Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Прості та складні речовини. Чисті речовини і суміші
Українські реферати - Природознавство
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Прості та складні речовини. Чисті речовини і суміші

Відповіді на питання для підготовки до уроків з природознавства


У природі існує дуже велика кількість речовин. Для зручності вивчання та використання їх поділили на групи. Речовини бувають прості та складні.

Прості речовини утворюються атомами лише одного хімічного елемента. До простих речовин належать: кисень – О2, складається з двох атомів Оксигену, читається «о-два»; водень – Н2, складається з двох атомів Гідрогену, читається «аш-два»; азот – N2, складається з двох атомів Нітрогену, читається «ен-два».

Речовини, утворені з атомів двох і більше хімічних елементів, називаються складними. До складних речовин належать: вуглекислий газ (складається з одного атома Карбону (С) і двох атомів Оксигену (О), хімічна формула СО2, читається «це-о-два»); молекула води (складається з двох атомів Гідрогену (Н) і одного атома Оксигену (О), хімічна формула Н2О, читається «аш-два-о»).

Запам’ятайте! Складних речовин існує в природі та створено людиною значно більше, ніж простих. Це пояснюється тим, що атоми різних хімічних елементів здатні сполучатися один з одним у різній кількості та послідовності. Найпоширенішими атомами є Оксиген, Нітроген, Карбон. Приклад складної речовини: глюкоза – С6Н12О6. Складається з 6 атомів Карбону, 12 атомів Гідрогену й 6 атомів Оксигену. Читається «це-шість-аш-дванадцять-о-шість». Тобто одна молекула глюкози складається аж із 24 атомів!

Крім поділу речовин на прості та складні, виділяють ще чисті речовини і суміші. Чистою називають речовину, що не містить домішок інших речовин. Чиста речовина складається з однакових атомів. До чистих речовин належать кисень, азот, водень. У чистій речовині склад її завжди залишається незмінним, сталим.

Суміші складаються з кількох чистих речовин, склад сумішей може бути різним. До суміші належать повітря, морська вода. Запам’ятайте: у складі суміші речовини завжди зберігають свої властивості. Суміші можуть перебувати у твердому, рідкому та газоподібному стані.

Суміші бувають природні та штучні, тобто ті, що створила людина. Природні суміші: молоко – це суміш води, солей та білкових речовин; нафта – суміш понад ста речовин. Повітря, що нас оточує, – також суміш. До складу повітря входять гази та пилоподібні тверді речовини. Із газоподібних речовин у повітрі найбільше припадає на азот – 78 % , 21 % припадає на кисень. До складу повітря входять також вуглекислий газ – 0,03 %, вода. Про наявність води в повітрі свідчать вранішня роса, туман, іній, інші гази, домішки й вода. Повітря прозоре, газоподібне, без кольору, без смаку.

Штучні суміші. Людина широко використовує суміші в повсякденному житті. Зокрема, у виробництві скла використовуються суміші піску, соди та крейди; у будівництві та для ремонту приміщень готують суміші цементу й піску; чай – це суміш води, цукру та речовини, що надійшли у воду з листків чи гранул чаю в результаті його заварювання.

 

 
загрузка...