Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Голодомор 1932-1933 рр.
Українські реферати - Історія України
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Голодомор 1932-1933 рр.

Курсова робота з історії держави і права України

ЗМІСТ

Вступ
1. Суцільна колективізація в Україні та її законодавче забезпечення
1.1. Методи воєнно-комуністичного штурму в проведенні колективізації
1.2. Експропріація заможного прошарку селянства
1.3. Руйнування розвинутої системи сільськогосподарської кооперації
1.4. Бюрократичні методи керівництва створеними колгоспами
2. Голодомор в Україні: причини і наслідки
2.1. Причини голоду, його масштаб
2.2. Закон від 7 серпня 1932 р. «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів та кооперації і зміцнення суспільної (соціалістичної) власності» як засіб для посилення голодомору
2.3.«Діяльність» надзвичайної комісії В. М. Молотова по реалізації сталінської політики геноциду щодо українського селянства
2.4. Наслідки голодомору
Висновки
Список використаної літератури
Обсяг курсової роботи - 35 сторінок

Для получения услуги выполните следующее:

Отправь SMS с текстом на номер ...
Стоимость SMS - ... с НДС. Текст действителен для 1 SMS.

Отправьте SMS в течение минут секунд
Время отправки SMS вышло! Сгенерировать еще один текст SMS

Для получения услуги необходимо отправить 1 SMS.

Технический провайдер: «СМС Биллинг Украина»
Информ. служба провайдера: с 10:00 до 18:00 в будние дни, тел.: +38-048-771-12-36


Дивіться також:
Курсова робота - Український голодомор 1932-1933 рр. Національне вимірювання проблеми


Анонс курсової роботи

В грудні 1927 р. ХV з’їзду ВКП(б) затвердив директиви першого п’ятирічного плану розвитку народного господарства, в якому були взаємопов’язані задачі прискореного розвитку промисловості та колективізації сільського господарства.
Сталін вимагав не просто нарощувати промислове виробництво, а здійснити «скачок» в індустріалізацію. В 1930-1932 рр. темпи росту промисловості повинні були скласти майже 38%. Світова історія ще не знала подібного скачка. Дуже швидко стало зрозуміло, що індустріалізація буде проведена за рахунок селянина. Інші джерела держава просто не мала. В кінці 20-х років з новою економічною політикою було покінчено, замість товарно-грошових відносин в практику поверталися ще не забуті методи «військового комунізму»: конфіскація хліба, заборона торгівлі, карткова система розподілу продовольства в містах.

Україна була віднесена до районів, де колективізація повинна була закінчиться не пізніше весни 1932 р. До кінця його в колгоспах виявилося 70% селянських господарств та 80% посівних площ. Колективізація супроводжувалася руйнуванням сільськогосподарського селянського устрою, примусом селян. Поряд з утворенням колгоспів ставилась задача ліквідації куркулів як класу. Перша хвиля розкуркулювання в Україні на початку 1930 р. захватила 62 тис. селянських господарств. Всього за ці роки колективізації розкуркулюванню підлягло 200 тис. селянських господарств з 5 млн., існуючих в Україні. Селяни приблизно такої ж кількості господарств залишили землю та переїхали в міста, рятуючись від розкуркулювання та колгоспів. Протестуючи проти примусової конфіскації худоби, обкладені непомірними податками, селяни вимушені були вести масове знищення худоби, його поголів’я в Україні в 1933 р. скоротилося порівняно з 1928 р. на 18 млн. голів. В ході колективізації була ліквідована сільськогосподарська кооперація. Поставлені в умови продрозкладки, колгоспи відрізнялись низькою  продуктивністю праці.

Найбільш страшним наслідком колективізації став голод 1932–1933 рр. він мав штучний характер. 18 листопада 1932 р. ЦК КП(б) У прийняв постанову про роботу колгоспних активів, в якій ставилась задача боротьби «з куркулем та об'єднання всієї бідняцько-селянської маси селянства в справі проведення заходів партії та радянської влади на селі», а також «забезпечення підтримки та ухвалення репресивних засобів, що проводилися партією та радянською владою проти кулаків, проти злісних саботажників хлібозаготівлі». Прийняття цієї постанови було пов’язане з діяльністю на Україні надзвичайної комісії по хлібозаготівлі з головою В. Молотовим. Комісія мала ціллю виконати план хлібозаготівлі любою ціною. Україна повинна була стати 386 млн. пудів хлібу. Під пресингом молотовської комісії з республіки було вивезено практично все зерно, але й це склало тільки 260,7 млн. пудів. Продовольчих запасів на Україні практично не залишилось,  а це неминуче привело до масового голоду, який зараз оцінюють як геноцид проти українського народу та про який в СРСР заборонялося говорити довгі десятиріччя.

Зважаючи на актуальність даного питання темою курсової роботи обрано: «Голодомор 1932-1933 рр.».
Мета курсової роботи - розкрити причини та наслідки голодомору 1932-1933 років.

 

 
загрузка...