Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Мінерали, гірські породи та їх властивості. Корисні копалини
Українські реферати - Природознавство
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Мінерали, гірські породи та їх властивості. Корисні копалини

Відповіді для підготовки до уроків з природознавства

 

Також дивіться:
Курсова робота - Корисні копалини Полтавської області

Твердий зовнішній шар Землі має назву земна кора. Він складається з гірських порід. У земній корі міститься більш ніж 700 гірських порід, що відрізняються за походженням і властивостями.

Речовини, з яких складаються гірські породи, називаються мінералами. Вода – найпоширеніша на Землі речовина – також є мінералом. Серед мінералів зустрічаються як прості, так і складні речовини. Здебільшого вони перебувають у твердому агрегатному стані. До мінералів, які є простими речовинами, належать алмаз, графіт, сірка, золото, срібло та інші. Але таких мінералів у природі небагато. Серед мінералів значно більше складних речовин. Наприклад, граніт складається з трьох мінералів – польового шпату, кварцу та слюди. А крейда – з одного – кальциту.

У природі налічуються понад 2 000 мінералів, але не всі вони утворюють гірські породи, оскільки більша частина їх трапляється дуже рідко.    

Мінерали мають характерні властивості, які дають змогу їх розпізнавати. Їх розрізняють за кольором, блиском, твердістю, міцністю. Найтвердіший з усіх відомих мінералів – це алмаз, який легко розрізає скло.

Людина з давніх-давен використовує мінерали та гірські породи. Усі гірські породи або окремі мінерали, які використовує людина, називають корисними копалинами.
Корисні копалини поділяються на паливні, рудні та нерудні. Паливні – використовують як паливо. До них належать: кам’яне та буре вугілля, нафта, газ, торф. Руди – це гірські породи, з яких у промислових умовах одержують метали. Розрізняють руди чорних і кольорових металів. Руди чорних металів – це магнітний залізняк, червоний та бурий залізняк. З них виплавляють чорні метали – чавун і сталь. Руди кольорових металів – це мідний колчедан, боксит, цинкова обманка, свинцевий блиск. Із цих руд виплавляють кольорові метали – мідь, алюміній, цинк, свинець. До нерудних корисних копалин належать – мармур, крейда, вапняк, пісок, глина та інші.

Місця залягання великої кількості мінералів називають покладами, або родовищами. Поклади мінералів розташовуються на різних глибинах, що іноді сягають кількох сотень метрів. Якщо поклади корисних копалин займають велику територію, то їх називають басейнами.

Українська земля багата на різні корисні копалини. На сьогодні в Україні відкрито близько 20 000 родовищ понад 200 видів корисних копалин. Україна належить до провідних країн світу за видобутком вугілля, марганцевої та залізної руди. Вона має великі запаси урану, титану, граніту, сірки, кам’яної солі. Найбільші родовища вугілля – на Донеччині, залізної руди – поблизу Кривого Рога, природного газу – на Закарпатті, Харківщині, Сумщині, Полтавщині.

На перший погляд здається, що корисних копалин багато і вони невичерпні. Проте це не так. Людина видобуває їх за один рік стільки, скільки природа створювала тисячі років. Тож перед людством уже тепер постають важливі завдання – правильно видобувати корисні копалини та раціонально їх використовувати. Це означає, що видобувати їх треба стільки, скільки повністю буде використано. А переробляти їх треба з найменшими відходами.

 

 
загрузка...