Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Речовини. Атоми і хімічні елементи. Молекули. Рух молекул. Дифузія
Українські реферати - Природознавство
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Речовини. Атоми і хімічні елементи. Молекули. Рух молекул. Дифузія

Відповіді на питання для підготовки до уроків з природознавства


Маленькі частки, з яких складається усе в природі, – це атоми. Атом – це найдрібніша частка у природі. Атоми не можна побачити неозброєним оком. Нині відомо 110 різних видів атомів. Причому атоми одного виду можуть входити до складу різних речовин. Але важливо те, що атоми одного виду завжди мають однакову будову. Атоми одного виду – це хімічний елемент. Атоми хімічних елементів відрізняються один від одного масою і властивостями. Кожний хімічний елемент має свою наукову назву та позначається буквою латинського алфавіту. Наприклад, хімічний елемент Гідроген позначається латинською буквою Н (читається «аш»), Оксисен – О («о»), Карбон – С («це»), Нітроген – N («ен»). Найлегші атоми – це атоми хімічного елемента Гідрогену. Атоми хімічних елементів Карбону, Нітрогену та Оксигену важчі від атомів Гідрогену в 12, 14, і в 16 разів відповідно.

Атоми, сполучаючись між собою, можуть утворювати молекули. Молекули, як і атоми, теж не видно людським оком. Молекула – це найменша частинка речовини, що має її властивості. Запис атомів молекули та їхньої кількості називають хімічною формулою. Молекула водню складається з двох атомів Гідрогену (Н), хімічна формула – Н2, молекула кисню складається з двох атомів Оксисену (О), хімічна формула – О2, молекула азоту складається з двох атомів Нітрогену (N), вуглекислий газ складається з одного атома Карбону (С) і двох атомів Оксисену (О), хімічна формула СО2, молекула води складається з двох атомів Гідрогену (Н) і одного атома Оксисену (О), хімічна формула Н2О.

Молекули з’єднаються одна з одною й утворюють речовини. Речовина – це сполука, що складається з однакових або різних молекул.

Усе, що існує в природі, – ліси і гори, тварини і рослини, сама людина – складається з речовин. Речовин надзвичайно багато, і вони різноманітні. З однієї речовини можуть утворюватися різні тіла. Наприклад: сніжинка, крига, крапля роси – усі утворилися з однієї речовини – води. З речовини, яка називається алюмінієм, виготовляють дріт, кухонний посуд, фольгу, в яку загортають шоколад, зі срібла і золота виготовляють різноманітні прикраси.

У природі все знаходиться в безперервному русі. Це головний закон природи. Рухаються Сонце, Земля, рослини, тварини, людина і, звичайно, атоми і молекули в речовині. Молекули будь-якої речовини рухаються безперервно і безладно з величезними швидкостями, непомітними для людини. При такому русі молекул речовини можуть переноситися з одного місця в інше. Наприклад: запах маминих парфумів переноситься в різні місця квартири; пакетик чаю, опущений у склянку води, забарвить воду через декілька секунд. Цей процес називається дифузією.

Дифузія – явище проникнення (поширення) часток однієї речовини між частками іншої. Хаотично рухаючись, молекули однієї речовини заповнюють проміжки між найменшими складовими частинками іншої речовини. На прискорення дифузії впливає температура. Доказ: помістимо на дно двох хімічних склянок однакову кількість марганцівки, додамо в них однакові об’єми води, але в першу склянку – холодної, а в другу – теплої. Ми побачимо, як вода в склянках змінює забарвлення, причому тепла вода забарвлюється швидше.

 

 
загрузка...