Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Особливості роботи з неуспішними та недисциплінованими учнями
Українські реферати - Психологія
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал, а також оформлення роботи будуть доступні після завантаження реферату (скачати реферат)

Особливості роботи з неуспішними та недисциплінованими учнями

Курсова робота з психології і педагогіки


ЗМІСТ

Вступ
Розділ 1. Молодший шкільний вік: адаптаційні, навчальні, поведінкові  труднощі
1.1. Розвиток спонукальної сфери молодшого школяра
1.2. Психологічні  аспекти поведінкових та навчальних труднощів
Розділ 2. Експериментальне дослідження
2.1. Методологія корекції шкільної дезадаптації
2.2. Формуючий  та констатуючий експерименти
Висновки
Список літератури
Обсяг курсової роботи - 24 сторінки

Для получения услуги выполните следующее:

Отправь SMS с текстом на номер ...
Стоимость SMS - ... с НДС. Текст действителен для 1 SMS.

Отправьте SMS в течение минут секунд
Время отправки SMS вышло! Сгенерировать еще один текст SMS

Для получения услуги необходимо отправить 1 SMS.

Технический провайдер: «СМС Биллинг Украина»
Информ. служба провайдера: с 10:00 до 18:00 в будние дни, тел.: +38-048-771-12-36


Також дивіться:
Курсова робота - Психологічна характеристика невстигаючих учнів
Курсова робота - Психологічна готовність дитини до навчання в школі
Експериментальне дослідження - Діагностика готовності дітей до школи


Анонс курсової роботи

Зважаючи на актуальність даної проблеми темою курсової роботи обрано питання «Особливості роботи з неуспішними та недисциплінованими учнями».
Мета курсової роботи – визначити теоретичні аспекти особливостей роботи з неуспішними та недисциплінованими учнями.
Предмет курсового дослідження - особливості  роботи з неуспішними та недисциплінованими учнями.
Для досягнення поставленої мети необхідно виконати наступні завдання:
- опрацювати наукову та методичну літературу з поставленого питання;
- визначити індивідуально – типологічні особливості молодших школярів;
- з’ясувати основні компоненти розвитку спонукальної сфери молодших школярів;
- сформулювати уявлення про основні симптоми шкільної психологічної дезаптації.


Найчастіше дезадаптація проявляється у так званих ефектах недовантаження чи перевантаження дітей, коли навчання для них, завдяки легкості або складності виконання завдань, втрачає цікавість, а природна інтелектуальна жвавість і потреба в нових враженнях спонукає розгортання  їхньої активності, не пов'язаної зі змістом навчального предмета. Викладач найчастіше сприймає такі прояви активності як артефакт навчання, певну перешкоду в роботі класу, що майже неминуче обертається конфліктом між ним і учнем. Тому раннє виявляння такого роду учнів уже на етапі їхнього вступу до школи, запровадження в навчальний процес елементів диференційованого навчання, розробляння індивідуалізованих програм навчання дітей є важливими завданнями профілактики їхньої шкільної психологічної дезадаптації, запобігання розвиткові важковиховуваності й конфліктності таких учнів.

Основним завданням у роботі психолога з неуспішними та недисципліновами дітьми, з їхніми вчителями й батьками виступає необхідність сприяти успішному соціально-психологічному розвиткові цих дітей, насамперед через формування у них ефективних механізмів соціальної адаптації як засобу саморозвитку особистості.
В умовах масової школи тренінгові заняття мають розглядатися як важлива й неодмінно пов’язана з навчальним процесом форма виявлення й розвитку неуспішних та недисциплінованих  дітей. Обов’язковою умовою адекватного виявлення дітей є регулярне проведення обстеження всіх учнів класу. Така умова ґрунтується на розумінні того, що неуспішність та недисциплінованість, а в цілому «шкільне невстигання» може проявитися в різні періоди навчання у школі.

Наведемо деякі орієнтири психологічного спостереження за дитиною.
Є діти, які готові на все, аби привернути до себе увагу. Вони бешкетують і сперечаються тільки для того, щоб їх помітили, "повиховували". Щоб допомогти такій дитині, треба неодноразово показати їй, що її люблять, нею пишаються саме тоді, коли вона самостійно чимось займається, приділяти їй якнайбільше уваги не тоді, коли вона вимагає цієї уваги. Якщо такої можливості немає, можна спокійно послатися на зайнятість, термінову справу, перенести розмову на інший час тощо, але потім обов'язково поговорити з дитиною, причому з власної ініціативи.

Є діти, чия неслухняність є наслідком затяжної "боротьби за самостійність". Це трапляється тоді, коли дорослі намагаються щохвилини керувати дитиною. Виконати таку безліч вказівок психічно повноцінна дитина не може, і тому вона змушена не реагувати на них. У результаті формується звичка не зважати на вимоги дорослих, чинити по-своєму, тобто впертість, вередливість. Згодом дитина може вдаватися до хитрощів, обману, демонстративної непокори.

Щоб налагодити стосунки з такими дітьми, варто звернути увагу на словесне оформлення звертань до них. Дуже часто батьки або вчителі самі провокують упертість малюка, висловлюючи йому свої вимоги або зауваження в роздратованому імперативному тоні ("Зараз же марш у ліжко!"; "Ти чому не вимив руки?!"). Це одразу передається дитині, і вона так само різко відповідає відмовою. Навіть якщо останнє слово залишиться за дорослим, дитина все одно набуває шкідливого досвіду.

У спілкуванні з "непослухами" цієї групи доречно проводити свою лінію зі спокійною впевненістю, без роздратування та обурення. Доцільно визнати право дитини на власну точку зору, а при можливості навіть у чомусь розділити її. Але в той самий час слід наполегливо підводити дитину до виконання необхідних дій ("Так, погуляти ще хочеться, ми зовсім мало погуляли. Мені теж дуже  шкода, що треба вже йти робити уроки. Але нічого не вдієш. Давай руку!")- В такій ситуації малому нема з ким сперечатися та нікого вмовляти.

Діти, що не відчувають любові до себе, також вирізняються неслухняністю та конфліктністю. Незалежно від міри об'єктивності комплексу "скривдженості" дитина реально відчуває ревнощі, заздрість до інших дітей, бажання образити їх, а також і дорослих, які "всіх люблять, а мене лають". Ця невдоволеність постійно спонукає дитину не підкорятися дорослим, робити саме те, що заборонено. Чим більше ми будемо обурюватися вчинками такого "непослуха", тим більше він буде стверджуватися в позиції "скривдженого". У таких випадках необхідно подолати своє роздратування і спробувати ставитись до дитини виключно уважно, ласкаво, доброзичливо. Жодні інші заходи впливу, включаючи найсуворіші, на таку дитину не діють.

Зрозуміло, в межах одного питання курсової роботи неможливо висвітлити всі соціально-психологічні та особистісні проблеми, характерні для молодшого шкільного віку. Одначе за умови попередження або подолання навіть описаних вище труднощів шкільної адаптації дитини можна уникнути багатьох проблем особистісного розвитку, що починаються в молодшій школі, "розцвітають" у підлітковому віці й часто супроводжують усе подальше життя людини.

 

ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

Методологія корекції шкільної дезадаптації

У випадку, коли по закінченні річного строку навчання дитина демонструє погану пристосованість до школи й це може проявлятися у її низькій успішності, негативному ставленні до класного колективу або вчителя, у небажанні відвідувати навчальний заклад і в підвищеній дратівливості або конфліктності в ньому,  для визначення ступеня й характеру важковиховуваності дитини з метою надання психокорекційних рекомендацій психологові необхідно використовувати спеціальні методи дослідження.
Перспективним уявляється ознайомлення з наступними симптомами дезадаптованості, сформульованими у вигляді запитань опитувальника Белла, адресованого дорослому оточенню таких дітей:

1. Як піклується про свою зовнішність?
2. Як дотримується порядку у власних речах? (Складання одягу тощо).
3. Чи виконує свої обов'язки без нагадування?             
4. Суперечить, чинить опір, погрожує? Кому?
5. Що є причиною норовливості?
6. Чи дражнить братів, сестер або інших дітей? Як? 
7. Як часто бувають конфлікти — сварки або бійки?
8. Чи ревнує до когось? Як?
9. Чи заздрить комусь? Бере чужі іграшки, інші речі?
10. Чи кимсь командує? Прагне головувати?
11. Чи відмовляється комусь підкорятися?
12. Чи вигадує про себе неправдиві історії?
13. Не визнає власних проступків?
14. Бреше? Коли і як?
15. Чи намагається когось обдурити? Як і кого?
16. Занадто псує власні речі: іграшки, одяг?
17. Псує чужі речі?
18. Здійснює крадіжки? Чого?
19. Як використовує крадені речі?
20. Чи не бродяжить? У яких обставинах?
21. Прогулює заняття? Не ходить до школи? У яких обставинах?
22. Чим привертає увагу навколишніх? Яким способом?
23. Чи є якісь погані сексуальні звички або проступки?
24. Чи ухиляється від складних завдань? У яких обставинах?
25. Чи легко відступає у разі невдачі?
26. Як часто звалює вину, посилаючись на що-небудь?
27. Чи жаліється або звинувачує інших у власній невдачі?
28. Чи є почуття обов'язку?
29. Чи є здатність розвивати зусилля і стійко підтримувати їх?
30. Чи є якісь інші дефекти поведінки або зовнішності (надмірна вага, окуляри, кульгавість тощо).

Кожний з виділених симптомів окремо або в сукупності за певних соціальних обставин може виступати пусковим механізмом розвитку шкільної психологічної дезадаптації. А тому констатація їх й врахування у психолого-педагогічній роботі повинно стати предметом особливої уваги як психолога, так і педагогів.

Формуючий  та констатуючий експерименти

Для визначення рівня дезадаптації, візьмемо методику наведену нижче та проведемо її на двох дітках 2-го класу. Дітей вибрали, виходячи з різного темпераменту. Одна дитина – Даша Коломієць – схильна до шкільної дезадаптації, інші – Михайлов Саша – більш спокійний.
Після вступу-мотивації учням пропонується позначити власну згоду або незгоду з кожним твердженням, обравши одну з трьох відповідей:
- “Рішуче так”, можна писати – “Р. так” – 10 балів;
- “Так” – 7 балів;
- “Ні” – 5 балів;
- “Рішуче ні”, можна писати “Р. ні” – 3 бали.

(Таблиця  2.1)

Результати дослідження зобразимо графічно рис. 2.2

(Рис. 2.2) Результати дослідження

З проведеного досліду можна зробити висновок, що Саші необхідно неодноразово показувати йому, що його люблять, ним пишаються саме тоді, коли він самостійно чимось займається, приділяти йому якнайбільше уваги не тоді, коли він вимагає цієї уваги. Якщо такої можливості немає, можна спокійно послатися на зайнятість, термінову справу, перенести розмову на інший час тощо, але потім обов'язково поговорити з нею, причому з власної ініціативи.
З Дашею необхідно  тренувати нові для неї вміння у процесі ігор, де вона може виховувати  уважність, витривалість, зібраність (не промовив забороненого слова або звуку, не зробив забороненого руху, коли дуже хотілося, помітила і запам'ятала більше предметів або фігур тощо). Коли спроби зосередити свою увагу стануть привабливими для неї, вона скоріше розів'є свою довільність, ніж в умовах постійного психологічного стресу.

 

 
загрузка...