Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Праця як вид діяльності дитини-дошкільника
Українські реферати - Психологія
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал, а також оформлення роботи будуть доступні після завантаження реферату (скачати реферат).

Праця як вид діяльності дитини-дошкільника

Курсова робота з психології і педагогіки


ЗМІСТ

Вступ
Розділ І. Трудова діяльність дитини дошкільного віку
1.1. Елементи трудової діяльності в ранньому дитинстві
1.2. Значення трудової діяльності дошкільника та розвиток її структури
1.2.1. Трудова діяльність дошкільника як передумова професійного визначення
1.2.2. Взаємозв’язок трудової діяльності та гри дошкільника
1.2.3. Розвиток компонентів структури трудової діяльності дошкільника
1.3. Розвиток компонентів структури трудової діяльності дошкільника
1.4. Розвиток співпраці дошкільника з однолітками
Розділ ІІ. Експериментальне дослідження. Праця як вид діяльності дитини-дошкільника
2.1. Констатуючий експеримент
2.2. Формуючий експеримент
2.3. Аналіз результатів
Висновки
Список використаної літератури
Обсяг курсової роботи - 34 сторінки

Для получения услуги выполните следующее:

Отправь SMS с текстом на номер ...
Стоимость SMS - ... с НДС. Текст действителен для 1 SMS.

Отправьте SMS в течение минут секунд
Время отправки SMS вышло! Сгенерировать еще один текст SMS

Для получения услуги необходимо отправить 1 SMS.

Технический провайдер: «СМС Биллинг Украина»
Информ. служба провайдера: с 10:00 до 18:00 в будние дни, тел.: +38-048-771-12-36


(Скорочений текст роботи для ознайомлення)

ВСТУП

На відміну від праці дорослих трудова діяльність дошкільника не створює об’єктивно значущого продукту, однак має велике значення для його психічного розвитку. Це зумовлено передусім тим, що підготовка дитини до майбутньої трудової діяльності починається задовго до її участі у суспільно корисній праці. Необхідні для цієї діяльності психічні якості особистості формуються під впливом умов життя і виховання.
Трудова діяльність спрямована на створення суспільно корисних продуктів — необхідних людству матеріальних і духовних цінностей.
Форми трудової діяльності дошкільника різноманітні: самообслуговування, виконання обов'язків чергового, доручень дорослих, догляд за кімнатними рослинами і тваринами, праця на ділянці дитячого садка, виготовлення виробів з паперу, картону, дерева, тканини тощо.
У дошкільному віці трудова діяльність лише починає формуватися, тому особливо важливу роль в її організації та спрямованості відіграють дорослі. Вони повинні зацікавити дитину цією діяльністю, пояснити її значущість, спрямувати і скоригувати дії, оптимістично оцінити результати. Для вихователя важливо організувати спільну працю групи, знайти місце у ній для реалізації зусиль кожної дитини, допомогти освоїти раціональні прийоми взаємодії, сформувати у собі здатність працювати на загальну користь, уміння до кінця і якомога краще виконувати доручену справу.
За недостатньої уваги дорослого у процесі трудової діяльності дошкільника може змінитися мотивація, і він працюватиме не в інтересах колективу, а задля задоволення від процесу праці, її результатів, наприклад від зробленої для себе іграшки. Це означає, що процес праці сам по собі ще не забезпечує збереження суспільного мотиву, його необхідно підкріплювати оцінюванням досягнень дитини, зосередженням її уваги на важливості спільної справи тощо. Без цього трудова діяльність дошкільника, особливо на початкових етапах її формування, нічим не відрізнятиметься від звичної для нього результативної діяльності.
Упродовж дошкільного дитинства початкові форми трудової діяльності формують передумови для розвитку різних видів дитячої діяльності (насамперед, продуктивну та ігрову), довільності її поведінки, цілеспрямованості дій, запровадження елементів планування, оволодіння трудовими вміннями і навичками. Завдяки цьому відбувається становлення власне трудової діяльності, вкорінення у ній суспільних мотивів.

Зважаючи на актуальність даної проблеми, темою курсової роботи обрано питання:
«Праця як вид діяльності дитини-дошкільника».
Мета курсової роботи – визначення впливу праці на розвиток дошкільника.

Предмет курсової роботи - праця як вид діяльності дитини-дошкільника
Об’єкт курсового дослідження – діти дошкільного віку.
Гіпотеза курсової роботи – праця розвиває фізичні якості дітей, формує різноманітні рухові навички.
Завдання дослідження:
- розглянути  елементи трудової діяльності дошкільника;
- визначити значення трудової діяльності дошкільника;
- визначити роль трудової діяльності у вихованні дошкільників.
У процесі дослідження використано наступні  форми наукового пізнання:
1. Робота з літературними джерелами;
2. Спостереження;
3. Експеримент.

Експериментальне дослідження

Констатуючий експеримент

Дослідження проводилися в дитячому садку № 48, в старшій групі.
З дітьми експериментальної групи провели діагностичні тести на вивчення точності рухів.
Наведемо тест, що використовувався.
Тест «Три окружності»...

Формуючий експеримент

У різних видах діяльності відбувається загальний розвиток довільних дій, формування різноманітних рухових навичок. Праця потребує певних умінь, пов’язаних із доцільним використанням предметів домашнього вжитку і найпростіших інструментів. Завдяки цьому відбувається формування «знаряддєвих операцій» - специфічно людських навичок, які полягають в умінні підкоряти рухи руки логіці руху «знаряддя». Оволодіння ними має надзвичайно важливе значення для підготовки дитини до майбутньої трудової діяльності. Тому з дітьми експериментальної групи були проведені наступні заняття.

Конспект заняття «Чергування в куточку природи» (бесіда з показом прийомів роботи).

Програмний зміст.
Уточнити і закріпити знання дітей про прийоми догляду за рослинами, про послідовність виконання роботи. Уточнити знання про інвентар для роботи і місце його зберігання. Пояснити пристрій дошки чергових. Виховувати відповідальність за доручену справу і уміння доводити його до кінця, формувати рухові навички.

Хід заняття...

Конспект заняття «Догляд за кімнатними рослинами і перша підгодівля їх».

Програмний зміст.
Уточнити знання дітей про прийоми догляду за рослинами і їх послідовності. Закріпити недостатньо освоєний дітьми прийом підпушування. Познайомити дітей з новим виглядом відходу — добривом (підгодівлею) ґрунту, повідомити деякі правила внесення добрив (поливати розчином добрива один раз в тиждень після поливання, кількість розчину — залежно від розміру рослини). Продовжувати виховувати у дітей інтерес до рослин, бажання спостерігати і залицятися за ними. Ввести в словник дітей слова: добриво (підгодівля).
Підготовка до заняття. Вихователь разом з черговими розставляє на столи рослини (на кожну дитину; за великими залицятимуться двоє-троє дітей), роздає інвентар для відходу: клейонки, палички для підпушування, ганчірочки. На кожен стіл ставлять миску з водою, пульверизатор, ножиці, лійку. Недалеко від столів розміщують таз і велику лійку. На столі вихователя — пакет з добривами  і стаканчиками  з розчином,  повні  і  налиті до  половини.

Хід заняття...

Аналіз результатів

Для визначення впливу праці на формування рухових навичок з дітьми провели наступне тестування.
Тест «Змійка»...

 

 
загрузка...