Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Попередження та виправлення синдрому психічної нестабільності у дітей дошкільного віку
Українські реферати - Психологія
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал, а також оформлення роботи будуть доступні після завантаження реферату (скачати реферат)

Попередження та виправлення синдрому психічної нестабільності у дітей дошкільного віку

Курсова робота з психології і педагогіки

ЗМІСТ

Вступ
Розділ І. Попередження та виправлення синдрому психомоторної нестабільності у дітей дошкільного віку
1.1.    Виникнення та коригування страхів
1.2.    Походження та усунення енурезу
1.3.    Походження та усунення енкопрезу
1.4.    Виникнення та усунення заїкання
1.5.    Виникнення та лікування тіків
Розділ ІІ. Практична частина. Експериментальне дослідження - визначення рівня і коригування страху у дітей дошкільного віку
2.1.    Проведення та аналіз констатуючого експерименту
2.2.    Проведення та аналіз формуючого експерименту
2.3.    Аналіз результатів
Висновки
Список використаної літератури
Додатки
Обсяг курсової роботи - 44 сторінки

Для получения услуги выполните следующее:

Отправь SMS с текстом на номер ...
Стоимость SMS - ... с НДС. Текст действителен для 1 SMS.

Отправьте SMS в течение минут секунд
Время отправки SMS вышло! Сгенерировать еще один текст SMS

Для получения услуги необходимо отправить 1 SMS.

Технический провайдер: «СМС Биллинг Украина»
Информ. служба провайдера: с 10:00 до 18:00 в будние дни, тел.: +38-048-771-12-36(Скорочений текст роботи для ознайомлення)

Відомий вислів Л. М. Толстого: «Від п'ятирічної дитини до мене тільки крок. А від новонародженого до п'ятирічного — страшна відстань. Від зародка до новонародженого — пучина». Дійсно, з 5 років відбувається інтенсивний розвиток пізнавальних психічних функцій, значно змістовнішим стає мислення, виявляється схильність до аналізу і пошуку причинно-наслідкових зв'язків. Поведінка відрізняється більшою критичністю, логічністю дій і вчинків, великим відчуттям провини при порушенні правил поведінки. Диференціюються смаки, інтереси і схильності, удосконалюються етично-етичні категорії красивого, прекрасного, непривабливого, брудного, ганебного. Дитина може досить добре управляти своїми відчуттями і регулювати свої бажання.

Якщо вже в 2 роки повною мірою видно темперамент, то в 5 років вимальовується в основних рисах характер і з'являється контур майбутньої особи. Якщо ведучим в становленні темпераменту є генетичний, конституціональний чинник, то в характері він виявлятиметься разом з середовим, соціальним впливом. У формуванні ж особи середовище грає зумовлюючу роль, сприяючи утворенню системи відносин, центром якої є самооцінка, ціннісні орієнтації і спрямованість інтересів і переваг.

Для повноцінного психічного розвитку дітям не вистачає: своєчасної емоційної підтримки і розуміння дорослими своєрідності формування їх характеру, визнання в сім'ї або серед однолітків; безпосередність у виразі відчуттів (коли діти стають скутими, напруженими, надмірно серйозними, сприймають всі дуже буквально, втрачають здатність розуміти жарт і гумор); життєвого тонусу, бадьорості, душевного підйому, натхнення; упевненості в собі і рішучості в діях і вчинках; здатності легко встановлювати контакти і тривало підтримувати їх на взаємоприйнятному рівні; гнучкості і невимушеності у відносинах, уміння приймати і грати ролі.

Темою курсової роботи обрано питання: «Попередження та виправлення синдрому психічної нестабільності у дітей дошкільного віку»
Мета курсової роботи – розглянути можливості попередження та виправлення синдрому психічної нестабільності у дітей дошкільного віку.
Об’єкт курсової роботи – діти дошкільного віку.

Завдання курсової роботи:
- опрацювати наукову  та  методичні  літературу  з поставленого  питання;
- визначити особливості попередження та виправлення синдрому психічної нестабільності у дітей дошкільного віку;
- провести практичні дослідження з поставленого питання.
У процесі дослідження використано наступні форми наукового пізнання:
1. бесіда;
2. робота з літературними джерелами;
3. аналіз;
4. анкетування;
5. експеримент.

Енурез, заїкання і тіки можна розглядати як складові частини синдрому психомоторної нестабільності, що має на увазі ряд їх загальних особливостей. Спочатку відзначимо, що вказані нервові розлади нерідко поєднуються один з одним. В першу чергу це відноситься до заїкання і тіків. Подібне поєднання частіше зустрічається при холеричному темпераменті. Окрім цього, заїкання і тіки в своїй основі представляють мимовільне скорочення м'язів: при заїканні — головним чином м'язів і зв'язок, що беруть участь в акті мови, а при тіках — м'язів особи. При флегматичному темпераменті заїкання швидше доповнюватиметься енурезом, оскільки він характерний для даного темпераменту.

Окрім заїкання і тіків, іншим частим поєднанням будуть тіки і енурез, зазвичай при сангвінічному в цілому, але ще недостатньо стійкому темпераменті, коли денне збудження, сприяюче тікам, нагадує в чомусь холеричний, а нічне гальмування, що викликає енурез, - флегматичний темперамент.

І тіки, і енурез певною мірою представляють засіб розрядки патологічної напруги як вдень (тіки), так і вночі (енурез), оскільки акту сечовипускання навіть на тлі глибокого сну завжди передує період рухового неспокою.

Можливі випадки, коли одночасно мають місце заїкання, тіки і енурез. Звичайна наявність двох і тим більше трьох подібних нервових розладів указує на прояви невропатії — загальній нервовій ослабленій організму або, відносно рідше, на наслідки поширеної органічної поразки головного, мозку, але при збереженні інтелекту, а нерідко і його односторонньо вищому розвитку, особливо пам'яті.

Загальним між енурезом, тіками і заїканням при неврозах є, по-перше, їх поєднання або чергування; по-друге, компенсаторний в плані зменшення психічної напруги характер; по-третє, вплив конституціональних чинників, або чинників нахилу; по-четверте, наявність передуючих або таких, що йдуть паралельно емоційних розладів; по-п'яте, переважання їх у хлопчиків в порівнянні з дівчатками, максимально представлене при енурезі (у 2,4 разу), при тіках і заїканні в 1,7 і 1,6 разу; «по-шосте, психомоторна нестабільність (імпульсна) батька, що сприяє частішому її прояву у хлопчиків; нарешті, по-сьоме, аномалії виховання у вигляді зайвої стимуляції або обмеження активності дітей.

Наведемо відмінності між енурезом, тіками і заїканням.
У плані нахилу (конституції) тип психомоторних порушень у батьків, як правило, відповідає подібним порушенням у дітей. Наприклад, якщо у батька або матері був енурез в дитинстві, то існує велика вірогідність виникнення у їх дітей саме енурезу, а не заїкання або тіків.

Є відмінності і в ступені вираженості невропатії і дизонтогенеза. У найбільшій мірі невропатія має місце при енурезі, який і сам по собі є її характерною ознакою. Дізонтогенез понад усе властивий заїканню, у вигляді випередження,  рідше за затримку мовного або іншої сторони психічного розвитку.
У плані особливостей білатеральної регуляції певна роль належить лівшеству при заїканні.

Варіації існують і відносно «темпераменту». Енурез частіше виникає у дітей з флегматичними, тіки — з холеричними, а заїкання — з маргінальними (подвійними, нестійкими) рисами темпераменту.
За допомогою нічного гальмування при енурезі відбувається, головним чином, компенсація підвищеній денній збудливості, тіки знижують загальну напруженість і неспокій.

Найбільші відхилення в плані батьківської турботи зустрічаються при енурезі. Матерям, як правило, не вистачає емоційної чуйності, теплоти у відносинах з дітьми.

Інша, властива всім психомоторним розладам особливість виховання складається з надмірної стимуляції або обмеження активності дітей, зокрема темпу протікання психічних процесів (темпераменту). При флегматичному темпераменті у дітей з енурезом більш патогенною буде надмірна стимуляція їх активності типу підстібань і підганянь, що приводить до неприродного для них перезбудження вдень і компенсаторному гальмуванню вночі.

При холеричному темпераменті у дітей з тіками більш патогенним виявляється повсюдне обмеження активності: зауваження, заборони, засудження і застереження. При заїканні один з батьків надмірно стимулює активність дітей, а інший її пригнічує, що створює різкий контраст в їх відносинах з дітьми. Відмітимо, що поєднання протилежних типів темпераменту батьків (холерик — флегматик) разом з вказаними вище відхиленнями у вихованні нерідко сприяють виникненню у дітей психомоторних розладів.

Знати вищеперелічені чинники, об'єднуючі і диференціюючі енурез, тік і заїкання, необхідно, оскільки в кожній групі дитячого саду завжди опиниться хоч би одна дитина з вказаним розладом.

Дивіться далі - Виникнення та коригування страхів у дітей дошкільного віку

 

 
загрузка...