Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Процеси пам’яті
Українські реферати - Психологія
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Процеси пам’яті

Курсова з психології

ЗМІСТ

Вступ
Розділ 1. Науково-теоретичні засади пам’яті. Процеси пам’яті
1.1. Поняття пам’яті та її різновиди
1.2. Процеси пам’яті
1.2.1. Запам'ятовування та його різновиди
1.2.2. Відтворення та його різновиди
1.2.3. Забування та його причини
1.3. Індивідуальні особливості пам'яті
Розділ 2. Практична частина
2.1. Тренування пам’яті
2.2. Констатуючий та формуючий експеримент
Висновки
Список використаної літератури
Обсяг курсової - 29 сторінок

Для получения услуги выполните следующее:

Отправь SMS с текстом на номер ...
Стоимость SMS - ... с НДС. Текст действителен для 1 SMS.

Отправьте SMS в течение минут секунд
Время отправки SMS вышло! Сгенерировать еще один текст SMS

Для получения услуги необходимо отправить 1 SMS.

Технический провайдер: «СМС Биллинг Украина»
Информ. служба провайдера: с 10:00 до 18:00 в будние дни, тел.: +38-048-771-12-36


Також дивіться: Курсова робота -  Пам'ять в системі психічних явищ

ВСТУП

Пам'ять — це запам'ятовування, збереження інформації з подальшим відтворенням людиною власного досвіду. Складовими пам'яті є процеси запам'ятовування, збереження, відтворення й забування. Залежно від мети діяльності пам'ять поділяють на мимовільну та довільну. Мимовільна пам'ять — це запам'ятовування й відтворення, під час яких відсутня спеціальна мета щось запам'ятати чи пригадати. Запам'ятовування та відтворення здійснюються без зусиль під час діяльності й не залежать від волі та свідомості.
Запам'ятовування - один із головних процесів пам'яті. Засадовими стосовно нього є утворення й закріплення тимчасових нервових зв'язків. Чим складніший матеріал, тим складніші й ті тимчасові зв'язки, які утворюють підґрунтя запам'ятовування.
Відтворення - один із головних процесів пам'яті. Воно є показником міцності запам'ятовування і водночас наслідком цього процесу.
Забування - функція часу. Забування - це згасання тимчасових нервових зв'язків, що впродовж тривалого часу не підкріплювалися. Якщо набуті знання протягом тривалого часу не використовуються і не повторюються, то вони поступово забуваються. Другою причиною забування є недостатня міцність запам'ятовування. Щоб запобігти забуванню, потрібно добре заучувати матеріал.
Довільна пам'ять — це мнемічна діяльність, спрямована на запам'ятовування визначеного матеріалу. Вона передбачає самостійно поставлену мету запам'ятати й згадати цей матеріал і пов'язана з використанням особливих способів і технік запам'ятовування.
Розрізняють також пам'ять образну та словесно-логічну. Образна пам'ять забезпечує запам'ятовування наочних образів, кольору предметів, звуків, запахів, смаку, облич і т.п. Вона буває зоровою, слуховою, дотиковою, нюховою та смаковою.
Словесно-логічна пам'ять — це пам'ять на окремі слова, поняття, думки.
Залежно від того, на який час запам'ятовують і протягом якого часу зберігається матеріал, пам'ять поділяють також на короткочасну та довготривалу. Окрім того, виділяють оперативну пам'ять, що обслуговує безпосередню діяльність людини в конкретний момент. Оперативна пам'ять послуговується інформацією як з короткочасної, так і з довготривалої пам'яті та має важливе значення для здійснення будь-яких дій, пов'язаних з утриманням в думці проміжних результатів діяльності (наприклад, під час читання, усного рахунку і т.д.).
Пам'ять шестирічної дитини є особливо багатою на образи конкретних предметів. Дошкільний період — найсприятливіший час для розвитку пам'яті. Саме в цей віковий проміжок малюк із легкістю запам'ятовує найрізноманітнішу інформацію. Протягом усього дошкільного віку пам'ять удосконалюється і змінюється. Вона розвивається дуже інтенсивно, тому що дітям властиво ставити безліч питань та сприймати величезну кількість інформації. Поки в дитини ще переважає наочно-образна пам'ять. Але вже виникає та розвивається словесно-логічна, під час спогадів починають виокремлюватися істотні ознаки предметів. І хоча в шість років запам'ятовування здебільшого ще має мимовільний характер, починають розвиватися довільна увага і пам'ять, дитина вже може самостійно поставити собі завдання щось згадати або запам'ятати. Це бажання потрібно заохочувати, навчати малюка запам'ятовування за допомогою ігор та вправ, контролювати правильність засвоєння інформації. Адже незабаром малюк піде до школи, і всі навички, які були закладені в дошкільному віці, стануть базою для його шкільних досягнень.

Темою курсової роботи обрано питання «Процеси пам’яті».
Мета курсового проекту – сформулювати теоретичне уявлення про пам’ять, надати загальну характеристику процесів пам’яті, визначити психологічні дослідження формування пам’яті.
Завдання курсового дослідження:
- опрацювати психологічну літературу;
- скласти план курсової роботи;
- узагальнити отримані знання та сформулювати певні висновки.
Методи дослідження: аналіз, синтез, узагальнення, порівняння, констатуючий та формуючий психолого-педагогічні експерименти, спостереження, бесіда.

 

 
загрузка...