Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Вода – найпоширеніша речовина на Землі. Здатність води розчиняти інші речовини
Українські реферати - Природознавство
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Вода – найпоширеніша речовина на Землі. Здатність води розчиняти інші речовини

Відповіді на питання для підготовки до уроків з природознавства


Вода – найпоширеніша речовина на Землі. Поверхня земної кулі на ¾ укрита водою: океанами, морями, озерами, річками. У великій кількості вода перебуває також в атмосфері та в земній корі. Кількість води на поверхні Землі дорівнює приблизно 1,4 млрд. км. Кожний живий організм має у своєму складі воду. Людський організм середньої маси містить близько 5 відер води, тобто 65 % тіла людини становить вода. У разі втрати 10–12 % вологи настає смерть. Картопля містить 77 % води, молоко – 90 %, огірок – 99 %. Тому ми можемо впевнено сказати, що вода і життя на нашій планеті нероздільні.

Вода існує на Землі у трьох агрегатних станах: твердому, рідкому та газоподібному. Вода текуча, прозора, без смаку, без запаху, без кольору. З багатьма твердими, рідкими, газоподібними речовинами утворює однорідні суміші. Ці суміші називаються розчинами. Воду називають розчинником, а іншу речовину розчину – розчиненою речовиною. У розчині частинки розчиненої речовини рівномірно розподіляються між молекулами води. Розчини можуть складатися з двох чи більше розчинених речовин. Приклади: вода розчиняє цукор, кухонну сіль. Запам’ятай: більшість твердих речовин краще розчиняються в гарячій воді, ніж у холодній. Газоподібні речовини, навпаки, гірше розчиняються в гарячій воді. Адже під час нагрівання молекули газу віддаляються одна від одної на великі відстані. Газові мінеральні води, наприклад, «Березівська», готують, розчиняючи вуглекислий газ у воді з мінеральних джерел. Вода – найкращій розчинник. Здатність речовини розчинятися у воді називають розчинністю.

Щоб приготувати розчин із відомою кількістю твердої речовини, потрібно насамперед обчислити її масу та масу води. Запам’ятай: числові значення маси та об’єму води однакові. Це означає, що 100 мл води мають масу 100 г, 1 л води – 1 кг. Воду не зважують, її завжди виміряють мірним посудом.

З розчинами, розчиненням речовин у воді ми постійно зустрічаємося в природі та побуті. Для живлення рослин необхідно, щоб поживні речовини ґрунту були розчинені у воді. У морській воді розчинені у великій кількості солі, тому вона на смак солоно-гірка. Розчинами є малярні фарби, парфуми, багато ліків виготовляються у вигляді розчинів. Приготування їжі, прання білизни, миття посуду також не можливе без води. Немає такої галузі господарської діяльності, де б не була потрібна вода. Люди використовують її в харчовій промисловості, у процесі одержання металів, ліків, хімічних волокон, практично всього, що отримують штучно. Багато води споживає сільське господарство. Вода необхідна для зрошування полів.

Вода відіграє важливу роль у житті рослин, тварин і самої людини. Без неї не можливе існування живих організмів. Кожна доросла людина щодня споживає з їжею майже 2 л води. Здоров’я, існування людини й усього живого на Землі залежить від чистоти води. На нашій планеті є великі природні запаси води, однак несолоної (питної) води на нашій планеті в тисячі раз менше, ніж солоної. Нестача питної води відчутна вже тепер, і їй загрожує забруднення. Людина та її господарська діяльність є головним джерелом забруднення води. Тому ухвалено закони про охорону вод, за цим стежить держава. Зберігати воду чистою – означає зберігати здоров’я, життя та красу довкілля.

 

 
загрузка...