабель до порту.

Казка-гра «Чарівні двері»
Чаклунка дала дітям ключі — букви, що позначають приголосні звуки. На дверях замки — букви, що позначають голосні звуки. Відчинивши двері, тобто прочитавши склад з буквою, що позначає голосний звук, дитина отримує малюнок, у назві якого є даний склад: ми —мишка, ма —машина та інші.

Гра «Упізнай своє ім'я»
Учитель вистукує ритм слова (склад з наголошеним голосним гучніше). Встають ті діти, чиї імена відповідають заданому ритму.

Гра «Назви предмет, зображений на малюнку»
На набірному полотні виставлені малюнки (машина, лимон, слива, м'яч). Учитель вистукує ритм слова, що є назвою того чи іншого малюнка: склад, у якому є наголошений голосний — гучніше, а склад з ненаголошеним голосним — тихіше. Учні показують відповідний малюнок.

Гра «Розклади малюнки на три групи»
І група — малюнки, у назвах яких наголошений голосний у першому складі, II група — наголошений голосний у другому складі і III група — наголошений голосний у третьому складі.

Гра «Магазин іграшок»
Учитель пропонує «купити» ті іграшки, у назвах яких наголошений голосний у першому (другому, третьому) складі.

Гра «Добери слово»
Добери слово — назву квітки (птаха, дерева тощо) з наголошеним голосним у першому (другому, третьому) складі.

Гра «Хто уважний?»
Учитель дає малюнки і моделі складової будови слів із позначкою наголосу на першому (другому, третьому) складі. Завдання учням: співвіднести складову модель слова з малюнком. Можна подати й «зайві» малюнки або моделі.

Прочитай слова, що відрізняються однією буквою:
Парта          кора          мак
Карта          нора          рак
Марта          пора          лак

Гра «Дізнайся зашифроване слово»
Прочитай слова у зворотній послідовності:
кіт                                         сосна
сир                                        косив
рак                                        нора

Гра «Назви «зайве» слово»
♦    Ріка, річка, ручка, річечка.
♦    Сон, сни, сини, сняться.

Гра «Буква заблукала»
Вивішуються малюнки, підписані друкованими літерами, причому в назві припустилися неточності: наприклад, замість потрібного чайка написано чашка, замість лавка — даска, замість вікно — вінок. Завдання дітям: уважно прочитати слова і з'ясувати, яка літера «заблукала», «повернути її на своє місце».

Розробки уроків на збагачення словникового запасу учнів

Урок 1.   
Тема: Пишіть листи
Мета: ознайомити учнів із видами листів, з правилами їх написання та оформлення конвертів, виробляти вміння та навички правильно визначати зміст і композицію листа, вдало використовувати мовні засоби; виховувати мовленнєву культуру учнів; виховувати поважне ставлення до рідних і друзів, прагнення досягти в житті певної мети.
Тип уроку: урок-гра.
Обладнання: конверти, вітальні листівки, візитні картки з адресами учнів, таблиця.

Хід уроку...

Урок 2.
Тема: Урок  ввічливих слів
Мета: ознайомити з правилами мовленнєвого етикету; розвивати мовне чуття, виховувати ввічливість та тактовність.
Тип уроку: підсумковий урок.

Хід уроку...

 

 
загрузка...