Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Виникнення та лікування тіків у дітей дошкільного віку
Українські реферати - Психологія
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал, а також оформлення роботи будуть доступні після завантаження реферату (скачати реферат)

Виникнення та лікування тіків у дітей дошкільного віку

Курсова робота з психології і педагогіки «Попередження та виправлення синдрому психічної нестабільності у дітей дошкільного віку»

ЗМІСТ

Вступ
Розділ І. Попередження та виправлення синдрому психомоторної нестабільності у дітей дошкільного віку
1.1.    Виникнення та коригування страхів
1.2.    Походження та усунення енурезу
1.3.    Походження та усунення енкопрезу
1.4.    Виникнення та усунення заїкання
1.5.    Виникнення та лікування тіків
Розділ ІІ. Практична частина. Експериментальне дослідження - визначення рівня і коригування страху у дітей дошкільного віку
2.1.    Проведення та аналіз констатуючого експерименту
2.2.    Проведення та аналіз формуючого експерименту
2.3.    Аналіз результатів
Висновки
Список використаної літератури
Додатки
Обсяг курсової роботи - 44 сторінки

Для получения услуги выполните следующее:

Отправь SMS с текстом на номер ...
Стоимость SMS - ... с НДС. Текст действителен для 1 SMS.

Отправьте SMS в течение минут секунд
Время отправки SMS вышло! Сгенерировать еще один текст SMS

Для получения услуги необходимо отправить 1 SMS.

Технический провайдер: «СМС Биллинг Украина»
Информ. служба провайдера: с 10:00 до 18:00 в будние дни, тел.: +38-048-771-12-36(Скорочений текст роботи для ознайомлення)

Тіки — це мимовільні сіпання м'язів особи (мигання, морщення лоба, шмигання носом, розкриття рота, сіпання губ, щок і т. д.), що часто повторюються, м'язів артикуляцій і дихальних (звуки типу «кх», поперхувания, покашлювання, попискування, важкі зітхання, переривиста, така, що нагадує заїкання мова і т. д). Мимовільні скорочення інших м'язів, головним чином шиї і тулуби, більш виражені по амплітуді і менш часті, на зразок трясіння головою, здригання тілом, сіпання кінцівок і так далі позначаються як гіперкінези [8, с. 73].

Нерідко тіки і гіперкінези розцінюються дорослими як гримаси, нарочите кривляння. Тому вони намагаються безперервними зауваженнями, заборонами або покараннями усунути їх. Але якщо дитина і може на деякий час затримати тіки (або гіперкінези), то потім вони поновлюються з більшою силою. Причому свідома затримка тіків далеко не байдужа і обертається різким наростанням внутрішньої напруги, що виявляється головними болями, дратівливістю і агресивністю.

Вся річ у тому, що тіки є кінцевою ланкою складного хворобливого процесу. Важлива роль в нім належить спадковій передачі підвищеній нервово-м'язовій збудливості і зайвій різкості рухів (імпульсній) з боку отця, у якого, як правило, теж були тіки в дитинстві. Можна навіть сказати, що тіки по своїй передачі — це суто «чоловічий» тип патології, хоча вони можуть з'явитися і у дівчаток, особливо у тих, хто є схожим на батьків. Часто до того ж ці дівчатка значно більші і вищі за однолітків, тобто у них спостерігається фізичний розвиток, що випереджає вік, при одночасно недостатній координації рухів, загальної незручності і скутості. Ці дівчатка можуть володіти як флегматичними, так і холеричними рисами темпераменту. У останньому випадку вагою і зростанням вони не відрізняються від однолітків.

Частіше, чим у дівчаток, тіки спостерігаються у хлопчиків, в першу чергу при холеричних рисах темпераменту, а також у тих, хто відстає по зростанню і фізичному розвитку від однолітків. Не дивлячись на рухливість, у цих хлопчиків виявляється також недостатня координація рухів.

Іншим чинником, безпосередньо сприяючим появі тіків, буде внутрішня напруга або збудливість, які накопичуються поволі, зсередини і через низку обставин не можуть бути виражені зовні, тобто відреаговані. Джерела внутрішньої, хворобливо загостреної напруги різноманітні і відносяться до органічно ушкоджувальних мозок чинників (асфіксія в пологах, запалення, струс), невропатії і неврозів. Часто ці джерела поєднуються між собою, і виділення провідній ролі одного з них проводиться на підставі ряду обмежувальних ознак.

Тіки, або, точніше, тікоїдні гіперкінези, що виникають на ґрунті резидуальної церебральної органічної недостатності, відрізняються наполегливою течією, мало залежною від дій зовнішніх, ситуативних або психологічних чинників. Понад усе помітний зв'язок тіків з органічно продукованим, тобто безпричинним, збудженням, особливо у гіперактивних, психічно і рухових збуджених і нерідко розгальмованих дітей.

Тіки на ґрунті невропатії менш стійкі, залежать від дії кліматичних, погодних чинників, зокрема духоти, жари, зміни барометричного тиску; посилюються в ситуації підвищеного звукового фону, яскравого світла, мигтіння перед очима (особливо при прогляданні телепередач). Характерний і наростання тіків при стомленні, що говорить про невитривалість, ослаблений організм. Зазвичай це має місце після тривало або часто протікаючих соматичних і інфекційних захворювань, що свідчить про недостатньо надійних захисних силах організму.

Тіки, що виникають при неврозах, більшою мірою обумовлені дією психологічних чинників, і в першу чергу неспокоєм. Сприяють тікам всілякі хвилювання, пов'язані з незвичною ситуацією спілкування, очікування чого-небудь, переляком або внутрішніми суперечностями і конфліктом. Але це не означає, що тіки при неврозах носять виключно функціональний характер, оскільки психогенний чинник може приводити і до посилення лежачих в основі тіків церебрально-органічною, або конституціонально-невропатичною, недостатності.

Якщо тіки при органічних порушеннях, як вже наголошувалося, обумовлені перезбудженням, при невропатії — перевтомою, то тіки при неврозах пов'язані перш за все з неспокоєм, тривогою і страхом, а потім вже з перевтомою і збудженням. Це підтверджує динаміка психічного стану при неврозах у зв'язку з психологічною дією на тіки. Їх зменшення або тимчасове припинення під впливом навіювання або гіпнозу супроводжується збільшенням збудливості, а також наростанням рухової активності. Це указує на те, що тіки є додатковою, хоча і патологічною формою психомоторної розрядки, відреагування внутрішньої напруги, що накопичилася і хворобливо переробленого.

Крім емоційної чутливості і ранимої, діти, що схильні до тіків, відрізняються від однолітків внутрішнім характером переробки емоцій — імпресивною. Володіючи до того ж високою вразливістю і розвиненою довготривалою пам'яттю, вони не розкривають перед оточуючими свої переживання, не діляться ними, і лише близькі можуть здогадатися, що твориться в їх душі. Не виявляють вони і високу товариськість, обмежуючись вузьким колом контактів і звичними, вже налагодженими відносинами. Властива їм і підвищена самолюбність, відчуття власної гідності, підкреслена чутливість до похвали і осуду, оцінок і відношення до них інших людей.

Ці діти, наполегливі і наполегливі в здійсненні поставленої мети і часто розцінюються оточуючими як уперті, горді і незговірливі. В той же час вони схильні до різких дій і не можуть довго що-небудь терпіти, в очікуванні завжди схвильовані, не знаходять собі місця і заспокоюються тільки при якому-небудь занятті. Подібна імпульсивність і нетерплячість — віддзеркалення їх холеричного темпераменту, особливо у хлопчиків. У якійсь мірі неспокій, що переростає в тривожність, - це вираз емоційних проблем розвитку і конфліктів в сім'ї.

Частим джерелом тривожності в старшому дошкільному віці є страх смерті, підкреслений різного роду погрозами для життя: нещасними випадками, операціями і хворобами. Інша причина тривожності полягає в мимовільній передачі (індукції) хвилювань з боку батьків і особливо бабусь і дідусів, що не терплять невідомості, очікування, украй неспокійних і передбачливих, прагнучих у всьому опікати дітей, регламентувати їх спосіб життя, контролювати активність і вираз відчуттів і оберігати від уявних небезпек. Тоді тривожність — слідство того, що дитина не може бути самою собою.

Загальним для батьків, діти яких схильні до тіків, буде і комплекс гіперсоціалізованих рис вдачі: підвищена принциповість, утрируване відчуття обов'язковості, не завжди виправдана наполегливість і завзятість в відстоюванні своєї думки у поєднанні з безкомпромісністю і зайвою категоричністю думок. Подібний тип характеру щонайближче підходить до описаного в психологічній літературі характеру людей типу «А»: підкреслено честолюбних і активних, таких, що ставлять основною задачею кар'єру, визнання і положення в суспільстві, відчувають хронічний дефіцит часу і недостатньо приділяють увагу своїм емоційним проблемам. Вони, випробовуючи сильний натиск бажань і прагнень, знаходяться в стані постійної внутрішньої напруги і поспіху, не можуть розслабитися і зазвичай розплачуються за це головними болями і серцево-судинною патологією.

До того ж їх відношення до дітей відрізняється деякою формальністю, великою кількістю моралей за відсутності живих і безпосередніх контактів. Прагнення якомога раніше сформувати у дітей соціальні навики, односторонньо підвищити інтелектуальний рівень обертається позбавленням їх спонтанних ігор і емоцій, самостійного проведення часу і необхідного спілкування з однолітками, а також розвитком тривожних побоювань не встигнути і зробити що-небудь не так.

У поєднанні з недоліком рухів, частими обмеженнями і заборонами подібне відношення батьків сприяє виникненню нестерпної внутрішньої напруги як вибухонебезпечній суміші неспокою і збудливості. Іскрою, що запалює цю психічну суміш, може бути будь-якій додатковий психо-травмуючий і соматично послаблюючий чинник. Хворобливе перенапруження і збудження емоційно регулюючих, а потім і моторних, ще недостатньо функціональних зон мозку, що окріпнули, розповсюджується по рефлекторних шляхах на м'язи, як місце найменшого опору, і виявляється у вигляді їх мимовільних сіпань — тіків. Іншими словами, тіки при неврозах — це психомоторні розряди внутрішнього, головним чином психологічно мотивованого, напруга.

У всіх випадках діти з тіками не тільки не можуть чекати, але і багато що роблять заздалегідь, як би передбачаючи неприємний для них розвиток подій, невдачі і помилки, украй важко переносять зіткнення з труднощами і перешкодами на своєму шляху. Значною мірою це наслідок суперечливого розвитку їх особи, наявність в ній контрастних, важкопоєднанних сторін: емоційності і не по-дитячому розвиненої раціоналізації відчуттів і бажань; імпресивного виразу відчуттів і холеричного темпераменту; вираженої самолюбності, відчуття «я», натиску відчуттів і бажань і відсутності упевненості в собі, схильності до неспокою.

Тіки - вельми непросте явище і боротися з ними прямо практично неможливо. Спочатку потрібно визначити початковий, нерідко прихований невротичною і іншою патологією темперамент дитини, потім знайти джерела його нервовості, на ґрунті якої виникають тіки, і лікувати її всіма доступними способами. Якщо ми маємо справу з тіками на ґрунті органічних порушень або невропатії, то велику роль тут слід відвести медикаментозному і загальнозміцнюючому лікуванню. Якщо мова йде про тіки при неврозах, лікувати потрібно невроз і використовувати для цього головним чином медико-педагогічну і психотерапевтичну дію. Необхідно і проводити з батьками відповідну роз'яснювальну роботу з метою зміни їх неправильного сприйняття тіків як розбещеності, балощів або упертості і по можливості корекції їх надмірно напружених, а нерідко і конфліктних відносин з дітьми.

Вихователеві слід пам'ятати і про вірогідність психологічного зараження тіками в результаті мимовільного наслідування у деяких вразливих дітей. Відбувається це тільки в процесі безпосереднього спілкування і за умови відомого авторитету дитини з тіками серед однолітків. Індуковані тіки легко знімаються навіюванням, але робити це потрібно обережно, пам'ятаючи про можливість подальшого, підвищення збудливості. Щоб цього не відбулося, необхідно всім дітям з тіками надати додаткові можливості для емоційної і фізичної розрядки, грати з ними в рухомі, експресивно насичені ігри. М'яч, скакалка, біг, стрибки, подолання перешкод, лазіння і так далі допомагають не менше, а то і більш за інші види надання допомоги дітям з тіками. Ті ж рекомендації можна дати і батькам в плані розвитку у дітей не тільки активності, але і спритності, і координації рухів. Не потрібно боятися тимчасового збудження дітей при грі і навіть посилення тіків, як вважають деякі батьки. При іграх, що регулярно проводяться, і заняттях фізичною культурою збудливість поступово знижується і у міру зміцнення дитини зникають і тіки.

Дивіться далі - Визначення рівня і коригування страху у дітей дошкільного віку

 

 
загрузка...