Нові реферати

Реферати, контрольні, курсові регулярно поповнюються новими роботами. Хочете знати які роботи були додані в базу? Підпишіться на розсилку!Списки нових рефератів, висилатимуться на вашу електронну адресу!

загрузка...

Авторизациязагрузка...
Як скачати реферат?
Послуга «Реферат за SMS»
Унікальна можливість отримати готову (оформлену) курсову, контрольну роботу зі всіма необхідними для даної роботи елементами: таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал!

Для отримання послуги:

Скористайтеся формою від компанії «СМС Биллинг Украина» та відправте 1 SMS зі свого мобільного телефону. У відповідь, Вам прийде SMS-повідомлення, в якому буде вказано код доступу. Введіть код доступу на сайті та натисніть кнопку «Ввести». Вам буде відкритий доступ для завантаження роботи.

Вартість SMS: 15 грн. з урахуванням ПДВ.

Увага! Всі роботи індивідуальні, виконані на замовлення за допомогою підручників, посібників, додаткових матеріалів та перевірені викладачами!

Також є багато рефератів, які доступні для безкоштовного скачування, в цьому випадку, щоб скачати роботу Вам потрібно тільки зареєструватися на сайті.

Техподдержка сайта: sher@referat-ukr.com

Акцизний збір. Податок на додану вартість (ПДВ)
Українські реферати - Фінанси підприємства
Автор: ШЕР (реферати, курсові роботи)   

Таблиці, схеми, графіки, малюнки, формули, розрахунки, практичний матеріал, а також оформлення роботи будуть доступні після завантаження реферату (скачати реферат).

Акцизний збір. Податок на додану вартість (ПДВ)


ЗМІСТ

Вступ
1. Сплата акцизного збору
2. Податок на додану вартість та його вплив на діяльність підприємств
Висновки
Список використаної літератури

Для получения услуги выполните следующее:

Отправь SMS с текстом на номер ...
Стоимость SMS - ... с НДС. Текст действителен для 1 SMS.

Отправьте SMS в течение минут секунд
Время отправки SMS вышло! Сгенерировать еще один текст SMS

Для получения услуги необходимо отправить 1 SMS.

Технический провайдер: «СМС Биллинг Украина»
Информ. служба провайдера: с 10:00 до 18:00 в будние дни, тел.: +38-048-771-12-36


ВСТУП

Податки є важливою ланкою фінансових відносин у суспільстві і як форма фінансових відносин виникають з появою держави. З розвитком товарно-грошових відносин оподаткування здійснюється в основному в грошовій формі. Податки – це обов’язкові платежі, що їх установлює держава для юридичних і фізичних осіб з метою формування централізованих фінансових ресурсів, які забезпечують фінансування державних витрат.
Обов’язкові платежі переказуються до бюджету держави, а також до цільових державних фондів у таких формах: податки, плата за ресурси, цільові відрахування.
Система оподаткування – це продукт діяльності держави, її важливий атрибут. Кожна держава формує свою систему оподаткування з урахуванням стану економіки, розвитку ринкових відносин, національних особливостей, необхідності виконання конкретних економічних і соціальних завдань, досвіду інших країн.
Становлення системи оподаткування в Україні почалося з ухваленням 25 червня 1991 р. за № 1251-XII Закону «Про систему оподаткування в Україні». У ньому було визначено принципи побудови і призначення системи оподаткування, дано перелік податків, зборів, названо платників та об’єкти оподаткування. Так було закладено підвалини системи оподаткування, створено передумови для її наступного розвитку.
З огляду на зміни в податковій політиці держави, потребу дальшого вдосконалення оподаткування 2 лютого 1994 р. було ухвалено другий варіант Закону «Про систему оподаткування». Третій варіант цього закону Верховна Рада України ухвалила 18 лютого 1997р.

1. Сплата акцизного збору

Акцизний збір — це непрямий податок, що встановлюється на підакцизні товари та включається в їхню ціну.
Залежно від виду підприємницької діяльності є певні особливості порядку обчислення об'єкта оподаткування. Законодавством визначено такі об'єкти оподаткування:
1) обороти з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів, у тому числі з давальницької сировини. При цьому оборотом з реалізації є продаж, обмін на інші товари, безоплатне передавання, а також обсяги відвантажених підакцизних товарів, виготовлених з давальницької сировини. В оподатковуваний оборот включається реалізація (передавання) товарів для власного споживання, промислової переробки, а також для своїх працівників (у тім числі й у порядку натуральної оплати праці);
2) вартість товарів, імпортованих на митну територію України, у тім числі в межах бартерних (товарообмінних) операцій, а також отриманих без оплати їхньої вартості або з частковою оплатою.
Платниками акцизного збору в бюджет є суб'єкти підприємницької діяльності (їхні філії, відділення, підрозділи):
— виробники підакцизних товарів на митній території України, у тому числі з давальницької сировини;
— нерезиденти, які виробляють підакцизні товари на митній території України, безпосередньо або через їхні постійні представництва;
— суб'єкти підприємницької діяльності, інші юридичні особи, які імпортують на митну територію України підакцизні товари;
— фізичні особи-резиденти або нерезиденти, які ввозять підакцизні товари на митну територію України;
— юридичні або фізичні особи, які купують підакцизні товари в податкових агентів.
Є певні особливості впливу акцизного збору на фінансово-господарську діяльність підприємств, що працюють у сфері виробництва й реалізації підакцизних товарів (виробнича діяльність) або імпорту підакцизних товарів з наступною їх реалізацією (торговельна діяльність). Ці особливості залежать від визначення об'єкта оподаткування, методики розрахунку суми податку, терміну його сплати в бюджет, джерел сплати суб'єктом підприємництва.
Перелік товарів, на які встановлюється акцизний збір (підакцизних товарів), і ставки акцизного збору затверджуються законодавче і є єдиними на всій території України для вітчизняних та імпортних товарів.
З 1 січня 2000 р. значно скорочено перелік підакцизних товарів, змінено ставки податку та запроваджено новий механізм обчислення акцизного збору для імпортованих товарів за використання ставки акцизного збору у відсотках.
До підакцизних товарів віднесено:
— бензини моторні;
— дизельне пальне;
— деякі транспортні засоби;
— тютюнові вироби;
— ювелірні вироби;
— спирт етиловий та алкогольні напої;
— пиво солодове.
Акцизний збір обчислюється за ставками, що визначаються у двох варіантах:
— у твердих ставках (у гривнях або в євро) з одиниці реалізованого товару;
— за ставками у відсотках до обороту з продажу товарів, а за імпортованими товарами — до обороту, визначеному виходячи з митної вартості, збільшеної на суму ввізного мита.
Ставки акцизного збору з одиниці товарів диференційовано залежно від якісних характеристик товару і визначено в гривнях (тютюнові вироби, пиво, алкогольні напої) та в євро (бензин, дистиляти).
Акцизний збір, установлений в євро, сплачується до бюджету у валюті України за валютним (обмінним) курсом НБУ, визначеним у такому порядку:
— щодо товарів, вироблених та реалізовуваних в Україні, — за курсом НБУ, що діє на перший день кварталу, в якому відбувається реалізація такого товару. Цей курс залишається незмінним протягом кварталу;
— щодо товарів, що імпортуються на митну територію України, — за курсом НБУ, який діє на дату подання вантажної митної декларації.
За використання відсоткових ставок акцизного збору до 1.01.2004 р. оподатковуваний оборот визначався в такому порядку:
1) для товарів, що реалізувалися за вільними цінами, оподатковуваний оборот визначався на підставі їхньої вартості за вказаними цінами, без урахування акцизного збору і податку на додану вартість;
2) для товарів, що реалізувалися за державними фіксованими та регульованими цінами, оподатковуваний оборот визначався на підставі їхньої вартості за вказаними цінами без урахування торговельних знижок, акцизного збору, а також суми податку на додану вартість;
3) за закупівлі імпортних товарів оподатковуваний оборот визначався виходячи з їхньої митної вартості, збільшеної на суму ввізного мита (без урахування акцизного збору і ПДВ).
З початку 2004 р. змінено встановлений порядок обчислення акцизного збору за товарами, на які встановлені відсоткові ставки.
Для вироблених на митній території України підакцизних товарів базою оподаткування є їхня вартість, яка визначається за встановленими виробником максимальними роздрібними Ієнами без ПДВ і акцизного збору.
За імпорту таких підакцизних товарів базою оподаткування є їхня вартість, яка визначається за встановленими імпортером максимальними роздрібними цінами без ПДВ і акцизного збору. При цьому обов'язковою умовою є те, що база оподаткування не може бути менша від митної вартості товару з урахуванням сум ввізного мита без ПДВ і акцизного збору.
Максимальні роздрібні ціпи встановлюються виробниками або імпортерами відповідних підакцизних товарів та відображаються в спеціальній декларації. Ця декларація подається не пізніше ніж за 5 календарних днів до дати їх уведення, яка визначається в декларації. Початок застосування максимальних роздрібних цін -з першого числа місяця, який настає за місяцем подання декларації.
Зміна рівня максимальних роздрібних цін фіксується через подання нової декларації, але не частіше за один раз на місяць.
Строки сплати акцизного збору в бюджет залежать від виду підакцизних товарів та суми податку:
1) підприємства-виробники, що реалізують спирт, алкогольні напої, сплачують податок на третій робочий день після здійснення обороту за реалізацією;
2) підприємства-виробники, що реалізують тютюнові вироби, податок сплачують один раз на місяць (до 16 числа) виходячи з фактичного обсягу реалізації за минулий місяць;
3) власники (замовники) алкогольних напоїв, спирту, тютюнових виробів, виготовлених в Україні з використанням давальницької сировини, сплачують податок не пізніше дня отримання продукції;
4) підприємства (крім указаних вище), в яких середньомісячна сума акцизного збору за попередній рік становила понад 25 тис. грн., сплачують податок щодекади (15, 25 числа поточного місяця і 5 числа місяця, наступного за звітним) виходячи з фактичного обороту за звітну декаду;
5) решта підприємств сплачує податок щомісяця до 15 числа також на підставі фактичного обороту за минулий місяць.
За імпортовані підакцизні товари акцизний збір сплачується під час розмитнення імпортного товару.
Пільги щодо акцизного збору. На фінансово-господарську діяльність суб'єктів господарювання впливають пільги, надані стосовно до акцизного збору.
1. Акцизний збір не справляється в разі реалізації підакцизних товарів на експорт за іноземну валюту. Ця пільга підвищує конкурентоспроможність відповідних товарів на зарубіжних ринках сприяє збільшенню надходжень валютних ресурсів.
2. За імпорту підакцизних товарів ці операції звільняються від сплати акцизного збору за умови звільнення таких товарів від податку на додану вартість (транзит, товари на митних складах реекспорт). Якщо пізніше за такими товарами виникають зобов'язання зі сплати ПДВ, то, відповідно, виникають і податкові зобов'язання за акцизним збором.
3. Не обкладаються акцизним збором обороти з реалізації підакцизних товарів для виробництва інших підакцизних товарів. У цьому разі виключається подвійне оподаткування.
4. Не підлягає обкладанню акцизним збором реалізація легкових автомобілів спеціального призначення.
5. Установлено певні пільги стосовно до акцизного збору в спеціальних економічних зонах, визначених відповідними законами України.
У 2004 р. призупинено застосування пільгових ставок акцизного збору на спирт етиловий, який використовується закладами охорони здоров'я, виробниками парфумерії, оцту, лікарських засобів, марочних вин.
Аналіз порядку обчислення та зазначених термінів сплати акцизного збору до бюджету дає змогу зробити такі висновки.
1. Найбільш суттєвий негативний вплив на фінансовий стан суб'єктів підприємництва справляє сплата акцизного збору за імпорту товарів. Суб'єкти підприємництва зобов'язані сплатити акцизний збір під час розмитнення товару, а за алкогольні та тютюнові вироби ще раніше — під час придбання марок акцизного збору.
Відшкодування сплаченого акцизного збору відбудеться тільки після реалізації товарів споживачам. Отже, матиме місце іммобілізація оборотних коштів суб'єкта підприємництва. Період іммобілізації залежить від часу між сплатою акцизного збору і реалізацією товарів, що імпортуються.
Слід також звернути увагу, що в разі імпорту підакцизних товарів не дозволяється використовувати векселі для розрахунків з бюджетом (крім імпорту паливно-мастильних матеріалів). Інакше кажучи, немає можливості відкласти сплату акцизного збору. Імпортерам підакцизних товарів не дозволяється користуватись векселями і для сплати податку на додану вартість (крім імпорту бензину).
2. У підприємств, що виробляють і реалізують підакцизні товари, також може мати місце іммобілізація оборотних коштів на сплату акцизного збору. Це пояснюється тим, що оподатковуваний оборот з продажу підакцизних товарів, який ураховується для обчислення акцизного збору, визначається за фактом відвантаження підакцизних товарів або зарахування коштів від покупця на банківський рахунок платника акцизного збору. Отже, податкові зобов'язання щодо сплати акцизного збору виникають під час відвантаження товару. Коли станеться затримка в оплаті відвантаженої продукції, може мати місце іммобілізація оборотних коштів на сплату збору. Така ситуація частіше трапляється за щоденної та подекадної сплати податку.
3. Якщо оплата покупцями підакцизних товарів здійснюється авансом або одночасно з відвантаженням продукції постачальником, іммобілізації оборотних коштів у постачальника на сплату акцизного збору може й не статися. Більше того, за подекадної та місячної сплати податку постачальник певний час використовуватиме у власному обороті частину акцизного збору, що підлягає переказуванню в бюджет.
4. Негативний вплив акцизного збору на фінансово-господарську діяльність підприємств (як і інших непрямих податків) матиме місце тоді, коли встановлення або підвищення ставок податку призводить до підвищення цін, обмежуючи обсяг виробництва й реалізації товарів, нагромадження нереалізованих товарів.

2. Податок на додану вартість та його вплив на діяльність підприємств

Податок на додану вартість (ПДВ) домінує з-поміж непрямих податків, що надходять до бюджету. Інакше кажучи, це податок, який виконує виражену фіскальну функцію. Як уже зазначалося, ПДВ справляє істотний вплив на фінансово-господарську діяльність суб'єктів господарювання та на їхній фінансовий стан.
Слід звернути увагу, що варіант обчислення ПДВ, який застосовується в Україні, допускає оподатковування перенесеної вартості, а також подвійне оподатковування. Це зумовлено тим, що ставки ПДВ установлюються на оподатковуваний оборот, який включає вартість матеріальних витрат (перенесену вартість), а також попередньо включені у вартість товарів (робіт, послуг) податки.
Податок на додану вартість був запроваджений в Україні з 1 січня 1992 р. згідно із Законом України «Про податок на добавлену вартість» від 20 грудня 1991 р. Декрет Кабінету Міністрів України «Про податок на добавлену вартість», що набув чинності з 1993 р., було підписано 26 грудня 1992 р. З урахуванням доповнень і змін, що вносилися в наступних періодах, зазначений декрет регламентував порядок обчислення і сплати ПДВ протягом 1993—1997 рр. (до 1 жовтня 1997 р.).
З 1 жовтня 1997 р. порядок обчислення і сплати ПДВ регламентується Законом України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 р. № 168/97-ВР. На жаль, податкове законодавство щодо ПДВ є дуже нестабільним. Протягом 1997—2003 років д0 цього закону внесено більш як 80 змін та доповнень.
Значні зміни, що стосуються ПДВ, відбуваються з ухваленням Закону «Про Державний бюджет України на 2004 р.». Ці зміни стосуються:
— надання податкових пільг з ПДВ;
— норм, що регламентують нарахування ПДВ за окремими операціями;
— організації бюджетного відшкодування податкового кредиту.
Виходячи з чинних законодавчих актів розгляньмо порядок обчислення і
сплати ПДВ, механізм його впливу на фінансово-господарську діяльність підприємств.
Платники податку. Платниками ПДВ до бюджету є суб'єкти підприємницької діяльності, в тому числі підприємства з іноземними інвестиціями, інші юридичні особи, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, фізичні особи (громадяни та особи без громадянства), які здійснюють діяльність, віднесену до підприємницької, або ввозять (пересилають) товари на митну територію України.
При цьому податок стягується, якщо обсяг оподатковуваних операцій платника з продажу товарів (робіт, послуг) за будь-який період з останніх дванадцяти календарних місяців перевищував 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Об'єкт оподаткування. Об'єктом оподаткування є операції, здійснювані платниками податку:
— з продажу товарів (робіт, послуг) на митній території України, у тому числі операції з оплати вартості послуг за договорами оренди (лізингу) та операції з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору) для погашення кредиторської заборгованості заставодавця;
— ввезення (пересилання) товарів на митну територію України, отримання робіт (послуг), що надаються нерезидентами для їх використання або споживання на митній території України, в тому числі операцій зі ввезення (пересилання) майна за договорами оренди (лізингу), застави, іпотеки;
- вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України і виконання робіт, надання послуг для споживання за межами митної території України.
Отже, об'єктом оподаткування є операції, пов'язані з продажем товарів (робіт, послуг) усередині держави, їх імпортом чи експортом.
Слід звернути увагу, що законодавчо визначено поняття продажу товарів (робіт, послуг). Продаж товарів - це будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу права власності на товари за компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів та операції з передачі майна орендодавцем (лізингодавцем) на баланс орендаря (лізингоотримувача) за договорами фінансової оренди (лізингу).
Не є продажем операції з передачі товарів згідно з договорами комісії (консигнації), поруки, відповідального зберігання, довірчого управління, оперативної оренди (лізингу) та інших цивільно-правових договорів, що не передбачають передачу права власності на товари іншій особі.
Продаж послуг (робіт) — це будь-які операції цивільно-правового характеру з надання послуг (робіт) з передаванням права користування або розпоряджання товарами, у тому числі нематеріальними активами, за компенсацію, а також операції з безкоштовного надання послуг (робіт).
Не є об'єктами оподаткування операції:
- з випуску (емісії), розміщення в будь-якій формі управління і продажу за кошти цінних паперів, емітованих суб'єктами підприємницької діяльності, Національним банком України, Міністерством фінансів України, органами місцевого самоврядування, включаючи сертифікати, житлові чеки, земельні бони та деривативи;
- обміну вказаних цінних паперів на інші цінні папери, розрахунково-клірингової, реєстраторської та депозитарної діяльності на ринку цінних паперів;
- надання майна в оперативну оренду або оренди землі і повернення майна після закінчення терміну дії таких договорів;
- надання послуг зі страхування й перестраховування, із соціального та пенсійного страхування;
- обігу валютних цінностей, банківських металів, банкнот, монет (крім нумізматичних), виплати грошових призів, винагород;
- надання послуг з інкасації, розрахунково-касового обслуговування, за кредитними і депозитними договорами;
- виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, субсидій, інших грошових виплат, виплати дивідендів та роялті у грошовій формі або у формі цінних паперів (корпоративних прав);
- надання брокерських, дилерських послуг з торгівлі або управління цінними паперами, а також деривативами на фондових, валютних та товарних біржах;
- передавання основних фондів у формі внесків у статутні фонди юридичних осіб в обмін на їхні корпоративні права.
База оподаткування. База оподаткування операцій для обчислення ПДВ залежить від сфери та виду діяльності платника податку. Розгляньмо можливі варіанти визначення бази оподаткування.
База оподаткування операцій з продажу товарів (робіт, послуг) визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості цих товарів (робіт, послуг), визначеної за вільними або регульованими цінами (тарифами). У базу для розрахунку ПДВ включають акцизний збір, ввізне мито та інші загальнодержавні податки і збори. Місцеві податки і збори в базу оподаткування ПДВ не включаються.
Вартість тари, що згідно з договором (контрактом) є поворотною, у базу оподаткування не включається. Однак якщо протягом встановленого законодавством терміну тара не повертається відправнику, її вартість включається в базу оподаткування покупця товару.
У разі здійснення бартерних (товарообмінних) операцій база оподаткування визначається на підставі фактичної договірної ціни, але не нижчої за звичайну.
Звичайна ціна — ціна реалізації товарів (робіт, послуг) продавцем, включаючи суми нарахованих, (сплачених) відсотків, вартість іноземної валюти, яка може бути отримана в разі їх продажу особам, котрі не пов'язані з продавцем за звичайних умов ведення господарської діяльності. Згідно з Законом № 349-ГУ звичайна ціна — це ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору.
Певні особливості оподаткування підприємницької діяльності пов'язані з комісійною торгівлею. Стосовно до товарів, котрі були в користуванні та отримані від осіб, що не зареєстровані як платники податків, базою оподаткування є сума комісійної винагороди платника податку.
Законом передбачено дві ставки податку на додану вартість: 20 % та 0 %. Податок за ставкою 20 % застосовується до бази оподаткування, за винятком операцій, що звільняються від оподатковування або оподатковуються за 0 %-ю ставкою.
Операції суб'єктів господарювання, що звільнені від оподаткування ПДВ. Сфера і види діяльності суб'єктів господарювання дуже різноманітні. Тому в процесі їхньої діяльності важливо враховувати, які операції звільнено від податку на додану вартість. Згідно з чинним законодавством від ПДВ звільнено такі операції:
1. Операції з продажу:
* вітчизняних продуктів дитячого харчування молочними кухнями і спеціалізованими магазинами;
* товарів спеціального призначення для інвалідів (відповідно до переліку, встановленого Кабінетом Міністрів України);
* книжок вітчизняного виробництва, періодичних видань, друкованих засобів масової інформації вітчизняного виробництва (включаючи їх доставку), учнівських зошитів, підручників та інших навчальних посібників;
* товарів, робіт, послуг для власних потреб дипломатичних представництв, консульських установ і представництв міжнародних організацій в Україні;
* приладів, матеріалів науковим установам та організаціям, вищим навчальним закладам ПІ — IV рівнів акредитації, а також їх безкоштовної передачі за умови використання їх винятково для власних потреб.
2. Операції з падання послуг:
* перевезення пасажирів міським та приміським транспортом (за умови, що тарифи на такі перевезення регулюються законодавчо);
* ремонт шкіл, дошкільних установ, інтернатів, установ охорони здоров'я (в сільській місцевості);
* обробка землі сільськогосподарськими виробниками багатодітним сім'ям, інвалідам, ветеранам, самотнім особам і особам, що постраждали від Чорнобильської катастрофи, школам, дошкільним установам, інтернатам, установам охорони здоров'я в сільській місцевості;
* послуги освіти, які надаються установами освіти, що мають відповідний дозвіл;
* надання культових послуг та продаж товарів культового призначення;
* збирання та заготівля окремих видів відходів як вторинної сировини;
* доставка пенсій і грошової допомоги населенню.
3. Операції з виконання робіт:
* фундаментальних досліджень, науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, що здійснюються за рахунок державного бюджету;
* з приватизації державного та комунального майна.
4. Операції з передавання:
* безкоштовного передавання рухомого складу однією залізницею або підприємством залізничного транспорту іншим залізницям або підприємствам залізничного транспорту загального користування державної форми власності;
* благодійної допомоги благодійним установам.
5. Операції завезення на митну територію України природного газу та його реалізації відповідно до зовнішньоекономічних контрактів.
Пільги з ПДВ, дія яких повністю призупинена в 2004 р.
* Операції з надання послуг державними службами зайнятості країни за переліком Кабінету Міністрів України.
* Операції з надання послуг архівним організаціям України;
* Операції з передачі земельних ділянок, які перебувають під об’єктами нерухомості, або незабудованої землі, якщо така передача дозволена згідно з Земельним кодексом.
* Операції з продажу або передачі у власність новозбудованого житла фізичним особам для його використання як місця проживання.
* Операції з увезення на митну територію України товарів морського промислу, добутих суднами, зареєстрованими в державному судновому реєстрі України.
У 2004 р. Продовжено мораторій, який діяв у 2003 р. щодо надання таких пільг:
* Можливість використання суб’єктами господарювання 50% ПДВ за операціями з продажу товарів (робіт, послуг), пов’язаними з виконанням інноваційних проектів.
* Звільнення від ввізного ПДВ товарів (крім підакцизних), що завозяться для виконання пріоритетних інноваційних проектів.
У 2004 р. обмежені, але залишилися такі пільги щодо звільнення від ПДВ окремих операцій.
- Операції з продажу учнівських зошитів, підручників і навчальних посібників вітчизняного виробництва.
- Операції з продажу лікарських засобів та виробів медичного призначення, допущених до застосування в Україні за переліком Кабінету Міністрів України.
- Операції з надання послуг з охорони здоров’я згідно з переліком Кабінету Міністрів України.
- Операції з продажу путівок для санаторно-курортного лікування дітей у закладах, визначених Кабінетом Міністрів України.
- Операції з безплатної приватизації житлового фонду.
У 2004 році зберігається пільга щодо ПДВ для переробних підприємств від реалізації молока і молочної продукції, м’яса і м’ясопродуктів. ПДВ від реалізації даної продукції спрямовується на виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за реалізацію ними молока і м’яса в живій вазі.
Звільнення від оподаткування ПДВ перелічених операцій суб’єктів господарювання з продажу товарів і послуг, виконання робіт та інших операцій у цілому позитивно впливає на їхню фінансово-господарську діяльність, оскільки зменшується ціна їх продажу.

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Василик О.Д. Теорія фінансів: Підручник, Київ: ПІОС, 2001; 416с.
2. Фінансова діяльність суб’єктів господарювання, Київ: КНЕУ, 2002
3. Фінанси підприємств: Підручник, Київ: КНЕУ, 2005; 546с.
4. Фінанси підприємств: Підручник /За ред.. А.М. Поддєрьогіна. 3-тє видання, Київ: КНЕУ, 2000; 458с.
5. Фінанси підприємств: Підручник /За ред.. А.М. Поддєрьогіна. 4-те видання, Київ: КНЕУ, 2002; 572с.

 
загрузка...