Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Природно-ресурсний потенціал України та екологічна безпека
Українські реферати - РПС
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал, а також оформлення роботи будуть доступні після завантаження реферату (скачати реферат).

Природно-ресурсний потенціал України та екологічна безпека

Курсова з РПС


ЗМІСТ

Вступ
Розділ 1. Природно-ресурсний потенціал і його структура
1.1. Поняття природно-ресурсний потенціалу та його характеристика
1.2. Структура природно–ресурсного потенціалу
Розділ 2. Характеристика природно–ресурсного потенціалу України та його економічна оцінка
2.1. Земельні та лісові ресурси
2.2. Водні та мінеральні ресурси України
2.3. Економічна оцінка природного–ресурсного потенціалу України
Розділ 3. Ресурсозбереження як головний напрям використання природно-ресурсного потенціалу України
Висновки
Список використаних джерел
Обсяг курсової - 41 сторінка

Для получения услуги выполните следующее:

Отправь SMS с текстом на номер ...
Стоимость SMS - ... с НДС. Текст действителен для 1 SMS.

Отправьте SMS в течение минут секунд
Время отправки SMS вышло! Сгенерировать еще один текст SMS

Для получения услуги необходимо отправить 1 SMS.

Технический провайдер: «СМС Биллинг Украина»
Информ. служба провайдера: с 10:00 до 18:00 в будние дни, тел.: +38-048-771-12-36


ВСТУП

Резерви ресурсозбереження за зазначеними напрямами в Україні є дуже значними. Через використання недосконалих технологій видобування значна частина розвіданих корисних копалин втрачається в надрах. Так, частка видобутої нафти становить лише 35—40 %, хоча застосування інтенсивних технологій дозволяє підняти її до 60—65 %. У процесі шахтного видобування залізних руд втрати в надрах становлять до 10—15 % запасів, тоді як за кар'єрного видобутку вони знижуються до 3—4 %. Втрати вугілля становлять до 15—20 %, а кам'яної солі, калійних солей, гіпсу — до 50—66 %. Одним з найбільш дієвих заходів щодо зменшення втрат є застосування технологій із закладкою відпрацьованих ділянок надр самотвердіючими породними сумішами.
Масштаби ресурсокористування, сировинна орієнтація промисловості та використання недосконалих технологій призвели до утворення і накопичення в Україні значних об'ємів відходів, за якими вона не має собі рівних в Європі. Упродовж 1970—80-х рр. щорічне утворення твердих відходів становило 1,7—1,9 млрд. т, з яких близько 90 % припадало на гірничопромислові — передусім розкривні породи та продукти збагачення корисних копалин. Протягом 1990-х рр. відповідні обсяги знизились до 600—700 млн. т на рік, але стабілізація утворення відходів змінилася з 2006 р. тенденцією до нового підвищення.
В основних промислових регіонах обсяг накопичення відходів становить: у Донбасі — 7—7,5 млрд. т, Криворіжжі — 6,5—7,0 млрд. т, Прикарпатті — 2,5—3,0 млрд. т, Львівсько-Волинському басейні — 1,2—1,3 млрд. т, а в цілому по Україні за станом на початок XXI ст. може бути оцінена в 30 млрд. т. Площа зайнятих ними земель досягла 180 тис. га.
Вирішення проблеми відходів має виходити з їх оцінки і як екологічно небезпечного чинника і як значного додаткового ресурсного джерела. Виконаними дослідженнями встановлено, що відходи у багатьох випадках є повноцінною сировиною не тільки для виробництва будівельних матеріалів і для будіндустрії, а й для отримання ряду дефіцитних металів і мінералів, а також як паливо. Вивчення потенціалу відходів як вторинних ресурсів для промисловості здійснюється в Україні за спеціальними державними програмами. Уже ведеться розробка ряду техногенних родовищ — титанових і марганцевих руд, скандію і галію, паливних ресурсів (зі складу відходів вуглезбагачення). Значними за наявними даними є подальші перспективи розширення утилізації відходів як важливого напряму ресурсозбереження в мінерально-сировинному комплексі.

Отже, зважаючи на актуальність даної проблеми темою курсового дослідження обрано питання «Сучасний стан використання природно-ресурсного потенціалу та екологічна безпека».
Мета курсового дослідження – з’ясувати основні аспекти сучасного стану використання природно-ресурсного потенціалу України.
Предмет курсового дослідження – Природно-ресурсний потенціал України та його екологічна безпека.
Для досягнення поставленої мети необхідно виконати наступні завдання:
1. Опрацювати наукову та методичну літературу з питання дослідження;
2. Визначити поняття та структуру природно–ресурсного потенціалу;
3. Надати загальну характеристику природно–ресурсного потенціалу України та його економічну оцінку;
4. З’ясувати основні напрями використання природно-ресурсного потенціалу України
У процесі курсового дослідження використано наступні форми наукового пізнання:
1. Робота з літературними джерелами;
2. Бесіда;
3. Спостереження.

 

 
загрузка...