Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!



Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизация



загрузка...
Loading
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Уроки з природознавства для засвоєння поняття «Рослина»
Українські реферати - Природознавство
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал, а також оформлення роботи будуть доступні після завантаження реферату (скачати реферат).

Уроки з природознавства для засвоєння поняття «Рослина»

Уроки природознавства в початковій школі


Розробки уроків курсового дослідження:
Зміст поняття «Рослина» в курсі природознавства початкової школи

ЗМІСТ

1. Урок «Зелене диво землі – рослини»
2. Урок «Якими бувають дерева, кущі, трав’янисті рослини»
3. Урок «Різноманітність рослин у природі»
4. Урок «Розмноження рослин. Умови росту і розвитку рослин»
5. Урок «Довкілля рослин»
Обсяг - 21 сторінка

Для получения услуги выполните следующее:

Отправь SMS с текстом на номер ...
Стоимость SMS - ... с НДС. Текст действителен для 1 SMS.

Отправьте SMS в течение минут секунд
Время отправки SMS вышло! Сгенерировать еще один текст SMS

Для получения услуги необходимо отправить 1 SMS.

Услуги предоставляет компания «СМС Биллинг Украина»
Юр. адрес: 65123, Украина, г. Одесса, ул. Высоцкого, 36
Тех. поддержка абонентов с 10:00 до 18:00 в будние дни, тел.: +38-048-771-12-36
Услуги предоставляются только для совершеннолетних

 

1. Урок природознавства: «Зелене диво землі – рослини»

(Конспект уроку)

Різноманітність живих організмів на землі. Значення рослин  природі. Цінність рослин для людей (практична, естетична, моральна, пізнавальна). Види рослин.

Мета уроку: Ознайомити учнів з різноманітністю живих організмів на Землі; формувати поняття "вид"; розвивати допитливість; виховувати почуття краси, любові до природи.
Обладнання: Таблиці, малюнки.

Хід уроку:

I.  Хвилинка спостережень.
—  Який зараз місяць?
—  Що ви можете сказати про тривалість дня? ночі?
—  Як змінився колір неба?
— Чи падав дощ?

II.  Перевірка домашнього завдання.

III.  Актуалізація опорних знань.
—  Пригадайте і скажіть, що таке природа.
—  На які дві групи вона поділяється?
Що належить до живої природи?
Повідомлення теми і завдань уроку.
— Сьогодні на уроці ми ознайомимось із зеленим дивом Землі нами.

IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Розповідь учителя з елементами бесіди. Усі живі організми вчені поділили на 5 царств.

(Рис. 1.)

—  Між цими царствами існує тісний взаємозв'язок. Завітаємо у царство «Рослини».
—  Яке значення мають рослини у природі? (Міркування учнів).
—  Чому рослини  відносять до живої природи?
2. Бесіда про значення рослин для людей.

(Рис. 2.)

3. Як розрізняють рослини.
—  На столі 3 горщики з різними ромашками (або гербарії).
—  Як одним словом називаються ці квіти? (Ромашки).
—  Щоб розрізнити такі рослини, вчені дали їм назви, які складаються з двох слів.
а) ромашка лікарська;
б) ромашка без'язичкова;
в) ромашка кавказька.
Це 3 види ромашок. Отже, рослини одного виду схожі між собою.
—  Назвіть інші види рослин. (Шипшина зморшкувата, шипшина травнева, шипшина яблунева; анемона жовтецева, анемона лісова, анемона дібровна; фіалка польова, фіалка триколірна, фіалка запашна, фіалка китайбелева.)
—  Чи схожі ці види між собою?
—  Як ви думаєте, де живуть рослини?

V.  Робота з підручником (с. 105-107).
1.  Читання статті "Зелене диво Землі".
2.  Словничок. Царства природи.
3.  Відповіді на питання.
4.  Розгляд ілюстрацій різних видів рослин.
5. Творча! робота.
З'ясуйте! Скільки видів рослин росте на шкільній клумбі?

Фізкультхвилинка.

VI. Закріплення нового матеріалу.
Тест.
1.  Усі живі організми вчені поділили на...
а)  5 царств;
б)  6 царств;
в)  4 царства.

2.  Рослини заселяють...
а)  Грунт, воду.
б)  Воду, повітря.
в)  Грунт, воду, повітря.

3.  Назвіть номери рослин одного виду.
1)  Береза, дуб, липа;
2)  ромашка лікарська, ромашка без'язичкова, ромашка непахуча;
3)  пшениця озима, пшениця яра;
4)  ожина, калина, терен, бузок.

VII.  Робота в зошиті (с. 22).
1.  Запиши відповідь на питання (завд. 1).
2.  Познач правильну відповідь (завд. 2).
3.  Творча робота (завд. 3).
4.  Відгадай загадки (завд. 4).

VIII.  Підсумок уроку.
— Яке значення для вас мають рослини?
—  Що ви повинні робити для того, щоб рослини не зникали з нашої Землі?

IX.  Домашнє завдання.
Скласти усну розповідь "Що дають мені рослини". Намалювати рослину, яка вам найбільше подобається.

 

2. Урок природознавства: «Якими бувають дерева, кущі, трав’янисті рослини»

(Конспект уроку)

Мета уроку: Формувати поняття "однорічні", "дворічні", "багаторічні" рослини; розвивати вміння порівнювати, робити висновки; виховувати любов до рідного краю.
Обладнання: Предметні малюнки, гербарії.

Хід уроку:

І. Хвилинка спостережень.
— Які зміни ви спостерігали в неживій природі?
— Який сьогодні день?
—  Чи були протягом тижня опади? Які саме?
—  В яких межах коливалася температура? Про що це свідчить?
—  Чи змінили свій вигляд рослини?
— Які птахи відлетіли у теплі краї?

II.  Перевірка домашнього завдання.
1. Гра "Хто де росте?"
(Розвішують формати із зображенням саду, городу, лісу, на яких є порожні квадрати; учням дають конверти, в яких містяться картинки із зображенням різних рослин).
—  Зараз ми будемо садівниками.
Для цього розділимось на 3 команди. Завдання полягає у тому, щоб посадити рослини там, де вони мають рости. Виграє та команда, яка швидше і безпомилково виконає завдання.
—  Що потрібно для того, щоб ці рослини росли?

III.  Актуалізація опорних знань.
Завдання 1. Продовжіть.
Клен, дуб, ....
Шипшина, калина, ....
Ромашка, айстра, ...

IV.  Повідомлення теми і завдань уроку.

V.  Вивчення нового матеріалу.

1.  Робота з гербарієм.
—  Розгляньте гербарії рослин: клен, ялина, дуб, каштан, сосна.
—  Поділіть їх за формою листка на дві групи:
І група: клен, дуб, каштан.
ІІ група: ялина, сосна.
Висновок. Дерева першої групи — листяні дерева; другої групи — хвойні.

2.  Розповідь учителя з елементами бесіди.
— Як ви думаєте, скільки років може жити клен? калина? ромашка?
— Дерева і кущі — це багаторічні рослини.
—  Поміркуйте, з яких слів утворилась назва "багаторічні".
— Трав'янисті рослини можуть бути однорічними, багаторічними, дворічними?

3.  Складання таблиці.
—  Що вам підказує назва "однорічні"?
— До однорічних належать ті рослини, які протягом одного року проростають із насіння, квітують, дають плоди з насінням і відмирають.
Які ви знаєте однорічні рослини? Запишемо їх.

(Таблиця)

—  Які рослини належать до дворічних?
—  Рослини, які першого року проростають, але не квітують. На другий рік в них з'являється квітка і плід з насінням. До них належать морква, петрушка, буряк, капуста.
—  Що вам підказує назва "багаторічні"?
—  Розгляньте малюнки із зображенням часнику, картоплі, суниці.
—  Багаторічні трав'янисті рослини мають довговічні підземні стебла: цибулини, бульби, кореневища. У них накопичуються поживні речовини. На них є бруньки, з яких виростають надземні стебла, які квітують, дають плоди з насінням і відмирають. А цибулини, бульби, кореневища зимують у ґрунті.

4. Бесіда.
—  У природі багато різних рослин. Є такі, що їх ніхто не садив, ніхто не доглядав. Це дикорослі рослини.
— Які ви знаєте дикорослі рослини?
—  Отже, рослини, які ніхто не висаджує і не доглядає, називають дикорослими.
— На полях, городах, у садах люди вирощують культурні рослини: хлібні, овочеві, плодові, декоративні. Які культурні рослини вам відомі?

VI.  Робота з підручником (с. 112-114).
1.  Читання статті "Якими бувають дерева, кущі, трав'янисті рослини".
2.  Розгляд і порівняння ілюстрацій.
3.  Відповіді на запитання.
4.  Словникова робота.
Однорічна рослина, дворічна рослина, багаторічна рослина.

VII.  Закріплення нового матеріалу.
1. Творча робота.
Відгадайте загадки. Розподіліть рослини на однорічні, дворічні, багаторічні.
• На городі молода пишні коси розпліта,
У зеленії хустинки золоті хова зернинки. (Кукурудза)
•  Стоїть тичка, на тичці мазничка,
А в мазничці сто зернець —
Хто відгадає, той молодець. (Мак)
•   Довгий, зелений,
Добрий солений, Д
обрий і сирий,
— Хто він такий? (Огірок)
•    Стоїть дід над водою,
хитає сивою бородою. (Очерет)
•    В земляній сиджу коморі,
а коса моя надворі. (Морква)
•    Я кругленька, червоненька,
З хвостиком тоненьким.
На городі мене рвуть
І до столу подають. (Редиска)
2. Гра "Засади свій город".
— Посадіть на городі 2 однорічних, 2 дворічних і 2 багаторічних рослини.

VIII.  Робота в зошиті (с. 25).
1.  Розглянь зображені рослини. Що в них спільного? Чим вони відрізняються? (завд. 1).
2.  Впізнай дерево за формою листка (завд. 2).
3.  Розподіли назви рослин за групами (завд. 3).
4.  Творча робота (завд. 4).

IX.  Підсумок уроку.
— З коренеплодів яких рослин можна приготувати салат?
X.  Домашнє завдання.
Опрацювати статтю "Якими бувають дерева, кущі, трав'янисті рослини". Дізнайтеся, які дворічні й багаторічні рослини вирощують ваші батьки.

 

3. Урок природознавства: «Різноманітність рослин у природі»   

(квіткові рослини, хвойні, папороті, хвощі, мохи, водорості)

Мета уроку: Ознайомити учнів з різноманітністю рослин у природі; розвивати вміння аналізувати і класифікувати; виховувати любов до природи, бажання охороняти і примножувати її красу.
Обладнання: Таблиці із зображенням рослин, предметні малюнки, гербарії.

Хід уроку...

4. Урок природознавства: «Розмноження рослин. Умови росту і розвитку рослин»   

Мета уроку: Формувати поняття "запилення". Ознайомити учнів із розмноженням рослин. Розвивати спостережливість. Виховувати дбайливе ставлення до природи, бажання її оберігати.
Обладнання: Таблиці, предметні малюнки, зразки насіння.

Хід уроку...

5. Урок природознавства: «Довкілля рослин»   

Пристосування рослин до різних умов життя і до захисту від винищення у природі.

Мета уроку: Формувати поняття "довкілля рослин", ознайомити учнів з тим, як пристосувалися рослини до різних умов життя; розвивати вміння спостерігати, аналізувати, робити висновки; виховувати бажання захищати рослини від знищення.
Обладнання: Таблиці, малюнки, гілочки верби і смородини.

Хід уроку...

 

 
загрузка...