Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Життєвий цикл. Визначення життєвого циклу
Українські реферати - Проектний аналіз
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Життєвий цикл. Визначення життєвого циклу

ЗМІСТ

Вступ
1. Теоретичні засади визначення життєвого циклу товару
2. Метало-пластикові вікна – життєвий цикл проекту
Висновки
Список використаної літератури

ВСТУП

Товар – це все, що призначене для задоволення певної потреби і пропоноване на ринку для продажу. Товаром можуть бути матеріальні об’єкти, послуги, місця, організації та ідеї.
Розглядаючи товар як комплекс поняття, можна сприймати його на трьох рівнях: товар за задумом, товар у реальному виконанні, товар із підкріпленням. Важливу роль у діяльності підприємства відіграють проблеми формування асортименту товарів.
Товарний асортиментна група – сукупність асортиментних позицій товарів даного функціонального призначення.
Товарний асортимент характеризується:
- шириною, яку визначає кількість запропонованих асортиментних груп;
- глибиною, яка відображає кількість позицій у кожній асортиментній групі;
- насиченістю, яка визначається загальною кількістю запропонованих товарів;
- зіставлюваністю, яка відображає наскільки тісно пов’язані між собою окремі асортиментні групи з огляду на кінцеве споживання, канали розподілу, діапазон цін тощо.

1. Теоретичні засади визначення життєвого циклу товару

На підприємстві виробляють метало-пластикові вікна, двері, а також пластикові панелі, сайдінг з системи профілів “Gealan”. Концерн Gealan Fenster-System представляє шести камерну систему профілів S8000 IQ, яка з’єднала в собі “теплоізоляцію” та “велику статику”, а також великі металеві елементи жорсткості. В цих профілях може використовуватись запатентована система вентиляції GECCO (GEalan Clima COntral) система S8000 IQ пропонує профілі не тільки білого кольору, але й дванадцять кольорів з акриловим покриттям. Завдяки класичному дизайну, вироби з цього профілю виглядають елегантно.
Споживчі властивості металопластикових вікон з профілю “Gealan” – під особистим наглядом знаходяться екологічна чистота та якість метало пластикових вікон. Починаючи з 2000 року усі віконні системи виготовляються тільки з екологічно чистого матеріалу.
Критерії властивостей
* Висока якість зовнішнього виду, функціональність, надійність та довговічність
* Високий рівень сервісу при доставці
* Теплостійкість, звукоізоляція, експлуатаційна ефективність
* Класичний дизайн
* Активні та компетентні співробітники
* Сервіс для клієнтів з обліком їх індивідуальних замовлень
* Надзвичайна легкість у догляді за вікнами, завдяки абсолютно рівні поверхні і плоским штапикам
* Сталеве армування спеціальної форми, що гарантує найвищу стабільність і використання фурнітури з підвищеною безпекою для запобігання зломів та несанкціонованого доступу.
Використання новітніх технологій та матеріалів, класичний дизайн, гнучке виробництво та неперевершена якість роблять продукцію незамінною при будівництві нових або реконструкції старих будинків.
Характеристика товару метало пластикових вікон з профілю “Gealan”:
1. 6-камерний профіль з базовою монтажною шириною 70 мм і високим енергозберігаючими характеристиками
2. Упорні пластинки, які проходять по усьому контуру, забезпечують високі ізоляційні показники
3. Колір вікон: білий, темний та світлий дуб, махагоній, різноманітні імітації під дерево – для історичних будинків.
4. Оптимальні статичні характеристики, що забезпечують тривалу функціональність і стійкість вікон
5. За формою вікна можуть бути практично різної конфігурації: прямокутні, трикутні, трапецевидні.
6. У рамках технологічних обмежень вікна у будинках, крамницях, організаціях, фірмах, підприємствах можуть бути різних розмірів: на високоточному обладнані будуть виготовлені з точністю до міліметру.
7. Вікна відповідають сучасним архітектурним і будівничим вимогам.
8. Ексклюзивна система, орієнтована на майбутнє.
Характеристика вікон виготовлених фірмою “Кленовий лист” з профілю “Gealan” дозволяє використовувати їх у всіх регіонах України.
Також окрім металопластикових виробів підприємство виробляє продукцію з дерева – вікна, двері, ламінат, паркет, меблі.
Як вже було сказано вище, фірма виготовляє пластикові панелі великого спектру кольорів, різноманітні вироби з дерева: вікна, двері (близько 40 моделей), ламінат, паркет (дуб, сосна, липа, черешня), вітражі, які користуються попитом у магазинів та торгових центрів (близько 30 видів). Також з 2003 року було придбане устаткування для виробництва меблів. На замовлення робляться різноманітні моделі на смак замовника, з різних матеріалів (дерево, пластик) та різних кольорів.
Завдяки цьому, в даний час, серед фірм – конкурентів “Кленовий лист” пропонує найбільший та найширший та глибокий асортимент продукції даного виду.
Товар – це все, що призначене для задоволення певної потреби і пропоноване на ринку для продажу. Товаром можуть бути матеріальні об’єкти, послуги, місця, організації та ідеї.
Розглядаючи товар як комплексне поняття, можна сприймати його на трьох рівнях:
- товар за задумом;
- товар у реальному виконанні;
- товар із підкріпленням.
На другому рівні (товар у реальному виконанні) товар сприймається як
Реально створений виріб, із конкретними властивостями й характеристиками (Рис.1).

(Рис. 1. Характеристика і властивості реально створеного виробу)

Отже, до другого рівня товарів відносять:
- властивості;
- якість (показники якості);
- упаковка (якщо є);
- марка;
- торговий знак;
- дизайн.
Підприємство “Кленовий лист” використовує для металовиробів профільну систему ПВХ “GEALAN”, яка відповідає міжнародній системі якості ISO-9001. Технологія виробництва пройшла сертифікацію Держстандарту України.
Загальні вимоги до якості металовиробів:
- вироби відповідають вимогам стандарту ДСТУ 23166, які виробляються по конкретній та технологічній документації, які затверджені підприємством;
- рекомендується забезпечувати метало вікна вентиляційними та кліматичними клапанами;
- базові варіанти конструкцій металовиробів повинні включати в себе сонцезахисне обладнання;
- металовироби повинні бути безпечними при експлуатації. Умови безпеки при експлуатації виробів повинна бути докладніше висловлена в конструкції по експлуатації виробів;
- термін використання металовиробів з дати виготовлення приблизно становить 40 років.

2. Метало-пластикові вікна – життєвий цикл проекту

Теорія життєвого циклу є дуже корисною тому, що дозволяє передбачати зміни в смаках споживачів, конкуренції, каналах розподілу відповідно пристосовуючи план маркетингу, а також аналізувати товарний асортимент.
Якщо обирати тип кривої життєвого циклу метало-пластикових вікон з профілю “GEALANT”, то зупинимось на гребінчастій лінії, так як властивості товару постійно корегуються.
Так, ефективна програма маркетингу дає змогу залучити новий сегмент ринку, знайти інше застосування для продукту або забезпечити ефективну підтримку дилерів, тобто торгівельних посередників, що торгують за свій рахунок від свого імені.
На рис.2. зображений життєвий цикл метало-пластикових вікон.

(Рис.2. Життєвий цикл проекту)

- 1-й (впровадження на ринок);
- 2-й (спад – зростання);
- 3-й (зрілість).
Три етапи були проведені фірмою.
Зараз фірма знаходиться на 4 – му етапі (спаді).
Класифікаційний перелік основних напрямків реагування фірм – продуцентів та їх маркетингових підрозділів на зміни в життєвому циклі товарів наведено в таблиці 1.
Таблиця 1.
Основні напрямки реагування виробників на зміни в життєвому циклі

Отже, сучасний маркетинг має багатий досвід продовження життєвого циклу товарів, підвищення ефективності та дійовості товарної політики. Головним чином цієї діяльності слід вважати комплекс робіт з формування товарного асортименту. Формування товарного асортименту передує розробка асортиментної концепції, тобто побудови оптимальної асортиментної структури товарного пропонування. В її основу покладаються споживчі вимоги певних груп покупців (сегментів ринку), а також необхідність забезпечити найефективніше використання сировинних, технологічних, фінансових та інших ресурсів для виготовлення продукції з низькими витратами. Мета асортиментної концепції полягає в тому, щоб зорієнтувати підприємство на випуск товарів, які найбільше відповідають структурі та різноманітності попиту конкретних покупців. Отже, асортиментна концепція – це своєрідна програма з управління розвитком виробництва та збуту. Суть формування асортименту полягає в плануванні всіх видів діяльності, спрямованих на відбір продуктів для майбутнього виробництва та реалізації, а також у приведенні властивостей цих продуктів у відповідність з вимогами споживачів.
У даному випадку спробуємо провести локальне маркетингове дослідження, що стосується рівня задоволення запитів споживачів (оптовиків, оптових кінцевих споживачів) у сфері метало-пластикових виробів.
Слід зазначити, що анкетування – дуже зручний спосіб збору інформації, що дозволяє уловлювати зрушення в структурі споживного попиту і тим самим швидко реагувати на нову систему запитів споживачів.
У нашій анкеті присутні в основному закриті питання (рейтингова шкала, семантична диференціація).
Опитування проводилося в години роботи фірм-оптовиків. Враховувався обсяг закупівель і якість товарів, що поставляються, проводилось ранжирування конкурентів і оцінка асортименту столярних виробів, оцінювалася надійність постачань, гарантійні строки та порівнювалися ціни закупівель.
Опитуваними були керівники фірм-оптовиків, що є оптовими кінцевими споживачами.
У результаті анкетування були визначені наступні результати:
у відношенні конкурентів при розгляді головних конкурентів і порівнювальної фірми слід зазначити, що на даний момент по конкурентноздатності фірми-учасники анкетування досягли однакового рівня.
Лідерів немає, тому що усі фірми працюють приблизно з одним і тим же асортиментом товарів. Слід зазначити, що недостатньо аналізувати продукцію конкурентів, щоб побачити свої порівняльні переваги. Порівняння проводилося і за рівнем надання послуг: кредитування постачання, безкоштовне транспортування, рекламна підтримка, стимулювання збуту.
Оцінюючи асортимент компаній-постачальників, відзначимо їх досить широкий вибір.
Були отримані результати за наступними показниками:
- оцінка якості товару;
- товар є якісним, але даного товару на даний момент часу у місті дуже багато і він є однотипний, тобто необхідно звернути увагу на більш високу якість, його платність та колір;
- оцінка цін,
- більшість фірм оцінило ціну як помірну і відповідну якості товарів;
- оцінка кількості закуповуваної продукції.
Необхідно зауважити, що у нашому місті паротягом 2004 – 2005 року спостерігається збільшення молодих сімей, які роблять євро ремонти, тому, можливо, є необхідність визначитися у модифікації саме даного товару, тому як після проведеного дослідження ми з’ясували, що найбільш уразливим показником продажу товарів фірми “Кленовий лист” є стекло-пластикові і дерев’яні вироби.

ВИСНОВКИ

Товар є першою і найважливішою складовою комплексу маркетингу, що його Фіма розробляє для своїх споживачів. Стосовно товару приймають велику кількість різних рішень, які становлять сутність маркетингової торгової політики підприємства.
Товари класифікують за різними ознаками. За сферою застосування їх поділяють на:
* Споживчі товари, або товари широкого вжитку
* Товари промислового призначення.
Своєю чергою, товари широкого вжитку класифікують на основі споживацьких звичок на товари повсякденного попиту, товари попереднього вибору, товари особливого попиту, і товари пасивного попиту.
Товари промислового призначення класифікують на основі їх участі у виробничому процесі та відносній вартості (капітальне майно, сировина та матеріали, ділові послуги).
Важливе місце в товарній політиці займають проблеми формування асортименту, його оновлення. Хоча розроблення та виведення на ринок нових товарів потребує значних витрати і пов’язане з ризиком, без нього не можливо втримати конкуренті позиції на ринку.
Процес створення нового товару складається з декількох етапів: генерація ідей, розроблення концепції товару та її перевірка, економічний аналіз, розроблення товару, його ринкове тестування і розгортання комерційного виробництва. Кожен етап має на меті рішення про відсіювання слабких ідей і поглиблення розробки перспективних.
Розробляючи новий продукт, необхідно приймати рішення щодо його торгової марки, яка ідентифікує цей товар і відрізняє його від товарі конкурентів. Торгові марки можуть використовувати і виробники і торгові представники.

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Мороз Л. А., Чухрай Н. І. Маркетинг, Львів: Інтелект-Захід, 2002; 241с
2. Куденко Н. В. Стратегічний маркетинг, Київ: КНЕУ, 1998; 152с
3. Прауде В. Р., Білий О. Б. Маркетинг, Київ: Вища школа, 1994; 256с
4. Скібинський С. В. Маркетинг, Львів: Місіонер, 2000; 640с
5. Циганкова Т. М. Міжнародний маркетинг, Київ: КНЕУ, 1998; 120с

 

Скачати реферат:
Скачать этот файл (viznachennya-zhittvogo-cziklu-tovaru.doc)viznachennya-zhittvogo-cziklu-tovaru.doc72 Kb
 
загрузка...