Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Рекламна діяльність підприємства. Засади рекламної діяльності
Українські реферати - Реклама
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал, а також оформлення роботи будуть доступні після завантаження реферату (скачати реферат).

Рекламна діяльність підприємства. Засади рекламної діяльності

ЗМІСТ

Вступ
1. Науково-теоретичні засади рекламної діяльності підприємств
2. Техніко-економічна характеристика підприємства “Партнер”
3. Рекомендований бюджет витрат на рекламу підприємства “Партнер”
3.1. Обґрунтування методів збору емпіричних даних
3.2. Категорії аналізу
3.3. План дослідження
Висновки
Список використаної літератури

Також дивіться:
Курсова робота - Інтегровані маркетингові комунікації: роль і значення реклами
Курсова робота - Рекламна діяльність підприємства

ВСТУП

Головне місце у сфері рекламної діяльності належить маркетингу. Більше того, розгляд реклами у системі маркетингових комунікацій і дозволяє з’єднати науковість та прагматичність у рекламній діяльності. Особливе значення на сучасному етапі має концепція інтегрованих маркетингових комунікацій, котра підтвердила своє ефективність на практиці цивілізованого підприємництва...

1. Науково-теоретичні засади рекламної діяльності підприємств

Закон “Про рекламу “ регулює правові відносини, які виникають у процесі створення та розповсюдження реклами. Дія цього закону не поширюється на правовідносини, зв’язані з інформацією про соціальні події, діяльність політичних партій, релігійних і громадських організацій, призначеної для їхньої підтримки.
Реклама розповсюджується через пресу, поштою, по телебаченню, на місці продажу, у транспортних засобах, а також встановлюється на вулицях, на спеціальних конструкціях та з допомогою нових технічних засобів (факс, телекс, модемний зв'язок).
Пресовою рекламою називають усі рекламні звернення, які створюються поліграфічним способом. Менеджер пресової реклами мусить бути обізнаним з усіма тонкощами друкарської та рекламно-видавничої справи, обов'язковим є художній смак, журналістський «нюх», знання рейтингу періодичних видань, оцінки їх різними споживачами та в різних регіонах.
Поштова реклама, як уже було сказано, — це один з найефективніших видів реклами, суть якої полягає в тім, що на адресу фірми або приватної особи надсилаються рекламні матеріали у визначений час і у визначеній кількості.
Аудіовізуальна та кінореклама — це реклама на відео- або кіноплівці. Менеджер з аудіо- та кінореклами наймає на роботу авторів сценарію (авторів ідей, діалогів, трюків, слоганів), режисерів, операторів, звукооператорів, художників, монтажерів, відеоінженерів; директора знімальної групи або організатора виробництва, а також потрібний акторський колектив. Зрозуміло, що такий менеджер повинен мати спеціальну освіту в галузі кіно- або телевиробництва.
Аудіореклама — це реклама через радіостанції та місцеві канали зв'язку, що діють у великих торгових центрах, кінотеатрах, на транспорті" тощо. Відповідно до психологічних основ сприймання інформації «на слух» закони радіореклами мають свою специфіку. Текст реклами викладається в такій послідовності: що, як і аж потім — де. Якщо рекламу подано у вигляді скетчу, сценки, пісні тощо, головним «героєм» має бути товар, а не ситуація чи музика.
Технологічний процес створення рекламного звернення на радіо складається з таких етапів: перший — проведення дослідження ринку та визначення «свого» сегмента ринку; другий — визначення часу передачі та її тривалості; третій — вивчення графіка передач різних редакцій, каналів та програм, вартості хвилини звучання; четвертий — визначення ідеї рекламного звернення; п'ятий — вибір потрібної редакції, каналу, програми та чітке зрозуміння їхніх вимог; шостий — написання тексту рекламного звернення; сьомий — затвердження рекламодавцем тексту рекламного звернення; восьмий — затвердження виконавців; дев'ятий — попередній запис підготовленої радіореклами та його прослуховування; десятий — тиражування рекламного радіозвернення. Готуючи аудіорекламу, менеджер обов'язково мусить ураховувати, що кожна група радіослухачів має «свої» передачі та свій час прослуховування. Рекламісту треба ефективно його використати.
Про переваги реклами на місці продажу ми вже достатньо говорили раніше. Додамо ще кілька слів про технічні засоби такої реклами: телевітрини, електронні табло, демонстраційні стенди, гігантські етикетки, світлові табло, транспаранти, оформлення фронтонів магазинів, різноманітні схеми тощо. Обладнання має спростити фізичний контакт між товаром і клієнтом та примусити останнього взяти товар у руки.
До зовнішньої реклами належить будь-яка реклама, що вміщується на окремих спеціальних конструкціях, щитах, екранах, розміщених просто на вулицях, на фасадах будинків та споруд. Порядок розміщення зовнішньої реклами встановлюється відповідними місцевими органами влади в межах їхньої компетенції (без втручання у форму та зміст рекламного звернення). Згоду на розміщення зовнішньої реклами на будинках та спорудах додатково дають їхні власники або вповноважені ними особи. Але інформація (вивіска) про особу (фірму), розміщена на фасаді біля входу (в'їзду) до споруди, в якій ця особа (фірма) займає приміщення, так само, як і рекламна інформація у вітрині магазину, не потребують дозволу місцевого органу влади.
Розміщуючи зовнішню рекламу на опорах вуличного освітлення та над проїжджою частиною вулиць і доріг, слід обов'язково дотримуватись вимог техніки безпеки, забезпечити нормальну видимість дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів, зупинок транспорту загального користування. Забороняється будь-яка імітація дорожніх і вказівних знаків.
Розміщення зовнішньої реклами в межах охоронних зон пам'яток історії та культури, об'єктів природно-заповідного фонду можливе тільки з дозволу відповідних міністерств (відомств) або місцевих органів влади. На транспортних засобах, автомобільних шляхах сполучення загального користування і залізницях (включаючи смугу відведення), у метрополітені рекламу можна розміщувати лише за згодою відповідних відомств (власників) та з дотриманням усіх вимог безпеки і правил руху.
Характер емоційного впливу. За цією ознакою рекламу поділяють на раціональну та емоційну.
Раціональна, або предметна, реклама інформує, звертається до розуму потенційного покупця, наводить аргументи, щоб переконати його. На підтвердження своїх доказів рекламодавець може використати малюнки, креслення, схеми, фотознімки тощо.
Емоційна, або асоціативна, реклама звертається до почуттів, емоцій, підсвідомості. Основними засобами переконання тут є художні — малюнки, відеозображення, звуки. Логіка тексту, як правило, відіграє допоміжну роль,
Рекламні звернення рідко бувають суто раціональними чи суто емоційними. Звичайно в них комбінуються обидва види впливу.
За способом передачі реклама поділяється на «жорстку» та «м'яку».
«Жорстка» реклама дуже близька до засобів стимулювання збуту та дуже часто їх супроводжує. Така реклама має обмежену мету — збільшити обсяг продажу. Тому вона, як правило, кричуща, прямолінійна, без полутонів, розрахована на миттєвий зовнішній ефект.
«М'яка» реклама має на меті не тільки проінформувати про товар та Його марку, а й створити навколо цього товару доброзичливу атмосферу, оточити його певним ореолом. Найчастіше це емоційна реклама, яка грає на символіці, глибинних душевних мотивах, людських почуттях, її дієвість виявляється не миттєво, а через певний час, оскільки вона поступово змінює ставлення потенційного покупця до якогось товару чи торгової марки, створюючи в нього внутрішню готовність до покупки.
Характер взаємодії. Ця ознака допомагає визначити своєрідну позицію рекламодавця в рекламній кампанії. За характером взаємодії рекламу поділяють на позиційну, масованої дії, стимулюючу, порівняльну та імітуючу.
Позиційна реклама презентує свій товар як безальтернативну відповідь на запит потенційного споживача. Ця реклама допомагає просунути товар на ринок із сильною конкуренцією. Якщо об'єктивні характеристики багатьох товарів є однаковими, позиціювання ґрунтуватиметься не на утилітарній, а на символічній або суто психологічній його вартості, коли продавець наголошуватиме на соціальній значущості або «престижності» свого товару на відміну від інших, подібних до нього. Однак тут треба бути дуже уважним і обережним, оскільки конкуренти постійно намагатимуться спростувати ваші докази.
Реклама масованої дії має на меті позбутися конкурентів. Така реклама не дбає про психологічні тонкощі, бо її головний засіб — нав'язлива повсюдність. Ефективність такої реклами вимірюється такими показниками, як ступінь охоплення покупців, частота повторення, а відтак — кількість повторних покупок. Реклама такого типу не намагається бути оригінальною або винахідливою, її завдання найчастіше полягає в утриманні частки ринку, яку вже зайняв рекламодавець, а цього можна домогтися, лише вклавши великі кошти та галасуючи без упину. Втім, про це ми вже говорили.
Стимулююча реклама використовується, коли рекламодавець має справу з дуже сильною конкуренцією. Реклама в такому разі має інформувати про розпродаж, який незабаром відбудеться, або який уже відбувається, а також про всі заходи для стимулювання збуту, маючи на меті зацікавити потенційних покупців, породити в них бажання дослідити товар, а паралельно — примусити торгову мережу вжити додаткових зусиль до просування та продажу товарів, сприяти комерційній діяльності в період спадання попиту. Така реклама одночасно стимулює та інформує про стимули.
Порівняльна реклама звичайно проходить під девізом: «Ми кращі за інших або за такого-то». Нею широко користуються у США, Канаді, Франції, Австралії. Така реклама часто балансує на межі дозволеного законом, але її прихильники висувають на захист порівняльної реклами такі докази;
1. Порівняльна реклама забезпечує більш повне і об'єктивне інформування споживачів.
2. Порівняльна реклама сприяє розвитку конкуренції, бо дає змогу малим фірмам порівнювати свої товари з виробами провідних фірм галузі.
3. Порівняльна реклама дає великий простір вигадці, винахідливості, гумору, що може стати вирішальним для забезпечення успіху рекламної кампанії.
Імітуюча реклама використовується тоді, коли деякі товари не відрізняються від подібних до них, є дуже ординарними. Тому рекламодавцеві треба постійно тиснути на споживача, щоб примусити його хоча б один раз купити товар, що рекламується. Цій рекламі властиві простота та одноманітність: ті самі засоби інформації, ті самі носії, та сама рекламна мова.
За цією ознакою рекламу поділяють на рекламу продукту, рекламу фірми та спільну.
Предметом рекламування є майже завжди продукт (виріб, послуга, ідея).
Зарубіжна література розрізняє вироби за довговічністю: вироби тривалого користування (матеріальні цінності, що витримують багаторазове використання) та вироби короткострокового використання (матеріальні цінності, що повністю споживаються за один або кілька циклів використання).
Послугами називають об'єкти продажу у вигляді нематеріальних цінностей: дій та вигод, які задовольняють певні потреби. Послуги класифікують за такими ознаками:
1. Характер послуги (промислова, споживча, громадська).
2. Присутність клієнта (обов'язкова чи ні).
3. Мотиви придбання послуги клієнтом (особисті чи ділові).
4. Способи використання послуг (комерційні чи некомерційні).
5. Форма обслуговування (обслуговування окремих осіб чи організацій, фірм, підприємств).
За призначенням розрізняють товари широкого вжитку та товари промислового призначення. У свою чергу, товари широкого вжитку поділяються на підставі поведінки покупців на:
1. Товари повсякденного попиту (товари, які споживач купує часто, без вагань і з мінімальними зусиллями для їх порівняння між собою; вони бувають постійного попиту, імпульсивної покупки, для екстремальних випадків).
2. Товари попереднього вибору (товари, які споживач у процесі вибору та купівлі, як правило, порівнює між собою за показниками якості, ціни, зовнішнього оформлення тощо, причому вони можуть бути подібні один до одного або різні).
3. Товари особливого попиту (товари з унікальними характеристиками чи окремі марочні товари, заради придбання яких значна кількість покупців готова витратити додаткові зусилля як фізичні, так і матеріальні).
4. Товари пасивного попиту (товари, про які покупець не знає або коли й знає, то заздалегідь не планує їх купівлі).
Класифікація товарів промислового призначення передбачає їх умовний розподіл на:
1. Матеріали та деталі, тобто товари, що повністю споживаються для виготовлення виробів рекламодавця.
2. Капітальне майно (товари, вартість яких частково переноситься на готовий виріб рекламодавця і які існують у вигляді стаціонарних споруд та допоміжного устаткування).
3. Допоміжні матеріали (об'єкти, вартість яких не переноситься навіть частково на готовий виріб і які Існують у вигляді матеріалів для технічного обслуговування та ремонту, а також ділові, технічні та консультативні послуги).
Крім того, товари та послуги класифікуються за галузевими ознаками (будівельні, сільськогосподарські, електронні, юридичні, медичні тощо).
Реклама фірми має створювати, підтримувати й збільшувати популярність фірми та її товару. Відтак будь-яке вдосконалення товару, марки, самої фірми потребує оновлення рекламних логотипів, яке провадиться за результатами рекламного дослідження ринку, стилю життя цільової аудиторії, її вимог до оновлення асортименту товарів і послуг, що пропонує рекламодавець.
Рекламу фірми часто називають престижною рекламою, оскільки вона сприяє не стільки збільшенню продажу її продукції, скільки популяризації самої фірми (організації, установи, навіть країни) та її діяльності, що має позитивним наслідком зростання національної економіки, загального добробуту, збереження довкілля, забезпечення зайнятості населення, розвиток фундаментальних чи прикладних досліджень тощо.
Отже, цілями престижної реклами можуть бути як комерційні (наприклад, реклама консультативних, дослідних, проектних організацій, банків, страхових компаній тощо), так і некомерційні:
1) захист іміджу фірми (організації, установи) в очах суспільства; такою рекламою, як правило, користуються фірми, діяльність яких є з погляду громадськості неморальною (наприклад, торгівля зброєю), або підприємства, які швидко збагатіли, або підприємства, діяльність яких загрожує довкіллю, тощо.
2) створення та підтримка іміджу фірми в очах партнерів і власного персоналу.
Спільна реклама подається від імені групи спеціалістів якоїсь галузі виробництва з ініціативи групи виробників або посередників, чи виробників та посередників. Така реклама дає змогу знизити витрати на рекламування, а тим самим і ціну на товари. Вона ґрунтовніша, уможливлює покупцеві всебічне вивчення переваг одного продукту та недоліків іншого. Дуже часто така реклама нагадує інструкцію з користування тим чи іншим товаром.
Суб'єкт рекламування. Ця ознака дає змогу поділити рекламну аудиторію на значну кількість цільових груп, щоб краще вивчити та максимально задовольнити їхні потреби.
Цілі рекламування. За цією ознакою реклама поділяють на інформативну, умовляючу, нагадуючу та інформаційну (рубричну).
Інформативна реклама — це розповідь про новинку або нове використання відомого товару, інформування про зміни в цінах, пояснення принципів дії товару, опис послуг, що надаються, спростування неправильних уявлень про товар чи імідж фірми.
Умовляюча реклама має на меті стимулювати покупця перейти на купівлю товару фірми-рекламодавця, причому негайно. Як правило, в її основу покладено точний аналіз попиту І ринкових цін на аналогічні товари.
Мета нагадуючої реклами цілком відповідає її назві. Вона має підтримувати в пам'яті споживачів інформацію про те, що такий товар існує, про його характеристики й особливості, нагадувати, де його можна придбати, а також сповіщати про післяпродажний сервіс.
Інформаційна (рубрична) реклама — це звичайна інформація про розпродаж товарів за зниженими цінами.
Інтенсивність реклами. За цією ознакою розрізняють рекламу низької, середньої та високої інтенсивності. За низькоінтенсивної реклами користуються від часу до часу якимось одним каналом інформації, за середньоінтенсивної — теж від часу до часу, але вже кількома каналами, за високоінтенсивної — постійно використовується багато каналів передачі інформації.
Тип рекламодавців. Класифікація за цією ознакою виокремлює рекламу безпосередніх виробників товарів (виробів, послуг та ідей), рекламних агенцій, торгових посередників, органів місцевого самоврядування, державних органів, приватних осіб.
Особливості класифікації рекламодавців та рекламних агенцій розглядатимуться у відповідних розділах. Що ж до реклами посередників, то останні в процесі маркетингових комунікацій відіграють подвійну роль. Вони можуть бути або своєрідними споживачами (дистриб'ютори, які спочатку купують, а вже потім реалізують товари), або тільки посередниками (інші учасники каналів розподілу, крім дистриб'юторів). У зв'язку з цим серед них є і рекламодавці і «споживачі» реклами. Крім того, щоб скоротити витрати на такий коштовний напрям підприємницької діяльності, яким є рекламування, дуже часто виробник і посередник проводять спільну рекламну кампанію.
Основну частину реклами посередників становить реклама на місці продажу, яка є надзвичайно ефективним засобом комерційного інформування споживача.
За цілями рекламування реклама на місці продажу буває інформативною, власне рекламуючою та стимулюючою. Про останні два види її ми вже говорили. Інформативна реклама на місці продажу — це реклама, яка організує простір торговельного залу, інформує відвідувачів про розміщення різних відділів у магазині, правила торгівлі тощо. Вона є постійно наявною в кожному торговельному закладі.
Форма використання носіїв реклами товару. За цією ознакою реклама поділяється на:
1. Звичайні рекламні об'яви, що мають сухий, інформативний, діловий характер і розповідають про атрибути товару взагалі та Його деякі характеристики зокрема. Це дає іноді можливість приховати комерційні наміри та надати рекламі деякої офіційності та більшої переконливості.
1. Рекламу з використанням відгуків «знаменитостей», що ніби переносить імідж «знаменитості» на імідж фірми.
3. Рекламу, яка використовує свідчення пересічних споживачів на користь товару, що робить його привабливішим в очах таких самих пересічних громадян.
4. Рекламу, яка використовує оточення, що породжує мимовільну симпатію, наприклад дітей, рослини, тварин. Ця реклама належить до так званої емоційної реклами.
Стосовно носіїв рекламні звернення поділяються на:
рекламні об'яви в газетах;
рекламні оголошення на радіо:
рекламні об'яви на телебаченні;
рекламні проспекти;
презентаційні книги;
каталоги;
бланки замовлень;
купони для замовлень;
рекламні листки;
анкети;
магнітофонні записи;
відеозаписи тощо.
У цілому всю рекламу як таку поділяють на групи за такими ознаками:
• форма рекламного звернення (друкована, аудіо, видавнича, відео);
• територіальне охоплення (місцева, регіональна, державна, міждержавна);
• частота пред'явлення (щодоби, один раз на тиждень тощо);
• вплив (сильний, нормальний, слабкий);
• колір (кольорова, чорно-біла);
• макет (слоган, текст, слоган + текст, слоган + текст + ілюстрації, текст + ілюстрації, слоган + ілюстрації).
Пов'язати всі основні показники допомагає використання як бази життєвого циклу товару.

2. Техніко – економічна характеристика діяльності підприємства “Партнер”

ПП “Партнер” - мале приватне підприємство.
Правовий статус підприємства – юридична особа, з одним засновником.
Підприємство засновано у 2002 році, якщо розглядати основні етапи розвитку фірми сказати складно , так як два роки праці на ринку(вже начищеному сегменті ринку) дуже складно, тому зауважимо лише ступінь диверсифікації - на даний момент часу підприємство займається виготовленням меблі та продажу меблевої фурнітури для населення, надає послуги по ремонту меблів на дому.
Підприємство засновано однією особою, тому капітал є одноосібний та контролюється однією особою, а саме засновником. На даний момент часу підприємство не має дочірніх підприємств та філій.
Чисельність робочих складає 5 чоловік разом із засновником, котрий працює на цьому підприємстві директором. Якщо розглядати рівень застереження від знищення іншою фірмою та можливі наслідки необхідно зауважити, що підприємство проводить достатньо професійні маркетингові дослідження для попередження негативних наслідків у своїй діяльності.
Коротко розглянемо фінансове положення підприємства.
Активи підприємства складає 28 тис. грн.
На даний момент часу опрацьовується можливість отримання кредиту на 2 роки під 18 % річних, що надасть можливість застосувати науково – технічні можливості на підприємстві, що підвищить рентабельність виробництва на 17 %.
Що стосується ліквідності та заборгованості, тут питання вирішується двобічним аспектом. А саме, як позитивний елемент можна зауважити відсутність заборгованості, тобто платоспроможність підприємства дорівнює постійній нормі, тобто усі грошові зобов’язання підприємство дотримується достатньо чітко
Розглянемо фінансові показники фірми “Партнер” у співвідношенні із минулим роком (таблиця 2).

Таблиця 1.
Фінансові показники фірми “Партнер”

3. Рекомендований бюджет витрат на рекламу підприємства “Партнер”

Підприємство “Партнер” у 2 кварталі 2005 році вирішило провести рекламну компанію з рекламним агентством “Приватна газета”.

3.1. Обґрунтування методів збору емпіричних даних

Підрахувати економічну ефективність окремих рекламних чи заходів компанії у цілому можна лише побічно через безліч ринкових факторів, що непіддаються обліку. Неможливо, наприклад, провести грань між ефективністю реклами і результатами контактів споживачів з іншими людьми, а також особливостей сезонних чи продажів випадково виниклих обставин, таких, наприклад, як зміна чи ціна руйнування конкурента. Відносна економічна оцінка ефективності реклами зводиться до порівняння 1) обсягів чи реалізації отриманих доходів до і після рекламної кампанії і 2) співвіднесенням отриманих доходів з асигнуваннями на рекламу.
Так само відповідь на питання про ефективність реклами комерційних компаній зважується за допомогою досліджень. Вони включають опитування найбільш типових представників рекламної аудиторії. Зокрема, доцільно з'ясувати, що саме вони знають про нашу фірму, у чому бачать переваги і вигоди від покупки, як вони довідалися про існування фірми, який образ склався в них, як вони розуміють рекламу, що їм у ній подобається, що не подобається і що, на їхню думку, випливає в ній змінити, доповнити.
Хід рекламного процесу можна контролювати практично на кожнім його етапі, з огляду на непрямі ознаки чи благополуччя труднощів, що з'явилися. Наприклад, має сенс звернути особливу увагу на думки персоналу, чи покупців клієнтів про рекламу і її результати, стежити за числом запитів на постачання чи товару запитами на додаткову інформацію, аналізувати причини їхнього виникнення і роль у цьому реклами.
Таким чином для дослідження ефективності реклами я вважаю необхідно комбіновано використовувати метод фокусів-груп, аналіз документів і анкетування.
Розглянемо таблицю кількості рекламних звернень за 2 квартал 2005 року та проведемо послідовний аналіз ефективності проведення рекламної діяльності (таблиця 3.1.).

Таблиця 3.1.
Кількість рекламних звернень за 2 квартал 2005 року

3.2. Категорії аналізу

1. Блок адресний
2. Приблизний час анкетування - 32-37 хвилин
Місцем проведення опитування є робоче місце дільничного
Виявити основні фактори найбільш ймовірні шляхи рішення даної проблеми.
Оцінка наступних параметрів реклами:
1. охоплення цільової групи
2. знання рекламованої марки
3. запам’ятовуваність елементів реклами
4. розуміння рекламного повідомлення
5. покупка / використання рекламованого товару / послуги
6. намір купити / скористатися рекламованим товаром

3.3. Календарний план дослідження

Таблиця 3.2.
Календарний план дослідження

Тривалість дослідницького процесу - шість місяців.
Примітки:
Іванов М. С. - керівник дослідження
Сєров А. А. -керівник методичної групи
Кудрин В. Е. - начальник ОЦ
Егоров Д. Л. - відповідальний за мережу інтерв’юерів і експертів
У зв'язку із серйозністю проведеного дослідження обов'язково необхідно провести дводенний семінар з метою підготовки інструкторів, здатних скоординувати роботу в регіоні.

Таблиця 3.3.
План проведення занять

Таблиця 3.4.
Кошторис витрат на проведення дослідження

Фірма “Партнер”.
М. Кременчук, вул. М. Тельмана
тел. 4-86-45;
Факс 4-86-45
Тип фірми : виробник.
Тип продукції, що випускаються: меблі, ремонт меблів
Інформація про фірму: 2 роки на ринку.
Інформація про продукт:
Продукт становить інтерес для державних організацій, комерційних підприємств і банків, споживачів.
Ціль рекламної компанії: просування даного продукту на ринок, заняття лідируючого місця серед вітчизняних товарів.
Вибір цільової аудиторії.
Сегментація ринку меблів показує, що найбільш прийнятною є чотирьохрівнева система споживачів :
Перший рівень - користувач
Другий рівень - інженерно-технічний склад
Третій рівень - провідні спеціалісти підрозділів.
Четвертий рівень - керівники підприємств, їхні заступники по напрямках.
Рішення про бюджет:
Фірма має у своєму розпорядженні маркетинговий бюджет у 3500 грн
Вартість рекламної кампанії – 2700 грн

Таблиця 3.5.

Структура рекламної компанії (РК)
Для більш успішного виходу на ринок і раціональності РК варто створити відділ по проведенню РК.
Час проведення РК: січень-травень 2005 року. Вибір часу обумовлений тим, що на даний період приходиться найбільше число великих меблевих виставок .
Через вузьку орієнтованість продукту слід зазначити необов'язковість врахування демографічних зацікавленість даним продуктом.
Відділ повинний розробити рейтинг ефективності подач інформації.
Рейтинг ефективності:
1. Участь у виставці (організація власного стенда)
Участь у виставці дає можливість продемонструвати свій продукт, залучити на стенд представників усіх чотирьох рівнів. Робоча група по організації виставочних стендів повинна розробити план подачі інформації на стенді. Підрозділом по виробленню фірмового стилю продукту здійснюється дизайнерська обробка стенда. На стенд із підрозділу довідкової інформації і роботи з клієнтами виділяється трохи (4-8) співробітників. Від загального рівня поінформованості, коректності і зовнішнього вигляду співробітників на стенді, дизайну і технічного рівня самого стенда залежить імідж фірми і зацікавленість відвідувачами в продукті, що виставляється.
На стенді організуються елементи інших маркетингових комунікацій, таких, як особистий продаж (пропонований продукт можна продавати на стенді зі знижкою. Можна запропонувати безкоштовну установку на підприємстві замовника).
Також на стенді можна проводити лотереї, безкоштовні роздачі продукту (стимулювання збуту), ручок з логотипом фірми, листівок з розцінками, контактними телефонами і переліком наданих послуг.
2. Проведення конференцій і семінарів. Проведення конференцій і семінарів є основним способом привернути увагу до свого продукту четвертого рівня споживачів (керівників підприємств, їхніх заступників по напрямках). Грамотне пояснення переваг, зручності даного продукту веде до висновку контрактів по постачанню програмного забезпечення на підприємства. Конференції і семінари також можна проводити на стендах.
3. Реклама на телебаченні. Реклама на телебаченні є найефективнішою, хоча в даному випадку випливає недовіра з боку останніх трьох рівнів до даного продукту, тому що продукт вузькоспеціалізований і складний. Ролик повинен бути максимально інформативний і пущений за кілька днів до початку виставок у “прайм-тайм”. Також група по зв'язках із пресою повинна домовитися з великими телекомпаніями, що роблять репортажі в інформаційні випуски про подачу інформації про продаваний товар (схована реклама, формування пабліситі).
4. Реклама в газеті, журналі. Реклама в газеті (журналі) є однієї із самих зручних, тому що можна не тільки дати рекламну об'яву загальноприйнятого формату, але і дати в інтерв'ю керівника підприємства сховану чи рекламу просто статті про фірму. Якщо газета (журнал) орієнтована на комп'ютерні технології, відділ по зв'язку з пресою повинний надати повну інформацію про переваги товару. Краще, якщо інформація про товар передує меблевій виставці і є вказівку на конкретний стенд.
5 .Друкована рекламна продукція (листівки).Листівки повинні містити корисну інформацію з розцінками на продукт, контактними телефонами і переліком наданих послуг. Листівки необхідно покласти на стенд (багато підприємств відправляють на виставки співробітників, що збирають інформацію зі стендів). Також, листівки можна покласти на прилавки спеціалізованих магазинів роздавати на головному вході виставки і недалеко від стендів.
7. Реклама на радіо: реклама на радіо носить дуже короткочасний характер, так що повідомлення можна давати лиш дні виставки і за кілька днів до її початку. Також як і реклама на телебаченні ролик повинний бути інформативний. Варто звернути увагу на рейтинги радіостанцій серед ділових людей для підвищення ефективності.
Графік проведення рекламної компанії.
1. Виставка, конференції, семінари (3-5 днів).
Самий великий пункт рекламної кампанії.
2. Реклама в газетах і журналах. У журнали щомісяця, а в газети 2 рази на місяць надходять статті і реклама попередні виставці і що запрошують відвідати стенд.
3. Телебачення. За кілька днів до виставки пускається ролик з короткою інформацією про продукт, що буде наданий на виставці. Під час виставки йдуть інформаційні програми. По закінченні виставки створюються передачі з підведенням підсумків.
4. Радіостанції. Під час виставки по кілька разів у день крутяться ролики з запрошенням відвідати виставку.
5. Листівки. Інформація лунає на стенді і при вході на виставку.
6. Реклама в комп'ютерних мережах .Інформація розміщається за кілька місяців і після закінчення виставки змінюється на зведення про вартість продукту і його технічних характеристик.
Розподіл дій.
Розробку рекламної кампанії варто доручити відділу проведення.
Для застосування електронних засобів масової інформації краще звернутися в рекламні агентства. Дані рекламні агентства зможуть розмістити рекламу на телебаченні і радіо, невеликі компанії зможуть зняти передачу про товар. Створення і дизайн сайта як правило доручається дизайнерській комп'ютерній фірмі. Стенди також бажано розробляти в дизайнерських фірмах. У журнали і газети краще звертатися прямо у відділи реклами і публікацій.

ВИСНОВКИ

Реклама поділяється на бізнесову, соціальну, політичну та релігійну.
Бізнесова реклама має на меті довести комерційну інформацію рекламодавця до споживача, сприяючи продажу товару, послуги або ідеї.
Соціальна рекламна інформація — це некомерційна інформація державних органів з питань здорового способу життя, охорони здоров'я, охорони природи, збереження енергоресурсів, профілактики правопорушень, соціального захисту та безпеки населення.
Політична реклама має дуже специфічні ознаки: її метою є створення популярності окремим політичним лідерам чи партіям.
Релігійна реклама має на меті поширення інформації про релігійне життя, окремі події та свята церковних громад.
За способами передачі реклама поділяється за такими напрямами:
реклама в засобах масової інформації; пряма реклама;
реклама на місці продажу;
особистісна реклама;
персональний продаж.
Реклама розповсюджується через пресу, поштою, по телебаченню, на місці продажу, у транспортних засобах, а також встановлюється на вулицях, на спеціальних конструкціях та з допомогою нових технічних засобів (факс, телекс, модемний зв'язок).

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Котлер Ф. Основи маркетингу М.1998;
2. Лук’янець Т.І. Рекламний менеджмент К.2001;
3. Ромат Е.В. Реклама М.2002;
4. Реклама / Навч – метод. посібник М.2000;
5. Маркетинг / збірник наукових статей К.1999;
6. Маркетинг / підручник для вузів П. 2003

 
загрузка...