Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Товарознавство - Покрівельні та гідроізоляційні матеріали
Українські реферати - Товарознавство
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал, а також оформлення роботи будуть доступні після завантаження реферату (скачати реферат).

Покрівельні та гідроізоляційні матеріали

Контрольна робота з товарознавства


ЗМІСТ

Вступ
1. Порівняйте вплив температур (зниженої, нормативної, підвищеної) на швидкість твердіння портландцементу, шлакопортландцементу і глиноземистого цементу
2. Основні властивості асфальтобетонів
3. Види і значення посилок на рулонних покрівельних та гідроізоляційних матеріалах на основі органічних в’яжучих речовин
4. Поліконденсаційні полімери. Їх властивості та галузь використання
Висновки
Список літератури
Обсяг роботи - 13 сторінок

Для получения услуги выполните следующее:

Отправь SMS с текстом на номер ...
Стоимость SMS - ... с НДС. Текст действителен для 1 SMS.

Отправьте SMS в течение минут секунд
Время отправки SMS вышло! Сгенерировать еще один текст SMS

Для получения услуги необходимо отправить 1 SMS.

Технический провайдер: «СМС Биллинг Украина»
Информ. служба провайдера: с 10:00 до 18:00 в будние дни, тел.: +38-048-771-12-36


(Скорочений текст роботи для ознайомлення)

ВСТУП

Рулонні покрівельні та гідроізоляційні матеріали — це багатокомпонентні матеріали, які наносяться шаром на поверхню виробу і при висиханні утворюють щільні плівкові покриття.
Дані матеріали використовують для захисту виробів від руйнування. Ізолюючи поверхню виробу від зовнішнього середовища, плівка перешкоджає проникненню у виріб агресивних реагентів і тим самим оберігає їх від руйнування та корозії.
Через те, що ці матеріали відносно дешеві, за рахунок простоти їх нанесення, надійності, доступності, вони знайшли широке застосування у багатьох галузях.
Одночасно із захисною дією вони мають здатність надавати виробам гарний і необхідний кольоровий відтінок, декоративний вигляд, а також мають електроізоляційну здатність і кислотостійкість.
У будівництві як мінеральні в'яжучі матеріали найбільш широко застосовуються цемент. Це гідравлічні в'яжучі матеріали, які одержують високотемпературною обробкою до ступеня часткового чи повного плавлення сировинних матеріалів, що складаються в основному із силікатів і алюмінатів кальцію. Спечена сировинна суміш у вигляді зерен розміром до 40 мм називається клінкером.
За видом клінкеру і речовинним складом розрізняють портландцемент, портландцемент з активними мінеральними добавками (до 20%), шлакопортландцемент (з додаванням понад 20% гранульованого шлаку), пуцолановий портландцемент (з додаванням понад 20% активних мінеральних добавок), глиноземистий, високоглиноземистий і гіпсоглиноземистий (на основі глиноземистого клінкеру).

1. Порівняйте вплив температур (зниженої, нормативної, підвищеної) на швидкість твердіння портландцементу, шлакопортландцементу і глиноземистого цементу.  

За міцністю на стискання при затвердінні цемент випускаються високоміцні (марки вище 550), підвищеної міцності (марки 500 і 550), рядові (марки 300 і 400) і низькомарочні (нижче марки 300). В таблиці 1 показані механічні властивості портландцементу.

(Таблиця 1.) Механічні властивості портлантцементу

За швидкістю затвердіння — звичайні (твердіють протягом 28 діб), швидкотвердіючі (2—28 діб) і дуже швидко твердіючі (1 доба і менше).
За термінами схоплювання — повільного схоплювання (початок схоплювання через 1,5 години і більше після затвердіння), такі, що нормально схоплюються (від 45 хвилин до 1,5 години) і швидкого схоплювання (менше 45 хвилин).
Основним представником цементів є портландцемент і його різновиди. Звичайний портландцемент являє собою тонкий порошок сіро-зеленого кольору. Випускається марок 400,500,550 і більше (кгс/см2).
Портландцемент з активними мінеральними добавками випускається пластифікований, гідрофобний, швидкотвердіючий, сульфатостійкий, тампонажний, що розширюється, що напружується, білий, кольоровий, жужільний і пуцолановий.
Пластифікований портландцемент містить поверхнево-активну добавку, що підвищує пластичність цементного тіста і його морозостійкість.
Гідрофобний портландцемент містить поверхнево-активну добавку, що зменшує здатність цементу змочуватися водою, а отже, довго зберігати активність і не збиватися в грудки у вологих умовах. Гідрофобний цемент відрізняється також підвищеною пластичністю, морозостійкістю і водонепроникністю.
Пластифікований і гідрофобний цемент випускається марок 300—400 (кгс/см2) і призначається для виготовлення розчинів і бетонів, їхнє застосування знижує витрати цементу на 5—8%.
Швидкотвердіючий цемент відрізняється тонкістю помелу. Завдяки цьому, а також наявності мінеральних добавок він твердіє протягом 3 діб з моменту замішування. Випускається також дуже швидкотвердіючий цемент, розпалубка виробів з якого можлива вже через 1 — 4 години. Швидкотвердіючі цементи випускаються марок 400—500 (кгс/см2) і застосовуються для виробництва залізобетонних конструкцій, а також під час зимових бетонних робіт. їхнім недоліком є підвищене тепловиділення, а також швидке псування навіть при короткочасному зберіганні.
Сульфатостійкий портландцемент має підвищену стійкість до дії агресивної води і знижену тепловіддачу при замішуванні та твердінні. Випускається марок 400—500 (кгс/см2) і застосовується для одержання гідротехнічних бетонів.
Тампонажний портландцемент призначений для цементування нафтових і газових свердловин. Випускається підвищеної щільності, піщанистий (підвищеної корозійної термостійкості), солестійкий (підвищеної стійкості до води, що містить хлористі солі) і низькогігроскопічний тампонажний портландцемент.
Портландцемент, що розширюється, відрізняється рівномірним збільшенням обсягу при твердінні у вологих умовах, при твердінні на повітрі не дає усадки, завдяки чому одержуваний бетон не має тріщин. Характеризується також високою щільністю і водонепроникністю.
Портландцемент, що напружується, може розширюватися і напружувати залізобетон, тому його використовують для виготовлення бетонних покрить аеродромів, напірних труб, резервуарів для води й ін.
Білий портландцемент одержують з мармуру чи вапняків і білих каолінових глин, що містять мінімальну кількість окислів металів, які його забарвлюють. За ступенем білизни він випускається трьох сортів, а за міцністю — марок 400 і 500 (кгс/см2).
Кольорові одержують перемелюванням білого клінкеру і мінеральних пігментів.
Білі і кольорові цементи використовуються для виготовлення облицювальних та архітектурних деталей і опоряджувальних робіт.
Шлакопортландцемент одержують спільним перемелюванням портландцементного клінкеру, гіпсу і гранульованого доменного шлаку. Частіше випускається швидкотвердіючий і сульфатостійкий шлакопортландцемент марок 200—500 (кгс/см2). Застосовується у гідротехнічному будівництві, а також для спорудження конструкцій, які експлуатуються у вологому середовищі, крім тих, які піддаються частому заморожуванню і відтаненню, зволоженню і висиханню.
Пуцолановий портландцемент одержують спільним перемелюванням портландцементного клінкеру, гіпсу і добавок вулканічного походження (діатоміту, трепелу, вулканічного попелу й ін.). Випускається марок 200—400 (кгс/см2), відрізняється підвищеною водостійкістю, меншою водопроникністю і зниженим тепловиділенням. Пуцолановий портландцемент використовують для виготовлення масивних підводних і підземних бетонних конструкцій, крім таких, котрі піддаються частому заморожуванню, зволоженню і висиханню. Принципово новим цементом є гіпсоцементно-пуцоланове в'яжуче, одержуване змішуванням гіпсу, портландцементу, а також добавок, що містять кремнезем. Він швидко твердіє, водостійкий, відрізняється підвищеною сульфа-тостійкістю, простотою виробництва. Гіпсоцементно-пуцоланове в'яжуче випускається марок 100 і 150 (кгс/см2) і застосовується для виготовлення панелей для внутрішніх стін, основ підлог й ін.
Глиноземисті цементи одержують із клінкеру, виробленого з алюмосилікатів і вапна (сировинна суміш бокситів і вапняків). Випускаються з добавками чи без них марок 400, 500, 600 (кгс/см2). Глиноземисті цементи швидко твердіють у вологих умовах і при нормальній температурі, стійкі до дії агресивних середовищ і термостійкі, однак вони руйнуються в лужному середовищі. Глиноземисті цементи застосовуються при термінових ремонтних роботах, для футерування тунелів, теплових апаратів, травильних ванн, тампонуванні нафтових і газових свердловин, гідроізоляції шахт (гіпсо-глиноземистий цемент, що розширюється) й ін.
Особливу групу становить кислототривкий цемент, виготовлений зі здрібненого кварцового піску і кремнефтористого натрію. Він розчиняється рідким склом і випускається типів І (для кислототривких замазок) і її (для кислототривких розчинів і бетонів), марок 500—600 (кгс/см2). Такий цемент стійкий до кислот (крім фтористоводневої, кремнефтористо-водневої і фосфорної), однак втрачає міцність у воді і лугах.
До гідравлічних в'яжучих речовин відноситься також гідравлічне будівельне вапно. Його одержують випалюванням при температурі 900—1000°С кальцієво-магнієвих карбонатних порід із вмістом глиняних домішок від 6 до 25%.

2. Основні властивості асфальтобетонів   

Якісними характеристиками бітумів, які визначають їхню марку, є в'язкість (вона визначається при 25—60°С), пластичність, температури розм'якшення, крихкості та спалаху і т. ін.
У маркіруванні бітумів букви визначають: Б — бітум, Н — нафтовий, К — для покрівель, ШГ — швидкогустіючий, ПГ — повільногустіючий, Д — дорожній. Цифри в марці показують температуру (°С) розм'якшення (чисельник) і твердість (знаменник).
У дорожніх бітумах, які випускаються в рідкому стані, цифра в марці показує умовну в'язкість, що визначається при 60°С.
Наприклад, бітуми нафтові будівельні: БН — 50/50; БИ — 70/30; БН —90/10. Бітуми нафтові дорожні: БГ — 40; БГ — 70; БНД — 130/200; БНД —99/130.
Дьогті також складаються з високомолекулярних вуглеводнів і їх сполучень з сіркою, киснем і азотом. Це в'яжучі речовини чорного чи бурого кольору в залежності від вихідної сировини; діляться на кам'яновугільні, торф'яні, сланцеві і дерев'яні. У порівнянні з бітумами дьогті менш теплостійкі і стійкі до зовнішнього впливу, але мають кращу адгезію і кращі захисні властивості від гнилі. Марки різноманітного дьогтю відрізняються в'язкістю, фракційним складом, температурою розм'якшення. Чим більша в'язкість, тим більша цифра в маркіруванні (Д1—Д8; ДС-1—ДС-8).
Крім бітумів і дьогтів випускаються складні органічні в'яжучі речовини, у тому числі бітумно-дьогтьові, бітумно-гумові, бітумно-дьогтьополімерні.
Асфальтобетони виготовляють на основі бітуму. У залежності від температури кладки вони випускаються гарячі і холодні, за величиною наповнювача — крупне-, середньо-, дрібнозернисті і піщані, за структурою — щільні і крупнопористі, а за призначенням — дорожні, аеродромні, промислові і декоративні.
Дьогтьобетон виготовляють на основі дьогтів марок Д-5 — Д-8. На відміну від асфальтобетону, він менш зносостійкий, водостійкий і теплостійкий, а тому застосовується для ремонту і будівництва дорожніх покрить третьої категорії.
Асфальтова штукатурка використовується для захисту підземних і гідротехнічних споруджень, градирень, тунелів метрополітену й ін., крім споруджень, що контактують з агресивними ґрунтовими водами.

 

 
загрузка...